تلکس بيان روز:پلدختر حادثه خیزترین شهر لرستان است/سیلاب قسمت اعظم پلدختر را تهدید می کند
سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۹     کد خبر : ۲۱۸۲۵

فرماندار پلدختر گفت:شهرستان پلدختر از حادثه خیز ترین نقاط لرستان که در زمان بارندگی سیلاب قست اعظم این شهرستان تهدید می کند.


 به گزارش بيان روز

نعمت الله دستیاری فرماندار پلدختردر حاشیه شورای عالی بحران لرستان در گفتگو با خبرنگاربیان روز با اشاره به اینکه پلدختر از حادثه خیزترین شهرهای لرستان است اظهار داشت:هرساله با آغاز فصول بارندگی یک حادثه غیر مترقبه به مانند سیلاب منطقه را تهدید اساسی می کند.

وی بیان کرد:به دلیل بارندگی و افزایش آب های سطحی با توجه به اینکه پلدختر در خروجی استان هم قرار دارد این شهرستان درمعرض سیلاب است.

دستیاری تاکید کرد: بایستی روی نقاط بحرانی استان  و شهرستان هایی که دچار بحران هستند توجه بیشترصورت گیرد.

نماینده عالی دولت در پلدختر با بیان اینکه این شهرستان در خروجی عمده رواناب های استان قرار دارد افزود: بیشتر روان آب های استان جمع می شود و  در پلدختر بر سر مردم خراب می شود.

وی با بیان اینکه عمده جمعیت ما در اطراف رودخانه کشکان شکل گرفته است، تصریح کرد: واقعیت امر این است که بخش عمده جمعیت پلدختر و معمولان و روستاهای پرجمعیت آن در معرض خطر سیل هستند.

دستیاری گفت: اگر فکری به حال دیواره های ساحلی شهر پلدختر نشود با مشکل مواجه می شویم.

وی با تاکید براینکه موضوع احداث دیواره ساحلی پلدختر از مطالبات مردم است ادامه داد:در موارد سیل و باران عمده کار روی دوش راهداری است و آن هم عمده ماشین آلات زمین گیر هستند و باید فکر اساسی شود.

انتهای پیام/برگشت به تلكس خبري