تلکس بيان روز:تعرفه 4ماهه برق پلدختر در ماه های گرم سال کاهش پیدا کرد
سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۵     کد خبر : ۲۲۲۰۶

نماینده مردم پلدختر ومعمولان درمجلس گفت:با پیگیری های مستمر بالاخره مطالبه به حق ودیرینه مردم پلدختر در خصوص کاهش تعرفه برق گرمسیری محقق شد.


 به گزارش بيان روز

به گزارش بیان روز،سید حمید رضا کاظمی نماینده مردم پلدختر ومعمولان در مجلس در گفتگو با خبرنگار بیان روز با اشاره به تصویب هیات وزیران نسبت به کاهش تعرفه برق گرمسیری پلدختر اظهار داشت:با جلسات و پیگیری های فشرده و مکرر سه ساله و دیدار های مختلف با مدیر عامل توانیر کشور ، شخص وزیر و معاونین وزارت نیرو و همچنین لابی های گسترده با معاون اول رئیس جمهور ،معاون پارلمانی ریاست جمهور و اعضای هیئت دولت توانستیم موافقت دولت را جهت تعرفه برق گرمسیری در سراسر حوزه انتخابیه شهرستان پلدختر و بخش معمولان اعمال کنیم.

وی با بیان اینکه همچنین پیش از این تنها سه ماه از سال تعرفه 3 اعمال می شد بیان کرد: پس از پیگیری های سه ساله در وزارت نیرو و لابی های مختلف با اعضای هیئت دولت و دستور معاون اول رئیس جمهور توانستیم تعرفه برق گرمسیری درجه 2 را در ماه های تیر و مرداد و همچنین اعمال تعرفه برق گرمسیری درجه 3 را در ماه های خرداد و شهریور برای شهرستان به تصویب هیئت دولت برسانیم و امروز هم این موضوع نیز ابلاغ شد.

کاظمی با بیان اینکه  از این پس ماه خردادماه به تعرفه برق گرمسیری پلدختر افزوده شده است گفت: در جلسه 8 اسفند هیئت دولت که تعرفه برق پلدختر بهمراه دو شهرستان دیگر تصویب کرده بود در ابلاغ آن اشتباهی صورت گرفت که با پیگیری مجدد از طریق دبیر و اعضای هیئت دولت و وزارت نیرو اشتباه اصلاح و مجددا اصلاحیه آن توسط دبیر هیئت دولت ابلاغ شد.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور با اشاره به اینکه در سطح کشور بیش از 70 شهرستان پیگیر اعمال تعرفه برق گرمسیری بودند افزود: دولت با سه شهرستان موافقت کردند که پلدختر یکی از این سه شهرستان بود که طبقه گرمسیری آن نسبت به دو شهرستان دیگر بهتر اعمال گردیده است.

عضو مجمع نمایندگان لرستان با قدردانی از دیگر نمایندگان شهرهای استان که در این خصوص همراهی کرده اند گفت:با توجه به پیگیری های صورت گرفته با اعمال تعرفه برق گرمسیری مذکور سالانه چندین میلیارد تومان از لحاظ مالی به نفع مردم منطقه خواهد بود.

کاظمی بابیان اینکه هر چه عدد تعرفه پایین تر خانوار ها مبلغ کمتری جهت قبض برق پرداخت خواهند کرد خاطر نشان کرد: در پایان از زحمات و پیگیری های جهانگیری معاون اول رئیس جمهور،امیری معاون پارلمانی ریاست جمهور،اردکانیان وزیر نیرو،حاجی میرزایی دبیر هیئت دولت، حائری معاون وزیر نیرو،مدیر عامل توانیر کشور،خادمی استاندار لرستان،خودنیا مدیر توزیع برق استان و هاشمی مدیر کل هواشناسی استان که در جهت سیر اعمال و تصویب تعرفه برق گرمسیری شهرستان کمک حال ایشان بودند نهایت تقدیر و تشکر را داشتند.

انتهای پیام/

 برگشت به تلكس خبري