تلکس بيان روز:مردم پلدختر در سوگ خاتم پیامبران و امام دوم شیعیان+عکس
چهارشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۸     کد خبر : ۲۱۸۶۳

همزمان با سالروز رحلت پیامبر اعظم (ص) و امام حسن مجتبی (ع)،مردم مومن و متدین شهرستان پلدختر مراسم عزاداری و سخنرانی در مسجد جامع پلدختر برگزار شد.

 


 به گزارش بيان روز

 

به گزارش بیان روز، ،مردم پلدختر همزمان با سالروز رحلت جانسوز پیامبر اکرم(ص) و شهادت دومین امام شیعیان امام حسن مجتبی(ع) باراه اندازی هیات سینه زنی حسینیه قمر بنی هاشم،ارادتمندان به پیامبر اعظم ص و امام حسن ع از مساجد اعظم و امام حسین ع با طی مسیر از خیابان های سطح شهر به سمت مسجد جامع حرکت کردند و در رثای این عزای عظما اشک ماتم ریختند و ارادت خود را به اهل بیت(ع) نشان دادند.

امروز همزمان با 28 صفر عاشقان پیامبر گرامی اسلام و خاندان پاکش در مناطق مختلف شهرستان پلدختر  ومعمولان با حضور در مساجد، حسینیه‌ها، امامزاده‌ها و مصلا‌ها در رثای رحلت پیامبر مهربانی و شهادت فرزند پاکش امام حسن مجتبی (ع) عزاداری کردند.

هیات های عزاداری پلدختر به صورت منسجم با دعوت حجت الاسلام حسین زاده آملی امام جمعه پلدختر از مقابل این حسینیه قمر بنی هاشم ع ،مسجد اعظم و امام حسین ع با نوحه خوانی و سینه زنی در خیابان به راه افتاده و خود را به خیل عزاداران درمسجد جامع پلدختر رسانده است.
دادند .
حجت الاسلام دکتر یوسفی از اساتید حوزه ودانشگاه با تاکید بر اینکه ولایتمداری از شاخصه های مسلمانان است اظهار داشت:در صورتی که مردم زمان پیغمبر ص ولایت حضرت علی ع قبول داشتند شاهد اتفاقات تلخ برای مسلمانان نبودیم امروز هم در کشورهای اسلامی به امر ولایت باید بیشتر توجه شود.
یوسفی با تاکید بر اینکه تخریب ولایت نقشه دشمنان نظام بر علیه ما است که آنها کلید زدند گفت: متاسفانه خواص جامعه گفتند امام خمینی ره تمام شد و به امام خامنه ای فقط بایدبگوییم رهبر که این توطئه آشکار است.

وی یادآور شد :نسل جوان باید مراقبت کند و اگر می خواهیم منتظر واقعی باشیم باید زره ولایت بر تن کنیم مهمترین مشکل در مسیر انبیا ولایت ناپذیری بود.

در این مراسم امام جمعه پلدختر،نماینده مردم پلدختر ومعمولان در مجلس و جمعی از مسئولان محلی هم نیز حضور داشتند.

قرائت زیارت حضرت رسول (ع) از دیگر برنامه های این مراسم بود.

 برگشت به تلكس خبري