تلکس بيان روز:طلب شش میلیارد تومان شهرداری پلدختر از ادارات دولتی/کمک تبصره ایی دولت به شهرداری ها در امسال صفر شد
دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۶     کد خبر : ۲۱۷۶۷

شهردار پلدختر گفت:تخصیص اعتبارات دولت به طرح،30درصد می باشد که در این خشکسالی مالی،شهرداری پلدختر توانسته عملکرد خوبی داشته باشد.


 به گزارش بيان روز

به گزارش بیان روز، صمد چراغی پور شهردار پلدختر در نشست خبری با اصحاب رسانه ومطبوعات به مناسبت روز خبرنگار در سالن اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شد با تبریک روز خبرنگار با بیان اینکه شورای شهر پنجم وشهرداری عملکرد خوبی در بحث مدیریت شهری داشته است ولی هنوز با نقطه مطلوب فاصله داریم  اظهار داشت: علی رغم شرایط اقتصادی ومالی نامناسب  دولت ،در چنین شرایطی شهرداری پلدختر عملکرد خوبی داشته است .

وی با بیان اینکه کمک های تبصره ایی دولت در امسال صفر شده است بیان کرد: از دو منبع یکی محل ارزش افزوده ودیگری کمک های تبصره ایی به شهرداری برای انجام یکسری تکالیف کمک می شد که در سال گذشته  کمک های تبصره ایی برای پلدخترماهانه 150میلیون کمک می شد.

چراغی پور افزود:لرستان، استان سی ام در بحث پرداخت عوارض شهرداری  است و در پلدختر سالانه 20 تا 25 درصد سالانه به بدهی ها ی شهرداری اضافه می شده است  که این درصد به مراتب طی این 8 ماه کاهش داشته و ریالی به بدهی شهرداری اضافه نشده است .

شهردار پلدختر گفت:با مدیریت هزینه ها و برنامه ریزی مالی که در شهرداری داشته ایم ،دومین شهر استان از حیث جذب صد درصدی اعتبارات بودیم.

سکان دار ساختمان سبز شهرداری میدان بهشتی ادامه داد: نصب فواره روی پل که در لرستان نمونه ایی ندارد، زیباسازی ورودی شمالی  شهر، ،آبنمای میدان بسیج وآبیاری درختان چنار هازجمله پروزه هایی بوده که از آب رودخانه کشکان بهره برده واعتبارشان نیز به 1میلیارد تومان هم نمی رسد.

چراغی پور در پاسخ به انتقاد یکی از خبرنگاران به اجرای طرح تنظیف افزود: دراجرای طرح تنظیف برای اولین  بار درلرستان ماشین شستشوی سطل زباله وارد پلدختر شد  وبیش از 300 سطل زباله را نیز وارد ناوگان تنظیف کرده ایم به طوری که ما دیگر از ماشین های جمع آوری زباله دهیاری ها در شهر استنفاده نمی کنیم.

شهردار پلدختر با مهم دانستن رسالت خطیر خبرنگاری ادامه داد: خبرنگاران وجدان بیدار جامعه هستند که  با انجام رسالت حرفه‌ای خود تحولات و رخدادها را همواره از دریچه تعهد، صداقت، امانتداری، انصاف و عدالت منعکس می‌کنند .

وی تصریح کرد: مدیریت شهری در پلدختر پذیرای انتقادات سازنده اصحاب رسانه و خبرنگاران است..

غلامرضا نصیری رییس شورای اسلامی لرستان  باتبریک روز خبرنگار با اشاره به فعالیت های شورای شهر پلدختر افزود: شهرداری پلدختر طلب بیش از 6میلیاردتومان از دستگاه های اجرایی شهرستان طلب دارد.

وی بیان کرد:با تعامل وهمکاری که با  مدیران دستگاه های اجرایی داریم امیدواریم  با پرداخت به موقع طلب های خود در راستای توسعه و پیشرفت،شهرداری را کمک کنند.

نصیری با تاکید بر کاهش هزینه های شهرداری افزود:  در انتخاب پیمانکار شرکت مبلغ 175 میلیون تومان به 151 میلیون تومان کاهش یافته است .

در پایان با اهدای لوح وهدایایی از زحمات خبرنگاران تجلیل شد.

انتهای پیام/برگشت به تلكس خبري