پربیننده ترین

رئیس مجمع نمایندگان لرستان از بلاتکلیفی قبول شدگان آزمون استخدامی استانداری انتقاد کرد.

کد خبر: ۹۲۱۸
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۵

به گزارش بیان روز به نقل از ایسنا،ابراهیم آقامحمدی در نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر بلاتکلیفی قبول شدگان آزمون استخدامی استانداری لرستان گفت: زمانی که دولت قبلی دست استانداری‌ها را برای استخدام باز کرد، استانداری لرستان خوب عمل نکرد. سهمیه استان ما ۱۵۰۰ نفر بود که با برگزاری جلسات و پیگیری‎های مستمر آن را به ۳۰۰۰ نفر افزایش دادیم اما متأسفانه این فرصت به راحتی از دست رفت.

وی ادامه داد: با دکتر عزیزی معاون وقت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور در این زمینه جلسه داشتم که همان جا به استانداری لرستان زنگ زد و حتی حاضر بود این تعداد به ۵۰۰۰ نفر برسد اما دوستان در استانداری اعلام کردند ۳۰۰۰ نفر کافی است و این مجوز گرفته شد اما باز هم استانداری تعلل کرد و در جذب این تعداد نیرو نیز موفق نبود.

آقامحمدی خاطرنشان کرد: ۳۰ فروردین سال قبل برای جذب ۱۰۰۰ نفر آزمون برگزار شد که بعد از آن دیگر پیگیری نشد تا دولت جدید روی کار آمد و جذب نیرو را متوقف کرد و قبول شدگان همچنان بلاتکلیف هستند با این حال ما پیگیریم و حتی در نطق میان دستور در این خصوص به دولت تذکر دادم.

رئیس مجمع نمایندگان استان با تأکید بر اینکه تعلل استانداری ضایعه‎ای بود، یادآور شد: با راه‎اندازی کامل مجتمع کشت و صنعت خرم‎آباد ۴۰۰۰ نیرو جذب می‎شود و این در حالیست که به راحتی استخدام ۳۰۰۰ نفر در ادارات استان از دست رفت. برخی آقایان آن زمان آزمون شخصی گرفته و بستگان خود را مشغول به کار کردند و رفتند اما بچه‎های مردم هنوز در بلاتکلیفی به‎سر می‎برند.

وی با بیان اینکه بیکاری در لرستان نسبت به سایر استان‎ها وحشتناک فاصله ایجاد شده، تصریح کرد: در آماری که من گرفته‎ام ۵۰۰ هزار نفر بیکار در استان وجود دارد که ۱۶۰ هزار نفر از آنان دارای مدرک لیسانس و فوق‌لیسانس هستند و ۴۰ درصد این جمعیت بیکار در مرکز استان قرار دارند. تلاش می‎کنیم درصد بیکاری در لرستان کمتر شود که چند پروژه مهم داریم و امیدوار شده‎ایم که نمونه‎اش کشت و صنعت است.

آقامحمدی تأکید کرد: با تعیین تکلیف کشت و صنعت به اعتماد به نفس رسیده‎ایم که می‎شود هم امکانات تعطیل شده‎ را دوباره احیا کرد و هم امکان جدید گرفت، هرچند گرفتن آن از دولت بسیار سخت است. می‎خواهیم از این وضعیت بن بست بیرون بیاییم که با آمدن چندین سرمایه‎گذار خارجی امیدوار شده‎ایم.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره چگنی در ادامه بیان کرد: مدیرانی وجود دارند که می‎گویند استخدام نداریم اما می‎شنویم که چند ده نیرو را جذب کرده‎اند. به آنان می‎گویم من که برای بچه خودم نمی‎خواهم اما چرا بچه‎های مردم عام را جذب نمی‎کنید؟ می‎گویند خانواده شهید هستند ولی پیگیری که می‎کنیم متوجه می‎شویم یکی از فامیل‎های دور شهید هستند. خانواده شهدا روی سر همه ما جا دارند اما برخی مدیران به اسم این عزیزان، بستگان خودشان را جذب کنند.

وی اضافه کرد: متأسفانه این وضعیت نابسامان وجود دارد اگر ادارات بودجه‎ای برای جذب نیرو دارند چرا از آن ۱۰۰۰ نفر قبول شده آزمون استانداری جذب نمی‎کنند.

خبر ۱۷ خرداد ۹۳ -شرط دولت برای جذب پذیرفته‌شدگان در آزمون‌های استخدامی / استان‌ها تامین اعتبار کنند

محمدباقر نوبخت در حاشیه بازدید از مناطق سیل‌زده مازندران در روستای فراش بهشهر در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در این شهرستان مبنی بر تعیین تکلیف نیروهای استخدامی، اظهار داشت: در هر استانی که مراحل قانونی برای انجام نیروهای استخدامی انجام شده، اگر استان اعتبار داشته باشد، منع قانونی ندارد و می‌تواند روند استخدام را انجام دهد.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا برای رفع خسارت‌های سیل تأمین اعتبار شده یا اینکه منتظر برآورد خسارت‌های مالی هستید؟ خاطرنشان کرد: باید از منابع تنخواه کار را آغاز کنیم؛ اگرچه در سال گذشته هم برآوردی برای رفع مشکلات سیل شده، اما این برآورد هزینه باید به‌روزرسانی شود.

معاون نظارت راهبردی رئیس‌جمهور عنوان کرد: البته منتظر این اقدام نمی‌مانیم و الان هر مقدار که لازم باشد برای رفع مشکل، تنخواه اختصاص می‌دهیم و بعد از برآورد خسارت، اعتبارات تکمیلی اعلام می‌شود.

به گزارش فارس؛ محمدباقر نوبخت روز گذشته (جمعه) از مناطق سیل‌زده مازندران در شهرستان ساری، شهر هولار، روستای مرمت شهرستان ساری، شهرستان میاندرود، بخش گهرباران شهرستان میاندرود و روستای فراش بهشهر بازدید کرد و ساعت‌ها در منطقه فراش بهشهر به منازل اهالی روستا رفت و خسارت‌های سیل را از نزدیک مشاهده کرد و به صحبت‌های مردم سیل‌زده گوش فراداد.

خبر ۱۷ خرداد ۹۳ – درخواست نماینده زنجان از دولت

زنجان – نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید مشکل افرادی را که به گفته وی با آزمون های قانونی به استخدام دولت درآمده اند، اما مجوز استخدامی آنان لغو شده است، مرتفع کند.
«محسن علیمردانی» سه شنبه در جمع خبرنگاران ابراز عقیده کرد: این آزمون ها بر اساس استانداردهای تعریف شده برگزار شده است.

دولت دهم در ماه های پایانی فعالیت خود برنامه استخدام گسترده ای را در دستگاه های دولتی تدارک دید، اما مجلس شورای اسلامی به دلیل مغایرت های قانونی آن را لغو کرد.

برنامه پنج ساله توسعه اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی بزرگ کردن بدنه دولت و استخدام در دستگاه های دولتی را به جز شرایط خاص که در قانون پیش بینی شده، ممنوع کرده است.

نماینده زنجان و طارم معتقد است: دولت باید مشکل افرادی را که به صورت رسمی و توسط آزمون های قانونی به استخدام دولت درآمده و مجوز آغاز فعالیت آنان لغو شده است را پیگیری و رفع کند.

به گفته وی دولت با در نظر گرفتن عدم توانایی در تامین اعتبار کافی برای پرداخت حقوق این افراد اقدام به لغو مجوز آغاز به کار مستخدمین جدید کرده است.

وی تصریح کرده است که مطابق قانون دولت به ازای هر سه نفری که بازنشسته می شوند، یک نفر از این مستخدمین را به کار خواهد گرفت.

نماینده زنجان در عین حال به جریان استخدام غیر قانونی برخی افراد در تعدادی از دستگاه های استان زنجان اشاره و بر لزوم برخورد با این نهادها به جرم تخطی از قانون تاکید کرد.

علیمردانی تصریح کرد: در صورتی که خبر استخدام حتی یک نفر بدون مجوز و آزمون رسمی و استاندارد را بشنوم با این موضوع برخورد و اعتراض خواهم کرد.

وی با بیان اینکه هم اکنون در کشور بیش از چهار میلیون نفر افراد توانمند بیکار وجود دارد، بر لزوم عزم همگانی برای رفع این مشکل و اشتغالزایی تاکید کرد.

خبر ۱۳ خرداد ۹۳ -آخرین اقدامات استخدامی در سازمان امور مالیاتی،جهاد کشاورزی،راه و شهرسازی و…

تمامی استخدام‌های دولتی بسته نشده است؛ به گونه‌ای که با پیگیری‌های انجام شده بخش قابل توجهی از تعهدات استخدامی دستگاه‌های اجرایی نظیر سازمان امور مالیاتی و ناظرین کشاورزی انجام شده‌اند

علی جمالی قمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: برخلاف اظهاراتی مبنی بر بسته شدن و توقف کل استخدام‌ها، با پیگیری‌های جدی معاونت توسعه در مدت اخیر بخش قابل توجهی از آزمون‌های استخدامی تعیین تکلیف شده‌اند و مابقی تعهدات ایجاد شده نیز در حال بررسی است بر این اساس استخدام‌های دولتی بسته نشده اند.

 

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر نظام اداری و یا بودجه‌ای در کشور با تعهدات فراتر از ظرفیت های قانونی مواجه شده است بیان کرد: با توجه به اینکه هر اقدامی که منجر به هزینه می‌شود، باید قبلا در قانون دیده شود، نمی‌توان در نظام اداری عملکردی داشت مگر این‌که از قبل مبنای پرداخت آن در قوانین و مقررات بررسی شده باشد براین اساس در حالی که معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی عنوان می‌کند که بودجه را برای تعداد مشخصی استخدام پیش بینی کرده است نمی‌توان بیش از آن هزینه ای انجام داد.

 

جمالی قمی تاکید کرد: تمام تلاش معاونت توسعه براین است که با همکاری معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی، استانداری‌ها و دستگاه‌های ملی و اجرایی به گونه‌ای منابع اعتباری لازم را مدیریت و بخشی از استخدام‌ها را تعیین تکلیف کند.

 

 

تعیین تکلیف بخش عمده ای از استخدانم ناظرین کشاورزی

 

رییس امور آمار، برنامه‌ریزی و تامین نیروی انسانی معاونت توسعه در ادامه به بیان برخی از پیگیری‌های انجام شده برای تعیین تکلیف آزمون های استخدامی پرداخت و با اشاره به استخدام هایی که دستگاه های اجرایی از محل سهیمه برنامه پنجم توسعه یا طرح مهرآفرین، اقدام به تعهدات استخدامی کرده‌اند توضیح داد: در این خصوص بخشی از استخدام‌های انجام یافته در این زمینه در دستگاه‌هایی نظیر وزارت نیرو، بانک مسکن، بانک کشاورزی، جهاد سازندگی (ناظرین کشاورزی) و یا سازمان امور مالیاتی و محیط زیست تعیین تکلیف شده‌اند و برای بقیه دستگاه ها نیز در حال طی فرایند بررسی سوابق هستیم.

 

وی افزود: معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور موضوع استخدام ناظرین در وزارت جهاد کشاورزی و سازمان امور مالیاتی را به‌طور جدی پیگیری می کند به طوری که اکنون بخش قابل توجهی از این استخدام‌ها تعیین تکلیف شده یا در حال نهایی شدن می باشد.

جمالی قمی با اشاره به اقدامات انجام شده در استخدام ناظرین کشاورزی گفت: در این مورد با توجه به مکاتباتی که با معاونت توسعه شده اعلام کرده‌اند که بخشی از اعتبارات لازم برای این استخدام‌ها تامین شده است. بر این اساس ما نیز اعلام کردیم که آماده‌ایم اطلاعات افراد واجد شرایط از سوی دستگاه ذیربط در سامانه کارمند ایران قرار گیرد تا برای آنها از سوی معاونت توسعه شماره مستخدم صادر شود.

 

تعریف ۱۰ هزار پست خالی برای استخدام‌های سازمان امور مالیاتی

وی همچنین در مورد مجوز استخدامی سازمان امور مالیاتی بر اساس مصوبه پاییز سال ۹۱ بیان کرد: برای استخدام‌های این سازمان نیز نزدیک به ۶۰۰۰ نفر تعیین تکلیف شده و برای آنها کد استخدامی صادر شده است این در حالی است که معاونت توسعه برای روشن شدن وضعیت استخدامی حدود سه تا چهار هزار نفر دیگر هم در حال پیگیری است و به محض اطمینان از تامین اعتبار، برای این گروه نیز شماره مستخدم صادر خواهد شد.

 

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا برای استخدام های سازمان امور مالیاتی نیز حکم استخدام یک نفر به ازای خروج سه نفر اجرا شده است تصریح کرد: خیر، مجوز استخدامی سازمان امور مالیاتی طبق مجوز خاص بوده و در زمان دولت قبل صادر شده و براساس مصوبه هیأت وزیران و تشکیلات آن توسعه یافته است.

 

به گفته رییس امور آمار، برنامه‌ریزی و تامین نیروی انسانی معاونت توسعه برای انجام استخدام در سازمان امور مالیاتی حدود ۱۰ هزار پست سازمانی برای این سازمان ایجاد شده و در همان مصوبه اجازه استخدام را صادر شده است.

 

وی یادآور شد: به طور یقین اگر سازمان امور مالیاتی در حال حاضر برای دریافت مجوز به معاونت توسعه مراجعه کند، قطعاً به گونه‌ای دیگر که منطبق با سازوکارهای قانونی باشد نسبت به میزان پست سازمانی و استخدام تصمیم گیری می شود.

 

استخدام های وزارت راه شهرسازی در دستور کار

جمالی قمی همچنین با اشاره به روند بررسی آزمون های وزارت راه و شهرسازی گفت: برای واحدهای استانی وزارت راه و شهرسازی نیز همانند سایر واحدهای اجرایی دستگاه‌های اجرایی که از طریق استانداری ها تعهد استخدامی ایجاد شده است در صورت رفع مشکلات اعتباری تعیین تکلیف خواهند شد.

خبر ۱۲ خرداد ۹۳  – ناظرین کشاورزی در انتظار استخدام
ناظرین کشاورزی با تجمع در مقابل ساختمان معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری اعلام کردند: به رغم ابلاغ آیین نامه جذب ناظرین کشاورزی توسط این معاونت، ادارات کل وزارت جهادکشاورزی استان ها همچنان از استخدام ما خودداری می کنند.
ناظرین کشاورزی در انتظار استخدام
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، نمایندگان ناظرین کشاورزی استان ها امروز (یکشنبه) در این تجمع خواستار ملاقات با «محمد باقر نوبخت» معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری و پیگیری موضوع استخدام ناظرین کشاورزی شدند.

یکی از ناظرین کشاورزی شرکت کننده در این تجمع که نخواست نامش ذکر شود به خبرنگار ایرنا گفت: در آذرماه سال ۱۳۸۹ طرح یک فوریت نمایندگان مجلس برای جذب ناظران کشاورزی اعلام وصول شد و به صحن علنی مجلس رفت.

وی افزود: این طرح در آن زمان در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و شورای نگهبان نیز آن را تایید کرد اما بعد از ابلاغ این قانون، وزارت جهاد کشاورزی در نامه ای به مجلس اعلام کرد که این مصوبه دارای ابهاماتی است.

این ناظر کشاورزی ادامه داد: قانون «اصلاح قانون استخدام مهندسین ناظر تولیدات کشاورزی و منابع طبیعی» در دوازدهم بهمن ماه سال ۱۳۹۰ به تصویب نهایی رسید و اوایل سال ۱۳۹۱ به وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ شد.

وی خاطرنشان کرد: روند استخدام ناظرین کشاورزی در سال ۱۳۹۱نیز تا بهمن ماه آن سال مسکوت ماند و بعد از آن سامانه ثبت نام ناظرین کشاورزی راه اندازی شد و ناظرین در این سامانه اینترنتی ثبت نام کردند.

این تجمع کننده اظهار داشت: بعد از ثبت نام در سامانه، روند استخدام دوباره مسکوت ماند تا این که معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری از به جریان افتادن استخدام ناظرین کشاورزی خبر داد و نامه ای برای جذب ناظران به استان ها ابلاغ شد.

وی تصریح کرد: اما استانداری ها و ادارت کل جهادکشاورزی در پاسخ به پیگیری های ما می گویند برای به جریان افتادن استخدام این نامه کفایت نمی کند.

وی افزود: ناظرین کشاورزی حدود ۱۰ سال است که با حقوق کمتر از ۱۵۰ هزار تومان و بدون بیمه و مزایا کار می کنند به امید روزی که در جهادکشاورزی استخدام شوند اما وزارت جهاد کشاورزی تا به حال از اجرای قانون سرباز زده و ما باز هم مانده ایم و بلاتکلیفی هستیم.

خبر ۱۱ خرداد ۹۳ – آخرین اقدامات استخدامی در سازمان امور مالیاتی،جهاد کشاورزی،راه و شهرسازی و…

تمامی استخدام‌های دولتی بسته نشده است؛ به گونه‌ای که با پیگیری‌های انجام شده بخش قابل توجهی از تعهدات استخدامی دستگاه‌های اجرایی نظیر سازمان امور مالیاتی و ناظرین کشاورزی انجام شده‌اند.

علی جمالی قمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: برخلاف اظهاراتی مبنی بر بسته شدن و توقف کل استخدام‌ها، با پیگیری‌های جدی معاونت توسعه در مدت اخیر بخش قابل توجهی از آزمون‌های استخدامی تعیین تکلیف شده‌اند و مابقی تعهدات ایجاد شده نیز در حال بررسی است بر این اساس استخدام‌های دولتی بسته نشده اند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نظام اداری و یا بودجه‌ای در کشور با تعهدات فراتر از ظرفیت های قانونی مواجه شده است بیان کرد: با توجه به اینکه هر اقدامی که منجر به هزینه می‌شود، باید قبلا در قانون دیده شود، نمی‌توان در نظام اداری عملکردی داشت مگر این‌که از قبل مبنای پرداخت آن در قوانین و مقررات بررسی شده باشد براین اساس در حالی که معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی عنوان می‌کند که بودجه را برای تعداد مشخصی استخدام پیش بینی کرده است نمی‌توان بیش از آن هزینه ای انجام داد.

جمالی قمی تاکید کرد: تمام تلاش معاونت توسعه براین است که با همکاری معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی، استانداری‌ها و دستگاه‌های ملی و اجرایی به گونه‌ای منابع اعتباری لازم را مدیریت و بخشی از استخدام‌ها را تعیین تکلیف کند.

تعیین تکلیف بخش عمده ای از استخدانم ناظرین کشاورزی
رییس امور آمار، برنامه‌ریزی و تامین نیروی انسانی معاونت توسعه در ادامه به بیان برخی از پیگیری‌های انجام شده برای تعیین تکلیف آزمون های استخدامی پرداخت و با اشاره به استخدام هایی که دستگاه های اجرایی از محل سهیمه برنامه پنجم توسعه یا طرح مهرآفرین، اقدام به تعهدات استخدامی کرده‌اند توضیح داد: در این خصوص بخشی از استخدام‌های انجام یافته در این زمینه در دستگاه‌هایی نظیر وزارت نیرو، بانک مسکن، بانک کشاورزی، جهاد سازندگی (ناظرین کشاورزی) و یا سازمان امور مالیاتی و محیط زیست تعیین تکلیف شده‌اند و برای بقیه دستگاه ها نیز در حال طی فرایند بررسی سوابق هستیم.

وی افزود: معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور موضوع استخدام ناظرین در وزارت جهاد کشاورزی و سازمان امور مالیاتی را به‌طور جدی پیگیری می کند به طوری که اکنون بخش قابل توجهی از این استخدام‌ها تعیین تکلیف شده یا در حال نهایی شدن می باشد.

جمالی قمی با اشاره به اقدامات انجام شده در استخدام ناظرین کشاورزی گفت: در این مورد با توجه به مکاتباتی که با معاونت توسعه شده اعلام کرده‌اند که بخشی از اعتبارات لازم برای این استخدام‌ها تامین شده است. بر این اساس ما نیز اعلام کردیم که آماده‌ایم اطلاعات افراد واجد شرایط از سوی دستگاه ذیربط در سامانه کارمند ایران قرار گیرد تا برای آنها از سوی معاونت توسعه شماره مستخدم صادر شود.

تعریف ۱۰ هزار پست خالی برای استخدام‌های سازمان امور مالیاتی
وی همچنین در مورد مجوز استخدامی سازمان امور مالیاتی بر اساس مصوبه پاییز سال ۹۱ بیان کرد: برای استخدام‌های این سازمان نیز نزدیک به ۶۰۰۰ نفر تعیین تکلیف شده و برای آنها کد استخدامی صادر شده است این در حالی است که معاونت توسعه برای روشن شدن وضعیت استخدامی حدود سه تا چهار هزار نفر دیگر هم در حال پیگیری است و به محض اطمینان از تامین اعتبار، برای این گروه نیز شماره مستخدم صادر خواهد شد.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا برای استخدام های سازمان امور مالیاتی نیز حکم استخدام یک نفر به ازای خروج سه نفر اجرا شده است تصریح کرد: خیر، مجوز استخدامی سازمان امور مالیاتی طبق مجوز خاص بوده و در زمان دولت قبل صادر شده و براساس مصوبه هیأت وزیران و تشکیلات آن توسعه یافته است.

به گفته رییس امور آمار، برنامه‌ریزی و تامین نیروی انسانی معاونت توسعه برای انجام استخدام در سازمان امور مالیاتی حدود ۱۰ هزار پست سازمانی برای این سازمان ایجاد شده و در همان مصوبه اجازه استخدام را صادر شده است.

وی یادآور شد: به طور یقین اگر سازمان امور مالیاتی در حال حاضر برای دریافت مجوز به معاونت توسعه مراجعه کند، قطعاً به گونه‌ای دیگر که منطبق با سازوکارهای قانونی باشد نسبت به میزان پست سازمانی و استخدام تصمیم گیری می شود.

استخدام های وزارت راه شهرسازی در دستور کار
جمالی قمی همچنین با اشاره به روند بررسی آزمون های وزارت راه و شهرسازی گفت: برای واحدهای استانی وزارت راه و شهرسازی نیز همانند سایر واحدهای اجرایی دستگاه‌های اجرایی که از طریق استانداری ها تعهد استخدامی ایجاد شده است در صورت رفع مشکلات اعتباری تعیین تکلیف خواهند شد.

خبر ۱۰ خرداد ۹۳ -مصوبه دولت دهم درباره استخدام بدون امتحان ابطال شد

خبر ۱۰ خرداد ۹۳ – نحوه تعیین تکلیف قبول شدگان آزمون های استخدامی استانداری

معاونت توسعه در حال پیگیری جدی برای تعیین تکلیف آزمون های استخدامی است؛ بر این اساس حتی در صورت تامین اعتبار استخدام ها از محل بودجه های استانی و یا اعتبار دستگاه ملی این معاونت آماده صدور کد استخدامی خواهد بود.
علی جمالی قمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان(ایسنا)، در مورد چگونگی جذب نیرو در ساختار دولتی با بیان اینکه چند شرط اساسی برای استخدام های دولتی وجود دارد گفت: اول این‌که اگر قرار است هر استخدامی انجام شود، می‌باید پست سازمانی مصوب برای آن تعریف شده و دستگاه مطمئن باشد که پست خالی همچنین نیاز برای انجام استخدام وجود دارد؛ به عبارتی وجود پست مصوب بلاتصدی ضروری است.
وی افزود: وجود اعتبار لازم هنچنین دریافت مجوز استخدامی از مرجع قانونی از اهمیت ویژه ای در جذب نیرو برخوردار است.
جمالی قمی همچنین نحوه‌ی تامین نیرو از سوی دستگاه های اجرایی برای استخدام را مورد تاکید قرار داد و گفت: در این زمینه قانون‌گذار تاکید می‌کند که جذب نیرو باید از طریق نشر عمومی باشد، به عبارتی باید شرایطی فراهم شود که با رعایت عدالت استخدامی و در یک فضای رقابتی که در بین متقاضیان ایجاد می شود، بتوان نیروهای شایسته و توانمند را در شرایطی که فرصت‌های برابر وجود دارد، استخدام کرد.
وی یادآورشد: بر این اساس معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور در زمان شکل گیری آزمون های استخدامی استانی تأکیدات لازم را مبنی بر حصول اطمینان از وجود پست سازمانی بلاتصدی و اعتبارات لازم قبل از هرگونه اقدام برای استخدام های موردنظر به استانداری ها داشته است.
رییس امور آمار، برنامه ریزی و تامین نیروی انسانی معاونت توسعه با بیان اینکه متاسفانه در دولت قبل در فضایی کاملا غیرکارشناسی و با اجباری غیرمنطقی استان‌ها را وادار کردند تا بدون در نظر گرفتن آثار و تبعات اداری و مالی آن و در شکل گسترده و فراگیر، استخدام‌ها انجام شود بیان کرد: این در حالی است که اکنون شرط دولت برای جذب پذیرفته شدگان این آزمون ها شرکت در آزمون هایی که از طریق نشر عمومی برگزار شده باشند همچنین رعایت ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری است.
وی خاطر نشان کرد: در همان مقطعی که بحث مجوزهای استخدام با نمایندگان استان‌ها مطرح می‌شد، استانی مراجعه ‌کرد که برای ۱۰ نفر از محل سهمیه برنامه‌ی چهارم خود که کل فرآیند‌های استخدامی را طی کرده و حتی گزینش هم انجام شده و شماره مستخدمی از ناحیه معاونت نیز برای آنها صادر شده بود اعتبار کافی نداشت؛ از این رو به آنها اعلام می‌کردیم که وقتی برای ۱۰ نفر از محل برنامه‌ی چهارم که چند سال از آن گذشته و کلیه مراحل گزینش را طی کرده بودند اعتبار ندارید چگونه می‌توانید برای ۳۰۰۰ نفر ایجاد تعهد کنید؟

فرمان توقف استخدام به استانداری ها
جمالی قمی همچنین به بیان برخی از اقدامات معاونت توسعه برای تعیین تکلیف آزمون های استخدامی پرداخت و با اشاره به صدور بخشنامه ای در ابتدای دولت یازدهم گفت: طبق این بخشنامه‌ اعلام کردیم که دستگاه‌ها و استانداری‌ها در هر مرحله‌ای از فرایند استخدام که هستند کار را متوقف کنند، تا در مورد ادامه‌ی روند استخدامی تصمیم‌گیری شود؛ بر این اساس ابتدا بحثی را مطرح کردیم که اگر قرار است معاونت توسعه به بررسی استخدام ورود پیدا کند ابتدا باید نامه‌ای از معاونت برنامه‌ریزی به عنوان تایید تامین اعتبار، از سوی دستگاه متقاضی ارائه شود.
وی ادامه داد: از آنجایی که ممکن بود استان‌ها در انعکاس این موضوع مشکلاتی داشته باشند، از ناحیه معاونت توسعه مکاتبه ای با معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی در مورد میزان تعهدات استخدامی ایجاد شده به تفکیک هر استان جهت پیش بینی منابع اعتباری لازم در بودجه سال جاری انجام شد.
اگر استان‌ها بودجه استانی دارند ما آماده صدور کد شناسه‌ایم
جمالی قمی در ادامه با اشاره به دیگر اقدام معاونت توسعه برای ساماندهی آزمون های استخدامی بیان کرد: با معاونین برنامه‌ریزی استانداری‌ها مکاتبه کردیم که با توجه به این‌که برخی دستگاه ها دارای بودجه استانی هستند اگر از محل خروجی‌هایی که پیش‌بینی می‌کنند، منابع بودجه‌ای در سطح استانی و سایر ظرفیت اعتباری درون استان‌ها قابل تأمین است، معاونت توسعه آمادگی دارد با توجه به این شرایط، موضوع تعیین تکلیف آزمون‌های استخدامی را مورد بررسی و اقدام قرار دهد این در حالی است که پیش‌بینی می‌کنیم تا این پیگیری‌ها چه در حوزه ملی در معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی و چه در حوزه معاونت برنامه‌ریزی‌ها استانداری ها به سرانجام خوبی برسد.
امکان تامین مالی استخدم از محل اعتبار دستگاه ملی
وی همچنین با بیان اینکه با خود دستگاه‌های ملی که واحدهای اجرایی آنها در استان‌ها سهمیه استخدامی داشتند مکاتباتی کردیم و چنانچه امکان تامین اعتبار برای آنها از محل اعتبارات دستگاه ملی فراهم است به معاونت توسعه اعلام کنند خاطرنشان کرد: پیش بینی می‌شود برخی از دستگاه‌های ملی موضوع تامین اعتبار واحدهای اجرایی استانی خویش را تعهد کنند که به محض حصول اطمینان از تأمین اعتبار آن از این طریق، استخدام‌های مربوط به واحدهای استانی دستگاه‌های تعهدکننده تعیین تکلیف خواهد شد.
جمالی قمی یادآور شد: تمام تلاش معاونت توسعه براین است که با همکاری معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی، استانداری‌ها و دستگاه‌های ملی و اجرایی به گونه‌ای منابع اعتباری لازم را مدیریت و بخشی از استخدام‌ها را تعیین تکلیف کند.

خبر ۷ خرداد ۹۳ – استخدام بانوان در ادارات و دستگاه های دولتی افزایش می یابد
استاندار کرمانشاه از افزایش جذب بانوان در ادارات و دستگاه های دولتی خبر داد و گفت: این اتفاق ظرف مدت یک تا دو ماه آینده خواهد افتاد و تعدادی بیشتر از بانوان در این دستگاه ها مشغول به کار می شوند.
به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم رضایی ظهر دوشنبه در جلسه تجلیل از بانوان نخبه استان کرمانشاه که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: بانوان کشور ما از توانمندی های زیادی برخوردار هستند و می توانند به خوبی کشور را به سمت توسعه، عمران و آبادانی پیش ببرند.
وی ادامه داد: استعدادهای زیادی در بانوان وجود دارد که حتما باید آن ها را شکوفا و در راستای توسعه پایدار کشور به کار گرفت، آن ها نیمی از جمعیت کشور را تشکیل و می توانند سهم زیادی در موفقیت های کشور ایفا کنند.
رضایی خاطرنشان کرد: امروزه در بسیاری از دستگاه ها و مراکز مدیریتی این بانوان هستند که کار را اداره و مسئولیت های بسیار مهم و خطیری به آنان سپرده شده است و خوشبختانه بسیار هم موفق عمل کرده اند، بنابراین باید به آنان اعتماد لازم را داشت و امکان عرض اندام بیشتر را به انان داد.
وی اظهار داشت: محئدود کردن بانوان چیزی جز ضرر به همراه ندارد و این اشتباه محض است اگر فکر کنیم آن ها قادر به انجام امورات خارج از منزل نیستند.
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه این بانوان هستند که کانون خانواده را گرم نگه می دارند، یادآور شد: حضور آنان گرما بخش محفل خانواده است و به فرموده امام راحل(ره) از دامان زن است که مرد به معراج می رود.
رضایی ادامه داد: در دوران دفاع مقدس نیز رشادت های مادران و زنان به خوبی مشخص شد و اگر آنان فرزندان و همسران خود را به حضور در جبهه ها تشویق نمی کردند به این سادگی ها نمی توانستیم به پیروزی دست یابیم.
ی گفت: از بعد از انقلاب بانوان در عرصه های مختلف دوشادوش مردان حضوری موثر و فعال داشته اند و اگر این حضور نبود شاید انقلاب اینقدر پیشرفت نمی کرد.
رضایی در پایان گفت: استانداری کرمانشاه از اشتغال بانوان حمایت های لازم را به عمل خواهد آورد و بسیار هم خوشحال می شویم که شاهد آنان در عرصه های کارآفرینی باشیم.
در این مراسم همچنین از تعدادی از بانوان نمونه تجلیل شد و جمعی از آنان هم به نمایندگی بقیه مطالبی بیان داشتند.

خبر ۶ خرداد ۹۳ – تعیین تکلیف تعهدات استخدامی منوط به تامین اعتبار/ پیگیری جدی استخدام‌ها

معاونت توسعه در حال پیگیری جدی برای تعیین تکلیف آزمون های استخدامی است؛ بر این اساس حتی در صورت تامین اعتبار استخدام ها از محل بودجه های استانی و یا اعتبار دستگاه ملی این معاونت آماده صدور کد استخدامی خواهد بود.

علی جمالی قمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان(ایسنا)، در مورد چگونگی جذب نیرو در ساختار دولتی با بیان اینکه چند شرط اساسی برای استخدام های دولتی وجود دارد گفت: اول این‌که اگر قرار است هر استخدامی انجام شود، می‌باید پست سازمانی مصوب برای آن تعریف شده و دستگاه مطمئن باشد که پست خالی همچنین نیاز برای انجام استخدام وجود دارد؛ به عبارتی وجود پست مصوب بلاتصدی ضروری است.

وی افزود: وجود اعتبار لازم هنچنین دریافت مجوز استخدامی از مرجع قانونی از اهمیت ویژه ای در جذب نیرو برخوردار است.

جمالی قمی همچنین نحوه‌ی تامین نیرو از سوی دستگاه های اجرایی برای استخدام را مورد تاکید قرار داد و گفت: در این زمینه قانون‌گذار تاکید می‌کند که جذب نیرو باید از طریق نشر عمومی باشد، به عبارتی باید شرایطی فراهم شود که با رعایت عدالت استخدامی و در یک فضای رقابتی که در بین متقاضیان ایجاد می شود، بتوان نیروهای شایسته و توانمند را در شرایطی که فرصت‌های برابر وجود دارد، استخدام کرد.

وی یادآورشد: بر این اساس معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور در زمان شکل گیری آزمون های استخدامی استانی تأکیدات لازم را مبنی بر حصول اطمینان از وجود پست سازمانی بلاتصدی و اعتبارات لازم قبل از هرگونه اقدام برای استخدام های موردنظر به استانداری ها داشته است.

رییس امور آمار، برنامه ریزی و تامین نیروی انسانی معاونت توسعه با بیان اینکه متاسفانه در دولت قبل در فضایی کاملا غیرکارشناسی و با اجباری غیرمنطقی استان‌ها را وادار کردند تا بدون در نظر گرفتن آثار و تبعات اداری و مالی آن و در شکل گسترده و فراگیر، استخدام‌ها انجام شود بیان کرد: این در حالی است که اکنون شرط دولت برای جذب پذیرفته شدگان این آزمون ها شرکت در آزمون هایی که از طریق نشر عمومی برگزار شده باشند همچنین رعایت ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری است.

وی خاطر نشان کرد: در همان مقطعی که بحث مجوزهای استخدام با نمایندگان استان‌ها مطرح می‌شد، استانی مراجعه ‌کرد که برای ۱۰ نفر از محل سهمیه برنامه‌ی چهارم خود که کل فرآیند‌های استخدامی را طی کرده و حتی گزینش هم انجام شده و شماره مستخدمی از ناحیه معاونت نیز برای آنها صادر شده بود اعتبار کافی نداشت؛ از این رو به آنها اعلام می‌کردیم که وقتی برای ۱۰ نفر از محل برنامه‌ی چهارم که چند سال از آن گذشته و کلیه مراحل گزینش را طی کرده بودند اعتبار ندارید چگونه می‌توانید برای ۳۰۰۰ نفر ایجاد تعهد کنید؟

فرمان توقف استخدام به استانداری ها

جمالی قمی همچنین به بیان برخی از اقدامات معاونت توسعه برای تعیین تکلیف آزمون های استخدامی پرداخت و با اشاره به صدور بخشنامه ای در ابتدای دولت یازدهم گفت: طبق این بخشنامه‌ اعلام کردیم که دستگاه‌ها و استانداری‌ها در هر مرحله‌ای از فرایند استخدام که هستند کار را متوقف کنند، تا در مورد ادامه‌ی روند استخدامی تصمیم‌گیری شود؛ بر این اساس ابتدا بحثی را مطرح کردیم که اگر قرار است معاونت توسعه به بررسی استخدام ورود پیدا کند ابتدا باید نامه‌ای از معاونت برنامه‌ریزی به عنوان تایید تامین اعتبار، از سوی دستگاه متقاضی ارائه شود.

وی ادامه داد: از آنجایی که ممکن بود استان‌ها در انعکاس این موضوع مشکلاتی داشته باشند، از ناحیه معاونت توسعه مکاتبه ای با معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی در مورد میزان تعهدات استخدامی ایجاد شده به تفکیک هر استان جهت پیش بینی منابع اعتباری لازم در بودجه سال جاری انجام شد.

اگر استان‌ها بودجه استانی دارند ما آماده صدور کد شناسه‌ایم

جمالی قمی در ادامه با اشاره به دیگر اقدام معاونت توسعه برای ساماندهی آزمون های استخدامی بیان کرد: با معاونین برنامه‌ریزی استانداری‌ها مکاتبه کردیم که با توجه به این‌که برخی دستگاه ها دارای بودجه استانی هستند اگر از محل خروجی‌هایی که پیش‌بینی می‌کنند، منابع بودجه‌ای در سطح استانی و سایر ظرفیت اعتباری درون استان‌ها قابل تأمین است، معاونت توسعه آمادگی دارد با توجه به این شرایط، موضوع تعیین تکلیف آزمون‌های استخدامی را مورد بررسی و اقدام قرار دهد این در حالی است که پیش‌بینی می‌کنیم تا این پیگیری‌ها چه در حوزه ملی در معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی و چه در حوزه معاونت برنامه‌ریزی‌ها استانداری ها به سرانجام خوبی برسد.

امکان تامین مالی استخدم از محل اعتبار دستگاه ملی

وی همچنین با بیان اینکه با خود دستگاه‌های ملی که واحدهای اجرایی آنها در استان‌ها سهمیه استخدامی داشتند مکاتباتی کردیم و چنانچه امکان تامین اعتبار برای آنها از محل اعتبارات دستگاه ملی فراهم است به معاونت توسعه اعلام کنند خاطرنشان کرد: پیش بینی می‌شود برخی از دستگاه‌های ملی موضوع تامین اعتبار واحدهای اجرایی استانی خویش را تعهد کنند که به محض حصول اطمینان از تأمین اعتبار آن از این طریق، استخدام‌های مربوط به واحدهای استانی دستگاه‌های تعهدکننده تعیین تکلیف خواهد شد.

جمالی قمی یادآور شد: تمام تلاش معاونت توسعه براین است که با همکاری معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی، استانداری‌ها و دستگاه‌های ملی و اجرایی به گونه‌ای منابع اعتباری لازم را مدیریت و بخشی از استخدام‌ها را تعیین تکلیف کند.

خبر ۵ خرداد ۹۳ – الزام پیگیری تعهدات استخدامی سال ۹۱و ۹۲ دستگاه های اجرایی استان بوشهر

مدیر کل منابع انسانی و تحول اداری استانداری بیان نمودند:  با عنایت به پیگیری های صورت گرفته و جلساتی که معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور برگزار نمودند و تصمیمات اتخاذ شده ، کلیه تعهدات استخدامی سال ۹۱ و۹۲ استان مورد تأیید قرار گرفته و دستگاههای اجرایی باید پیگیری های لازم برای اشتغال افراد را انجام دهند .
آقای روشن ضمیر بیان نمودند : با توجه به اینکه جناب آقای دکتر نوبخت معاون محترم برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور اعلام نمودند” هیچکدام از استخدام های صورت گرفته در سال ۹۱و۹۲ لغو نمی گردد و به منظور ایجاد اعتماد به دولت و احترام به افراد ، استخدام ها مورد تأیید می باشد .” لذا دستگاههای اجرایی می توانند نسبت به تأمین اعتبار مورد نیاز پیگیری های لازم را انجام دهند .
ضمناً ،دکتر نوبخت اعلام نمودند” حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان به دستگاههای اجرایی کشور جهت استخدام های قانونی تخصیص داده شده است .” لذا دستگاههای اجرایی استان بطور جدی باید پیگیر رفع مشکل پذیرفته شدگان باشند .
ایشان عنوان کردند دستگاههای اجرایی در صورت نیاز به جابه جایی یا تأمین اعتبار می توانند با دفتر برنامه ریزی و بودجه استانداری و دستگاههای با بودجه ملی نیز با مبادی ذیربط می بایست مکاتبه نمایند ولی هیچ دلیلی برای لغو یا توقف فرآیند استخدام پذیرفته شدگان در سال ۹۱و۹۲ پذیرفته نیست .
استانداری بوشهر

