اخبارجديد
پربیننده ترین
همایش حجاب و عفاف در پلدختر/

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان پلدختر گفت:مردمان لرستان با نثار جان خود در دفاع از ناموس خود و مقابله با کشف حجاب رضاخانی سابقه در خشانی دارند.

کد خبر: ۹۷۱۶
تاریخ انتشار: شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۱

به گزارش بیان روز،به مناسبت سالروز حجاب و عفاف ،دومین همایش حجاب و عفاف با حضور امام جمعه،فرماندار،جمعی از مدیران ادارت وبانوان شهرستان پلدختر در سالن فجر ارشاد برگزار شد.

 حجت الاسلام لروند در این همایش به اهمیت مسئله حجاب و عفاف در جامعه اشاره کرد و افزود:حجاب و عفاف بعنوان یک امر مهم در جامعه تلقی می شود و زن ومرد باید به اهمیت آن توجه داشته باشند.

 وی افزود:زنان و مردان عفیف کمتر در دام  دشمنان نظام در بحث بی حجابی و مدگرایی قرار می گیرند.

 رئیس شورای فرهنگ عمومی پلدختر به توطئه های دشمنان نظام در مورد حجاب و عفاف اشاره کرد و اظهار داشت:دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران با راه اندازی وافزایش شبکه های ماهواره ای فارسی زبان به 165شبکه ،شبکه های اجتماعی همچون فیسبوک،تویتر و یوتیوب بدنبال ترویج بی غیرتی و بی حیایی در میان جامعه ما هستند و نسل جوان ما باید با هوشیاری و بصیرت ،با آگاهی از توطئه دشمن به مقابله با آن بپردازد.

حجت الاسلام لروند تاکید کرد:مردمان لرستان در زمان رضا شاه برای دفاع از ناموس و حجاب زنان خود ،خون های زیادی را دادند.

 وی با انتقاد از وضعیت حجاب برخی از شهرهای لرستان بیان کرد:اگر بعداز ظهرها به برخی از شهرهای لرستان همچون خرم آباد سفر کنید از وضعیت حجاب برخی از بانوان تاسف خواهید خورد که این موضوع اصلا در شان لرستانی که سابقه درخشانی در زمینه مقابله با بی حجابی دارد، نیست

 وی ادامه داد:نسل جوان بایستی تاریخ را که در این زمینه داستانهای متعددی را نقل کرده است مطالعه کنند .

 لروند از نامگذاری غربی برخی از مغازه ها سطح شهر پلدختر هم انتقاد کرد و افزود:برخی از کسبه ها به خصوص آرایشگرها برای کسب مال ،دست به تبلیغاتی می زنند که درج  اسامی(تال برم،من وتو،ماتیک و...) و تصاویر زنان سربرهنه در شان جامعه اسلامی نیست.

 وی افزود:اصناف برای صدور مجوز کسب برای اینطور مشاغلی نسبت به نامگذاری ها دقت بیشتری داشته باشد و با نامگذاری های ضد اسلامی برخورد کند.

 فرماندار پلدختر با بیان اینکه راعیت حجاب و عفاف در جامعه امری ضروری است گفت:زنان و مردان ایرانی قبل از اسلام هم به مسئله حجاب و عفاف توجه خاصی داشتند.

 ترابی نژاد افزود:امروز با توجه به افزایش رسانه های دیداری و شنیداری ،مرز اطلاعاتی دیگر وجود ندارد و هر کس سعی می کند تا فرهنگ خود را برای دیگران ترویج دهد.

 وی افزود:دشمنان نظام سعی دارند از طریق مسائل فرهنگی ،مد ومدگرایی و بی حجابی را در جامعه ترویج دهند.

 ترابی نژاد تاکید کرد:تقویت باورهای دینی ، توجه به ارزشهای اسلامی و الگو پذیری از حضرت فاطمه زهرا(س) می تواند در تبیین فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه موثر باشد.

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: