تلکس بيان روز:با استفاده از ظروف یکبار مصرف به استقبال سرطان می روید
دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۲     کد خبر : ۱۵۳۷۲

ظروف شفاف از پلی استایرلن تشکیل شده است و به محض اینکه در معرض حرارت قرار بگیرد، این مواد درون ظرف آزاد شده که طی فرآیندی باعث ایجاد بیماری سرطان می‌شود زیرا این مواد نمی‌توانند حرارت را تحمل کنند


 به گزارش بيان روز

به گزارشبیان روز به نقل از باشگاه خبرنگاران، حتما شما هم با آمدن ماه محرم در عزاداری شرکت کرده و از غذاهای نذری استفاده می کنید. حتما توجه کرده اید که در اکثر مجالس از ظروف یکبار مصرف برای سرو غذا استفاده می شود.

اما باید بگوییم که ریختن غذاهای داغ داخل ظروف یکبار مصرف احتمال خطر سرطان را افزایش می دهد. به گزارش الودکتر به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران، مرتضی صفوی متخصص تغذیه می گوید: ظروف شفاف از پلی استایرلن تشکیل شده است و به محض اینکه در معرض حرارت قرار بگیرد، این مواد درون ظرف آزاد شده که طی فرآیندی باعث ایجاد بیماری سرطانمی‌شود زیرا این مواد نمی‌توانند حرارت را تحمل کنند و عدم تحمل حرارت باعث ایجاد فرآیندی خاص می‌شود که مواد مضری را به وجود می‌آورد.

 می‌توان از ظروفی استفاده کرد که جنس آنها از مقوا و یا پلاستیک باشد و یا می‌توان از ظروفی استفاده کرد که جنس‌شان متناسب با غذا است مانند ظروفی که از نشاسته تهیه شده‌اند که ضرری برای بدن نخواهند داشت.

 به علاوه پس از استفاده از ظروف یکبار مصرف، آنها را بشکنید تا مجددا مورد استفاده قرار نگیرد زیرا در برخی موارد، افرادی سودجو بدون توجه به عواقب و تأثیرات سوء‌  این کار بر سلامت مردم، دست به چنین کاری می‌زنند.

منبع:فارس

انتهای پیام/برگشت به تلكس خبري