تلکس بيان روز: کاهش تعرفه برق پلدختر در مرحله نهایی شدن است/دهه فجر امسال 489طرح در پلدختر به بهره برداری می رسد
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۵     کد خبر : ۲۱۴۱۳

فرماندار پلدختر گفت:در سال آینده شاهد افتتاح پمپاژجایدر،ملیون،جلگه خلج و زیودار خواهیم بود تا گام مهمی در راستای اشتغال و رونق تولید در بخش کشاورزی برداریم.


 به گزارش بيان روز

به گزارش بیان روز،نعمت اله دستیاری فرماندار پلدختر به مناسبت دهه مبارک فجر در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان با اشاره به نویدها وخبرهای خوش دولت برای مردم اظهار داشت:با توجه به اینکه شهرستان پلدختر ومعمولان دارای ظرفیت های کشاورزی وباغی زیادی است ،لزوم توسعه آبیاری تحت فشار نیاز پلدختر است.

 

وی بیان کرد: در اواخر تیرماه سال 97 با بهره برداری از فاز اول پمپاژ جایدر،یکهزار هکتار از اراضی منطقه زیر کشت آبی می رود.

 

فرماندار پلدختر گفت:در طی 6ماه اول سال 97، پمپاژ میلیون، جلگه خلج و زیودار هم نیز به بهره برداری خواهد رسید.

 

وی با بیان اینکه با افتتاح این پروژه ها،کشاورزی شهرستان دچار تحول می شود ادامه داد: در حوزه آب اتفاق بسیار جالبی در آبرسانی روستاها رخ داده است به طوری که پس از اجرای چند طح آبرسانی ناموفق در روستاهای جنوب شهرستان بالاخره به همت مسئولین این معضل در این مناطق هم مرتفع شد.

 

دستیاری با بیان اینکه آبرسانی به منطقه دادگلاب از مطالبات به حق مردم این مناطق بود افزود:این طرح با تلاش مسئولین شرکت آب و فاضلاب روستایی آماده بهره برداری شد.

 

نماینده عالی دولت در پلدختر گفت:آبرسانی به هشت روستای معمولان و روستاهای منطقه زیودار نیز در حال انجام است.

 

 فرماندار پلدختر با اشاره به طرح های دهه فجر در شهرستان پلدختر تصریح کرد:در دهه فجر، 489 طرح با اعتبار 420 میلیارد ریال در شهرستان پلدختر به بهره برداری می رسد.

 

وی با اشاره به سرمایه گذاری حدود یکهزار و700میلیارد ریال بخش خصوصی در شهرستان پلدختر تاکید کرد:برای نخستین بار که این میزان  سرمایه گذاری در شهرستان انجام می گیرد.

 

وی افزود: طرح های سیلوی ذخیره گندم،گلخانه، پرورش ماهی خاویاری،مینی پالایشگاه ، کارخانه گچ تابان و  آهک هیدراته به همت بخش خصوصی در شهرستان افتتاح ودرحال انجام هستند.

 

 نماینده عالی دولت در پلدخترافزود:افتتاح درمانگاه تخصصی بیمارستان و گازرسانی به سه روستا، باغ جایدر سفلی و علیا، چاله و چم گز از طرح های مهم دهه فجر بود.

 

وی افزود: در رابطه با پیگیری کاهش تعرفه برق گرمسیری شهرستان پلدختر با تلاش استاندار لرستان و نماینده مردم در مجلس، گام های موثری برداشته شده و در آستانه نهایی شدن است.

 

دستیاری یادآورشد: درسال جاری 350 میلیارد ریال اعتبار برای اشتغال فراگیر، اشتغال روستایی و عشایر به شهرستان پلدختر اختصاص یافته است.

 

 

انتهای پیام/برگشت به تلكس خبري