تاریخ : چهارشنبه, ۱۷ خرداد , ۱۴۰۲ Wednesday, 7 June , 2023

رئیس جمهور: اعتماد به جوانان موجب موفقیت و رشد جامعه می شود

  • کد خبر : 2475
  • 20 آذر 1400 - 8:17
رئیس جمهور: اعتماد به جوانان موجب موفقیت و رشد جامعه می شود
آیت اله رئیسی با بیان اینکه اعتماد به جوانان سبب پیشبرد کارها می شود، گفت: اگر همه در میدان نباشند نمی شود کاری را پیش برد.

به گزارش بیان روز آیت الله سید ابراهیم رئیسی امشب در جلسه شورای اداری لرستان اظهار داشت: به جوانان باید اعتماد کرد، امام(ره) و رهبری به جوانان اعتماد کردند و هر جایی به جوانان اعتماد شد کارهای بسیاری کردند.

وی افزود: کار ویژه تحمل و بردباری ویژه نیاز دارد، ظرفیت داشتن مهم است، انسان باید ظرفیت داشته باشد برای انجام مسائل تا بتواند به موفقیت برسد.

رئیس جمهور تصریح کرد: برنامه هایی که لیست شده، رفع مشکلات است که نیازمند ظرفیت است، در سختی های منطقه با این شرایط باید تلاش کرد؛ حاج قاسم، حاج قاسم بود و در راس همه امام(ره) و رهبری بودند، به هر حال مجموعه مدیریتی استان باید کار را پیش ببرد و این همان فرهنگ ما می توانیم است و باید کار را دنبال کرد تا حل شود.

وی عنوان کرد: یکی از داشته های کشور نیروی انسانی جوان است و امکاناتی که در استان است؛ زیر ساخت ها مطرح شد، این استان دارای ظرفیت است و توانمندی بسیاری دارد و باید درست مدیریت و دنبال کرد.

آیت الله رئیسی بیان کرد: اینکه هر کسی از دیگری بخواهد کاری انجام دهد، غلط است و اگر در جبهه دفاع مقدس این گونه بود اتفاقی رخ نمی داد، اگر همه بخش ها و مسئولان پای کار باشند اتفاقی رخ نمی دهند اگر همه در میدان نباشند نمی شود کاری را پیش برد.

وی خاطرنشان کرد: مدرسه ای در بروجرد در زمان جنگ تحمیلی بمباران شد و ۶۸ دانش آموز به شهادت رسیدند که حادثه عجیبی بود و باید اینها را گفت.

رئیس جمهور اظهار داشت: مسائلی در استان مطرح شد که با توجه به امکانات استانی و کشور اینها قابل انجام است ولی همت و پیگیری نیاز دارد و پیگیری مجدانه باید باشد، در بحث عظیم خودرو بروجرد خواسته به حقی است که باید تبدیل به شغل شود.

وی با اشاره به مسئله مقاومت افزود: کار مهمی که امروز بر عهده همه ماست و هر کدام به نسبت مسئولیت، وظیفه ای بر عهده داریم؛ پروژه نیمه تمام در کشور قریب ۵۰ سال داریم و هیچ راهی نیست جز تعیین اولویت که پیش روی استان موارد زیادی است ولی باز هم اولویت بندی شود، همچنین در مورد سد که باید کارش آغاز شود و می خواهیم عقب ماندگی جبران شود و به میزان اعتباراتی که در کشور بود پیگیری هایی می شود.

آیت اله رئیسی عنوان کرد: مشکل دیگر صنایع تعطیل و نیمه تعطیل است، گاهی خط تولید کار می کند ولی نیمه تعطیل است و اینها در اولویت است چرا که زیر ساخت دارد و می تواند بخشی از بیکاری را حل کند.

وی با اشاره به موضوع آب گفت: ۱۲ میلیارد متر مکعب آب در استان وجود دارد و مشکل کمبود آب نیست بلکه مدیریت آب است که از مسائل مهم در استان و کشور است.

رئیس جمهور بیان کرد: تمام طرح ها باید تابع یک موضوع باشد آن هم رفع بیکاری و ایجاد اشتغال، چرا که اگر این مهم انجام نشود تبدیل می شود به آسیب اجتماعی و مسئله اول استان شغل است و همه ظرفیت ها باید پای کار باشند و همه دستگاه ها که مدیریت دارند نسبت به ایجاد شغل اقدام کنند؛ شغل و کشاورزی، شغل و صنعت، شغل و معدن و همه کارهایی که می تواند ایجاد اشتغال کند مورد تاکید است و دانشگاه در موضوع آب، بیکاری و مسائل عدیده در کشاورزی و معدن نقش دارد.

