تاریخ : پنج شنبه, ۱۱ خرداد , ۱۴۰۲ Thursday, 1 June , 2023

۵۰۰برنامه متنوع سپاه لرستان به مناسبت هفته دفاع مقدس

  • کد خبر : 1517
  • 29 شهریور 1400 - 8:52
۵۰۰برنامه متنوع سپاه لرستان به مناسبت هفته دفاع مقدس
معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت:به مناسبت هفته دفاع مقدس،500برنامه متنوع با شعار "ما مقتدریم" توسط سپاه لرستان برگزار می شود.

مجید سوری در نشست با خبرنگاران که در راستای تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس برگزار شد، اظهار داشت: غبارروبی گلزار شهدا و تجدید بیعت با آرمان‌های انقلاب اسلامی در روز سوم، برگزاری نشست تخصصی نقش زنان در دفاع مقدس و شرکت در نماز جمعه با سخنرانی فرمانده سپاه استان در روز چهارم و تجلیل از مدافعان سلامت نیروهای مسلح در روز پنجم از مهم‌ترین برنامه‌های بزرگداشت هفته دفاع مقدس در لرستان است.

۵۰۰برنامه متنوع سپاه لرستان به مناسبت هفته دفاع مقدس

وی افزود: دفاع مقدس نشان اتحاد رزمندگان اسلام و اعتقاد به صدق وعده الهی و حسن ظن به خداوند متعال در شرایط سخت جنگ بود. همین اتحاد بود که ما را از تمام گذرگاه‌ها عبور داد و دشمن را وادار به عقب‌نشینی کرد.

سوری تجلیل از قهرمانان و مدال‌آوران المپیک و پارالمپیک را دیگر برنامه این روز عنوان کرد و گفت: برگزاری همایش روایتگری اربعین و نشست تخصصی نقش پدافند غیرعامل در دفاع مقدس و نشست‌های بصیرت افزایی، رونمایی از یادمان شهدای معمولان، آئین رونمایی از مسکن نیازمندان و طرح کانال‌کشی آبیاری روستایی و اعزام گروه‌های جهادی از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه لرستان با اشاره به اجرای برنامه‌های شهرستان‌ها در موازات مرکز استان، بیان کرد: همایش نقش عشایر در دفاع مقدس و رزمایش کمک‌های مؤمنانه و در پایان برگزاری اختتامیه جشنواره یوسف و رونمایی از ۳۵ عنوان کتاب حسن ختام برنامه‌های هفته دفاع مقدس است.

هفته دفاع مقدس بزرگداشتی است برای یادآوری رشادت دلاور مردان و رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی، جنگی که اگر نبود اعتقاد به صدق وعده الهی و اتحاد رزمندگان افتخار پیروزی کسب نمی‌شد.

 معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان عنوان کرد: خوشبختانه تجربه هشت‌ساله دفاع مقدس به الگویی برای جبهه مقاومت در جهان تبدیل شد که این الگو موجب بیداری کشورها و ایستادن در برابر استکبار جهانی شد.

وی تصریح کرد: کسانی که انگیزه‌ای برای مقاومت داشتند با الگو گیری از مقاومت رزمندگان و با تأسی از مکتب انقلاب اسلامی در برابر استکبار جهانی قد علم کردند و نظمی که استکبار جهانی به‌عنوان ابرقدرت حاکم کرده بود را برهم زدند.

سوری گفت: این الگوسازی باعث شد دشمنی استکبار با نظام جمهوری اسلامی روزبه‌روز بیشتر شود و افکار عمومی این تقابل را به‌خوبی مشاهده می‌کند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان بیان کرد: جمهوری اسلامی باهدف دفاع از مظلوم گفتمانی را ایجاد کرد که الحمدالله با سربلندی این ادعا را در جهان ثابت کرده است و این ادعا را مدیون خون شهدایمان در هشت سال دفاع مقدس و جنگ تحمیلی هستیم.

وی با اشاره به هجمه‌های استکبار جهانی علیه جمهوری اسلامی درهمان ابتدای سال‌های انقلاب اسلامی و نقش پشتیبانی کشورهای اروپایی و آمریکا از رژیم بعث به اقدامات کوردلانه منافقین اشاره کرد و افزود: ما نه‌تنها یک‌تنه با دشمن رودررو می‌جنگیدیم بلکه در جبهه داخلی هم باید با منافقین کوردلی که از دل مردم خودمان بلند شده بودند و با حمایت استکبار جهانی بیش از ۱۷ هزار هم‌وطن خود را ترور کردند نیز می‌جنگیدیم.

سوری گفت: پشتیبانی بیش از ۳۰ کشور از دشمن در کنار فتنه و ترور منافقین در سال‌های ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی موجب شد مدیریت جهادی دفاع مقدس به چنان استحکامی برسد که جنگ را به نفع رزمندگان اسلام تمام کند. هرچند با قبول قطعنامه سازمان ملل نیز دشمن دست از عداوت برنداشت و منافقین به خیال خام اینکه بر کشور مسلط شوند به مرزهایمان هجوم آوردند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان بیان کرد: بزرگداشت هفته دفاع مقدس زمان مغتنمی است برای تبیین نقش منافقین و شناساندن این جریان کوردل به نسل جوان امروزی. گروهکی که اقدامات خرابکارانه و ضد مردمی‌شان در دنیا نظیری نداشته است.

وی با اشاره به هجمه‌های روانی دشمن تصریح کرد: استکبار جهانی وقتی دید نمی‌تواند از طریق جنگ سخت با نظام جمهوری اسلامی مقابله کند به جنگ نرم و روانی روی آورد و با راه‌اندازی رسانه‌های وسیع تبلیغاتی به مقابله با ایران پرداخت.

سوری با تبیین اینکه دستاوردهای دفاع مقدس نه‌تنها کشور را به عقب نبرده بلکه موجب بالندگی و شکوفایی استعدادهایی شده که موجب خودباوری و پیشرفت کشور شده است، گفت: دشمن به قدرت دفاعی جمهوری اسلامی اشراف دارد و قدرت بازدارندگی ایران در منطقه را می‌داند و اینکه بخواهد حمله نظامی داشته باشد را برای خودش شکست متصور است چراکه خوشبختانه در این ۴۱ سال که از دفاع مقدس گذشته کشورمان دستاوردهای نظامی زیادی کسب کرده و حرف اول را در منطقه می‌زند، کشوری که سال‌های قبل از جنگ و انقلاب حتی سیم‌خاردار و فشنگ آن‌هم از خارج کشور تأمین می‌شد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان بابیان اینکه باید قدردان خون شهدا و مجاهدت رزمندگان باشیم اظهار داشت: زنده نگه‌داشتن نام شهدا و بزرگداشت دفاع مقدس باید چراغ راهی برای نسل‌های آینده باشد تا باعزت مداری و خودباوری کشورمان را به بالاترین قله‌های پیشرفت سوق دهیم.

وی افزود: هدف از برگزاری این برنامه‌ها در بزرگداشت هفته دفاع مقدس، تبیین هشت سال دفاع مقدس در بین نسل جوان و بهره‌گیری از دستاوردهای این دوره برای اداره کشور است. در کنار این ارج نهادن به مقام والای شهدا و تکریم خانواده‌های رزمندگان و ایثارگران و رونمایی از دستاوردهای مادی و معنوی این دوره از دیگر اهداف برگزاری این بزرگداشت است.

سوری با اشاره به اینکه برنامه‌های هفته دفاع مقدس در سال‌های گذشته به دلیل همه‌گیر نشدن بیماری کرونا پربارتر و وسیع‌تر بوده است، گفت: امسال باوجود بیماری کرونا و رعایت سلامت جامعه برنامه‌های هفته دفاع مقدس با جمعیت کمتر ولی کیفیت همیشگی برگزار می‌شوند.

وی بیان داشت: امسال در هفته گرامیداشت دفاع مقدس بیش از ۵۰۰ برنامه در استان با شعار ما مقدرتیم برگزار می‌شود که این برنامه‌ها با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط در مرکز استان و شهرستان‌های دیگر به اجرا درمی‌آیند.

سوری گفت: در اولین روز از هفته بزرگداشت دفاع مقدس با همکاری بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان آئین تجلیل از پیشکسوتان و افتخارآفرین و ایثارگران هشت سال جنگ تحمیلی برگزار می‌شود.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان بابیان اینکه به دلیل شرایط کرونایی و ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی این تجمعات با جمعیت کمتری نسبت به سال‌های گذشته برگزارمی شود، اظهار داشت: در دومین روز از هفته بزرگداشت، علاوه بر رژه موتوری، دیدار نیروهای مسلح با نماینده ولی‌فقیه در استان نیز از برنامه‌های مهم این روز است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://bayanerooz.ir/?p=1517

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.