تلکس بيان روز:به برکت انقلاب اسلامی هم اکنون فقر مطلق در کشور نداریم
دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۵     کد خبر : ۲۱۶۷۰

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت: به برکت انقلاب اسلامی هم اکنون فقر مطلق در کشور نداریم  و فقر مطلق از کشور رخت بر بسته است.


 به گزارش بيان روز

به گزارش بیان روز،سردار مرتضی کشکولی فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در اولین همایش تجلیل از شبانان و گله داران اظهار داشت: ما مفتخریم که سپاه پاسداران از جنس قشر متوسط به پایین جامعه است و خلق و خو و سبک زندگی ساده زیستی دارد.

وی با اشاره به محرومیت های کشور در زمان رژیم سابق بیان داشت: در جنگ جهانی اول یک سوم جمعیت کشور از گرسنگی و فقر فوت کرده اند. در زمان رژیم سابق حدود  28 درصد مردم سواد داشتند ولی هم اکنون بیش از 90 درصد مردم باسواد هستند.

سردار کشکولی با تاکید بر اینکه با پایداری مردم و جانفشانی شهدا، همیشه ملت مسلمان ایران پیروز میدان های مختلف بوده اند گفت:  به برکت انقلاب اسلامی هم اکنون فقر مطلق در کشور نداریم و فقر مطلق از کشور رخت بر بسته است.

وی همچنین در خصوص همراهی اروپا در بحث برجام گفت: دو حالت وجود دارد که در هر حالت ایران پیروز و آمریکا بازنده میدان است. حالت اول اگر اروپا با ایران همراهی نکند روحیه انقلابی گری در کشور هر چه بیشتر رشد می کند و همچنین غنی سازی را آغاز می کنیم و حالت دوم اگر اروپا با ایران همراهی کند نیز آمریکا منزوی می شود.

 

 سردار حزنی دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه نیز در این مراسم بیان داشت: تا امروز 837 پروژه در استان با اعتبار 41 میلیارد تومان اجرا شده که 50 درصد این اعتبار اقدام و باقیمانده با پیشرفت پروژه اقدام و هزینه می شود.

وی  گفت: در طول سالیان سیاه حکومت پهلوی، عشایر ما با شیطان صفتان مقابله می کردند و در جنگ تحمیلی نیز با ایمان و شور شوق به جبهه رفته و شهدای بسیاری را تقدیم انقلاب کردند.

سردار حزنی با ارزشمند دانستن کار عشایر در بحث اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: عشایر ما بهترین سربازان اقتصاد مقاومتی هستند در برخی استانها  25 درصد و برخی دیگر 35 ، 37 و 45 درصد تولیدات دامی کشور را تامین می کنند و این در حالی است که جمعیت آنها در استانها یک و یا دو درصد جمعیت آن استان را شامل می شود.

 وی افزود: شایستگی همه مسئولین به میزان رضایتمندی عشایر و روستاییان از عملکرد آنها برمی گردد و هر چه مردم راضی تر باشند مدیریت مسئولین بهتر است.

سردار حزنی با تاکید بر کاستن مشکلات عشایر گفت: از طرف قرار گاه مرکزی محرومیت زدایی سپاه در بحث گیاهان دارویی، اشتغال و ورود عشایر به این بحث و همچنین برق رسانی روستاها و برخی از عشایر از طریق انرژی های نو، آمادگی داریم آن را در کنار بحث احداث مسکن انجام دهیم.

در پایان سردار سیف مسئول سازمان بسیج جامعه عشایری نیز هدف از برگزاری این همایش را مطرح شدن مشکلات عشایر در جهت برطرف کردن آنها دانست و آمادگی این قرار گاه را برای بر طرف کردن مشکلات عشایر اعلام کرد.

 

انتهای پیام/برگشت به تلكس خبري