وی خاطرنشان کرد: این دولت همچنان که فاصه اش با مردم برداشته، فاصله اش را با دانشگاه برداشته و می خواهیم اتاق فکر باشد، همچنین نمایندگان مجلس غیر از طرح و لایحه بیایند در میدان کارها را کمک کنند و با سخنرانی اتفاقی رخ نمی دهد، قانون های زیادی است که اجرا نشده و باید دید در اجرا چه آسیب هایی وجود دارد، در کنار مدیر اجرایی باید کمک کرد و چون اشتغال مهم است این استان را خاص می کند.

آیت اله رئیسی گفت: مسکن از صنایع پیشران است و بسیاری از مشاغل را فعال می کند، در اشتغال باید برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت باشد و مسئله بیکاری در استان محور مشکلاتی است که مشکلات دیگر در پرتو آن ایجاد شده است.

وی بیان کرد: مسئله ریل تا ۱۰ روز آینده زمانبندی آن اعلام می شود و خواست مردم است، کلاس های درسی که باید مقاوم سازی و نوسازی شوند جزء اولویت ها بوده، نیاز است دو یا سه روستا یک دهیار داشته باشد، استمهال وام سیل زدگان خواسته به حقی است و آنهایی که توانایی ندارند مهلت داده شود.

رئیس جمهور یاداور شد: امروز در جلسه ای یکی از جوانان گفت دو هزار و ۴۰۰ نفر با کشت گیاهان دارویی مشغول به کارند و می توانیم به ۳۰ هزار تا هم افزایش شغل داشته باشیم و اگر میدان دهیم به جوانان اینگونه است تا جایی که درآمد ما از گیاهان دارویی می تواند از نفت بالاتر رود.

وی خاطرنشان کرد: برخی واحدهای تولیدی به ناحق تعطیل شدند، همچنین در دلفان لازم است که شغل محترمانه ای برای زنان سرپرست خانواده دنبال شود و این وضعیت درست نیست و باید ساز و کاری باشد و دلفان به صورت خاص خصوصا در بخش بانوان پیگیری و شغل محترمانه ای باشد.

آیت الله رئیسی تصریح کرد: بیمارستان هایی که پیشرفت بالایی دارند باید سریعا کارش انجام شود و به نتیجه برسد، در بخش گردشگری زمینه های بکری برای کار گردشگری و اقتصادی وجود دارد و هزینه بالایی نیاز ندارد و یکی از اولویت های ما گردشگری است.

وی عنوان کرد: اقتصاد دیجیتال و اقتصاد کشاورزی باید مد نظر باشد، وقتی اقتصاد برای روستایی صرف نمی کند مهاجرت می کند و باید اقدامات لازم ماندگار روستایی در روستا شود البته بعد از انقلاب کارهای زیادی انجام شد در روستاها و باید کاری کرد که روستا را به کارخانه بزرگ تولیدی تبدیل کرد و تلاش شود روستایی بماند وگرنه حاشیه نشینی مشکلاتی را ایجاد می کند.

رئیس جمهور بیان کرد: اگر تسهیلات به مشاغل روستایی داده شود و محصولش تضمینی خرید شود قطعا مهاجرت صورت نمی گیرد.

وی با اشاره به وضعیت شهرداری ها گفت: وضعیت شهرداری ها نگران کننده است و برخی حقوق نگرفته اند و این بررسی نیاز دارد، برای اینها فکری شود و این محصول ارتباطات ناسالم است که افرادی را وارد شهرداری کنند و در پولش می مانند، گاهی با رفاقت و پارتی عده ای را وارد شهرداری کرده اند و حالا هم خودشان مانده و هم کارگر و پول هم ندارند.این سیسم چانه زنی است که امروز به حرف من کاری را انجام بده تا روزی که کارت افتاد کارت انجام دهم.

آیت اله رئیسی اظهار داشت: از دیگر برنامه های امروز بازدید از قلعه تاریخی استان استان بود، قلعه فلک الافلاک نیاز به بودجه داشت که پیگیری و آزادسازی دنبال شود تا این اثر ماندگار برای استان و کشور و سبقه تمدنی استان ماندگار شود.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: مردم امیدوار می شوند وقتی که با کار مواجه شدند، با امیدواری ارتقا و اعتماد عمومی افزون می شود و به طور جد با پیگیری دنبال تحقق اهداف باشیم و با امکانات استان انجام این امور سخت نیست و قابل تحقق است و همت نیاز دارد، باید گفت که ما تکلیفی داریم و مردم هم حقی دارند.

انتهای پیام/

رئیس جمهور: اعتماد به جوانان موجب موفقیت و رشد جامعه می شود
لینک کوتاه : https://bayanerooz.ir/?p=2475

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.