اخبارجديد
پربیننده ترین
ترابی نژاد/

فرماندار پلدختر گفت:اشتغال و توجه به مهارت های عملی و فنی در اولویت برنامه های ستاد ساماندهی امور جوانان است.

کد خبر: ۹۹۳۶
تاریخ انتشار: یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۹

به گزارش بیان روز،قدرت اله ترابی نژاد در جلسه شورای ورزش و ستاد ساماندهی امور جوانان که در فرمانداری برگزار شد از بهره برداری رسیدن استخر شنای شهرستان پلدختر تا پایان امسال خبر داد و افزود:طبق پیگیری هایی که صورت گرفته  روند اجرایی استخر به حالت عادی برگشته و هم اکنون پروژه فعال است.

وی افزود:اعتباری بالغ بر یک میلیاردو 300میلیون تومان از بخش تملک دارایی و ماده 180اخذ شده که امیدواریم با تزریق این اعتبارات،استخر شنا در دهه فجر امسال به بهره برداری برسد.

 وی بیان کرد: مدیران دستگاههای اجرایی باید با برنامه ریزی مناسب و فراهم کردن تسهیلاتی، زمینه اعتماد به جوانان را در زمینه های مختلف علمی،ورزشی،فرهنگی ، اقتصادی و.. فراهم کنند.

وی به نقش مهم جوانان در دوران جنگ تحمیلی و انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود:حضرت امام(ره) در سال 1342 به درستی فرمایش کردند که سربازان من در گهواره هستند و در واقع همین جوانان بودند که در سال 57حماسه آفرینی کردند و رژیم شاهنشاهی را به ستوه آوردند.

ترابی نژاد اظهارداشت:جوانان ایران اسلامی در دوران جنگ تحمیلی با نثار جان خود از این آب و خاک دفاع کردند.

وی با بیان اینکه در استان لرستان و شهرستان پلدختر زمینه اشتغال وجود ندارد تاکید کرد:مشکل بیکاری باعث شده که سن ازدواج در میان جوانان ما به تاخیر بیافتد.

فرماندار پلدختر با تاکید براینکه زاویه دید جوانان را باید نسبت به اشتغال تغییر داد بیان کرد:امروز بیشتر جوانان بیکار در شهرستان بدنبال   اشتغال دولتی  هستند که با توجه به وضع موجود این امر امکانپذیر نیست.

وی افزود:مسئولین دستگاههای اجرایی شهرستان پلدختر باید نسبت به مسئله اشتغال  همت کنند.

وی ادامه داد:در کشورهای توسعه یافته نسبت نیروی کار فنی  به فارغ التحصیلان دانشگاهها دو یا سه برابر است ولی این آمار در کشور و منطقه ما برعکس است.

نماینده عالی دولت در پلدختر ،توجه به برنامه های فنی و عملی را تنها راه برون رفت از این وضعیت دانست و افزود:در برخی از پروژه های عمرانی شهرستان پلدختر امثال استخر شنا ،نیروی متخصص و کیفی وجود ندارد و این واقعا یک درد است که باید نسبت به آن توجه شود.

ترابی نژاد تصریح کرد:افزایش مهارت های فنی و عملی،افزایش تسهیلات بانکی و روان سازی آن می تواند در زمینه اشتغال جوانان تاثیر گذار باشد.

فرماندار پلدختر به نقش مهم ورزش در تامین سلامتی جامعه اشاره کرد و افزود:ورزش جامعه را از هرگونه انحراف و بیماری واکسینه می کند.

وی افزود:دستگاههای اجرایی بایستی نسبت به مسئله ورزش مدیران و کارکنان خود توجه خاصی داشته باشند.

ترابی نژاد خاطر نشان کرد:اداره ورزش و امور جوانان در یک برنامه ریزی مناسب بستری رافراهم کند که مدیران دستگاههای اجرایی در رشته مختلف ورزشی ثبت نام و فعالیت کنند.

*علی صفر مرادی

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: