تلکس بيان روز: تسهیلات ایجاد اشتغال روستایی با کارمزد 6 درصد
جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۲     کد خبر : ۲۱۲۴۴

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: برای ایجاد اشتغال روستایی به لرستان 362 میلیارد تومان تسهیلات اختصاص داده شد.


 به گزارش بيان روز

به گزارش  بیان روز،سید ابوالفضل رضوی در جلسه  قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری استان اظهار داشت: با تلاش‌های بسیار زیاد دولت در آذر ماه سال گذشته لایحه دو فوریتی اشتغال روستاییان و عشایر به مجلس آمد که طبق آن صندوق توسعه ملی موظف شد تسهیلات بدون کامزد ارائه دهد.

وی با بیان اینکه این طرح شهریور امسال در مجلس به تصویب رسیده است، افزود: اگر بنا بود از توان دیگر بانک‌ها استفاده نکنیم می‌توانست بدون بهره باشد چراکه شدیدا نیازمند به ایجاد اشتغال هستیم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با بیان اینکه ایجاد اشتغال و از بین بردن بیکاری سرآغاز برنامه‌های ما هستند، تصریح کرد: در همین راستا منابع بانک‌ها را مورد استفاده قرار دادیم و به آنها گفته شد که به همان مقدار آورده صندوق توسعه ملی آورده داشته باشند.

وی با بیان اینکه این مقدار ۶۰۰۰ میلیارد تومان با نرخ کارمزد ۱۸ درصد بود که با صفر درصد صندوق به ۹ درصد می‌رسد خاطرنشان کرد: قانون‌گذار اعلام کرده که معدل کارمزد به ۶ درصد برسد و آن را مدیریت کردیم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور از پرداخت تسهیلات با نرخ سود ۱۰ درصد به شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر اشاره کرد و افزود: برای سرمایه در گردش به روستاها و عشایر وام با کارمزد ۶ درصد پرداخت می‌کنیم.

وی ادامه داد: این تسهیلات سه سال تنفس دارد و بعد از آن به مدت ۶ سال اقساط پرداخت می‌شوند. آورده شرکت‌های دانش‌بنیان نیز ۱۵ درصد خواهد بود و روستاییان ۲۰ درصد است که در جلسه تقاضا شد کمتر شود.

رضوی با بیان اینکه سهم لرستان ۳۶۲ میلیارد تومان با کارمزد ۶ درصد است، اظهار داشت: تمامی این تسهیلات را می‌توان در روستاها و جوامع عشایری استفاده کنند.

 منبع:ایلنا

انتهای پیام/برگشت به تلكس خبري