پربیننده ترین
هر دم از قائم‎شهر بری می‌رسد/

در سایه بی‌تدبیری مسئولان آموزش عالی، اردوهای مختلط در دانشگاه‌ها در حال افزایش است و این بار نه دانشگاه، بلکه اساتید دانشگاه در نقش هماهنگ‌کننده اردوهای مختلط ظاهر شدند.

کد خبر: ۹۶۱۷
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۹

به گزارش بیان روز به نقل از بلاغ،این روزها که دانشگاه آزاد به دنبال پیاده‌سازی بخشنامه جدید خود در مورد حجاب است، خبرهایی همچون برگزاری اردوهای مختلط نگرانی ها را نسبت به وضعیت دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، به خصوص دانشگاه آزاد بیشتر کرد.

بلاغ: اردوی علمی یا ابتذال در قائمشهر

ماجرا از این قرار است که قبل از پایان ترم، اردوی مختلطی با حضور جمعی از دانشجویان دانشکده کشاورزی دانشگاه آزاد قائم‎شهر در سد لفور برگزار شد که پس از پیگیری ها مشخص شد این اردوی مختلط دانشجویی در قالب اردوی علمی برگزار شده است و یکی از اساتید دانشگاه آزاد قائم‎شهر به نام «ب. الف» که از اعضای هیات علمی این دانشگاه نیز است، به عنوان هماهنگ کننده این اردو و در قالب اردوی علمی، اقدام به برگزاری آن کرده است.

بلاغ: اردوی علمی یا ابتذال در قائمشهر

«م.ع»، «ن.ی»، «ع.ا» ، «ا.ع» ، «م.ق»، «ت.ر»، «م.ر» و «ف.ت» از جمله شرکت کنندگان در این اردو بودند که به انتشار تصاویر ذیل در صفحات فیسبوک خود پرداختند.

نکته اولی که در این خبر وجود دارد، بی توجهی دانشگاه ها به بخشنامه وزارت علوم است که در آن آمده است که هیچگونه اردوی مختلطی حتی در قالب اردوی علمی نباید توسط دانشگاه برگزار شود؛ اما این بخشنامه همواره توسط دانشگاه ها نادیده گرفته می‌شود و ما هر روز شاهد برگزاری چنین اردوهای مختلطی هستیم.

بلاغ: اردوی علمی یا ابتذال در قائمشهر

اما نکته مهم نقش هماهنگ کنندگی اساتید دانشگاه  در برگزاری اردوهای مختلط در قالب اردوی علمی است که زنگ خطر را برای مسئولان وزارت علوم به صدا در می آورد.

استادی که امروز دانشجویان دختر و پسر را جمع می کند و در قالب اردوی علمی آن ها را به یک اردوی تفریحی مختلط در کنار دریاچه می برد، می تواند زمینه ساز آسیب های بیشتر در محیط دانشگاه شود و این امر نظارت بیشتری را بر روی اساتید برگزار کننده اردوهای مختلط از سوی دانشگاه ها می طلبد.

بلاغ: اردوی علمی یا ابتذال در قائمشهر

پیش از این نیز اخباری مبنی بر برگزاری اردوهای مختلط  و  وضعیت نامطلوب فرهنگی برخی دانشگاه‌ها‌ در استان مازندران در رسانه‌ها منتشر شده بود که این موارد ضرورت توجه بیش از پیش مسئولین دانشگاهی و استانی به وضعیت فرهنگی دانشگاه‌ها را می‌طلبد.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 1
غیرت
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۴
0
0
اون استاد نیست یک لاشی ولگرد است اینها هم بیشتر به دختران روسپی شبیهند تا دانشجو

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: