تلکس بيان روز:لرستان در تولید تالک رتبه اول را دارد/نرخ بیکاری در لرستان بیش از 13درصد است
پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۱     کد خبر : ۲۱۴۱۰

 رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی گفت:نرخ بیکاری لرستان ۱۳.۳ درصد است که این آمار بالا می باشد و با عملیاتی کردن استعدادهای معدنی می توان شاهد پیشرفت و توسعه باشیم.


 به گزارش بيان روز

به گزارش بیان روز،راضیه لک رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی با اشاره به تهیه نقشه راه علوم و معدن اظهار داشت: هم اکنون محصولات معدنی به خوبی فرآوری نمی‌شوند و این یک مشکل به شمار می رود که اگر برنامه ریزی شود می می توانیم این محصولات معدنی را صادر کنیم ،به عنوان نمونه اگر گچ فرآوری شود شش برابر قیمت فعلی صادر می شود.

وی در حاشیه مراسم افتتاح فاز اول کارخانه تابان گچ پلدختر و کلنگ‌زنی فاز دوم عنوان کرد:وزارت در راستای اشتغالزایی و توسعه متوازن به خصوص در مناطق کمتر برخوردار کمر همت بسته است.

لک با بیان اینکه نرخ بیکاری لرستان ۱۳.۳ درصد است ادامه داد:نرخ بیکاری در لرستان بالا است و می‌طلبد برای بالفعل کردن ظرفیت های توسعه ای در استان همت مضاعف صورت گیرد.

رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی با بیان اینکه لرستان رتبه اول را در تولید تالک دارد افزود: ظرفیت‌های سنگ تزئینی، آهک، تالک و قیر  طبیعی در استان برای اشتغالزایی وجود دارد.

وی با بیان اینکه استعدادهای معدنی پلدختر از قبیل گچ،آهک،قیر طبیعی،شن وماسه بالفعل شوند تصریح کرد: راه‌اندازی هر واحد و شرکت تولید باعث ایجاد اشتغال می‌شود و اگر بخواهیم از مزیت‌های استان استفاده کنیم باید در این راستا گام برداریم.

 انتهای پیامبرگشت به تلكس خبري