خبر ۳ خرداد ۹۳ – اصلاح ساختار دستگاه‌های اجرایی آغاز شد

در تشکیلات قبلی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی تعداد پست‌های سازمانی رئیس امور، رئیس مرکز و مشاور معاونت را که همتراز معاون وزیر است ۴/۴۴ درصد کاهش داده‌ایم و تعداد پست‌های مدیرکل، معاون امور، مشاوران معاونان که همتراز مدیرکل محسوب می‌شوند نیز ۶۱ درصد کاهش یافته است.
به عنوان دستگاه پیشگام و اولین سازمان دولتی با اصلاح ساختار تشکیلاتی و کاهش پست‌های سازمانی اجرای سیاست‌های کلی نظام اداری ابلاغی مقام معظم رهبری را آغاز کرده‌ایم و تا اجرای کامل این سیاست‌ها در تمامی دستگاه‌های اجرایی، پی‌گیر تحقق عملی آنها هستیم.
دکتر محمود عسکری آزاد، جانشین معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور با اظهار این مطلب افزود: علی رغم آنکه طی این مدت ماموریت‌های معاونت افزایش و گسترش یافته و بازنگری قانون مدیریت خدمات کشوری، تهیه نقشه راه اصلاح نظام اداری و نیز تهیه نقشه راه دولت الکترونیک در دستور کار این معاونت بوده و به نوعی همه آنها در موعد مقرر نهایی، تکمیل و آماده برای ارسال به هیات محترم دولت شده و برخی نیز به تصویب شورای عالی رسیده و توسط رئیس جمهور محترم به همه دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده است، در پست‌های مدیریتی معاونت بیش از ۴۹ درصد کاهش ایجاد کرده‌ایم.
دکتر عسکری آزاد ادامه داد: در تشکیلات قبلی این معاونت تعداد پست‌های سازمانی رئیس امور، رئیس مرکز و مشاور معاونت را که همتراز معاون وزیر است ۴/۴۴ درصد کاهش داده‌ایم و تعداد پست‌های مدیرکل، معاون امور، مشاوران معاونان که همتراز مدیرکل محسوب می‌شوند نیز ۶۱ درصد کاهش یافته است.
دکتر عسکری آزاد در مورد تعداد روسای گروه و اداره در تشکیلات قبلی و فعلی این معاونت گفت: در این بخش نزدیک به ۴۸ درصد کاهش ایجاد شده است.
جانشین معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور در ادامه افزود: تعداد پست‌های تشکیلات معاونت در حوزه سایر کارکنان حدود ۷/۴۳ درصد کاهش یافته است.
وی افزود: مفاد و روح ۸ برنامه اصلاح نظام اداری، ایجاد تحول در ساختار و رفتار نظام اداری است و اهتمام این معاونت به جد، متوجه اجرای دقیق و تحقق کامل سیاست‌های کلی نظام اداری ابلاغی مقام معظم رهبری در تمامیت نظام اداری و دستگاه‌های اجرایی است و با نظارت مستمر و کنترل دقیق ضمن آنکه تلاش می‌کنیم در ارایه خدمات به مردم شریف کمترین خلل و کاستی ایجاد نشود.
عسکری آزاد در پایان گفت: اندازه دولت را از حیث ساختار نیروی انسانی منطقی و رفتار آن را مردم محور، مشتری‌محور و قابل اندازه‌گیری خواهیم نمود و با توسعه دولت الکترونیک و رقابتی نمودن فضای ارائه خدمت و باز تعریف نقش دولت در کنار سایر فعالان توسعه مانند بخش‌ غیردولتی، تعاونی‌ها، تشکل‌های اجتماعی غیردولتی، سمن‌ها و مدیریت محلی، می‌کوشیم بر اساس آموزه‌های نوین و تجربه شده مدیریت، نظام اداری را بازمهندسی و اصلاح کنیم.

خبر ۳ خرداد ۹۳ – امام جمعه اردبیل : نمایندگان مجلس مشکل استخدامی‌ها را حل کنند

اردبیل، آیت‌الله سید حسن عاملی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اردبیل اظهار داشت: جوانان و نیروهای فارغ‌التحصیل دانشگاهی برای این استخدام رسمی حساب ویژه‌ای باز کرده‌اند که ضرورت دارد با پیگیری هفت نماینده استان مشکلات پیش روی جذب و استخدام کامل این نیروها برطرف شود.

وی به نابودی ۳ هزار و ۶۰۰ هکتار زمین زراعی در منطقه بیله‌سوار به دلیل بی‌توجهی اشاره کرد و افزود: ما نمی‌دانیم که مسبب این ضایع و نابود شدن اراضی کشاورزی و کشت نشدن محصولات در این اراضی مستعد امور آب است، جهاد کشاورزی و یا مردم ولی این فاجعه را تسلیت می‌گوییم.

امام جمعه اردبیل در ادامه خطبه‌های نماز جمعه از اینکه سه هزار و ۶۰۰ هکتار زمین درجه یک زراعی در کنار آب در منطقه بیله‌سوار سوخته و از بین رفته اظهار تأسف کرد و به مسئولان استانی و مسببان این حادثه تسلیت گفت.

خبر ۲۸ اردیبهشت ۹۳ – حسینی نژاد- ضرورتی برای افزایش پست های سازمان استان وجود ندارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار به «خراسان جنوبی» گفت: طی سه سال گذشته ساختار سازمانی بیشتر دستگاه های اجرایی استان بازنگری تصویب و ابلاغ شده است و در حال حاضرهیچ ضرورتی برای افزایش تعداد پست در استان احساس نمی شود.سید«محمد محمودی» برای این موضوع دلیل دارد.اینکه «امروزه یکی از دغدغه های نظام اداری در کشور رشد بی رویه ساختار است و چابک سازی نظام اداری از طریق افزایش بهره وری نیروی انسانی یکی از برنامه های اساسی دولت به شمار می رود. بر همین اساس افزایش پست های سازمانی باید براساس سیاست های کلی نظام اداری، مبتنی بر قوانین برنامه پنجم و قانون مدیریت خدمات کشوری با رعایت افزایش بهره وری و کاهش هزینه ها انجام شود.»معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری ساماندهی نیروی انسانی با توجه به سیاست های کلی نظام اداری، شناسایی نیازها، اولویت های نیروی انسانی و جلوگیری از حجیم شدن بی رویه دستگاه های اجرایی را از مهم ترین برنامه های امسال این حوزه دانست و تصریح کرد: علاوه بر آن انجام تعهدات استخدامی که قبلا انجام شده از جمله پیگیری نتایج آزمون های استخدامی، پیگیری جذب و استخدام ایثارگرانی که از محل مجوزهای استخدامی برنامه پنجم برای انجام مراحل گزینش معرفی شده اند نیز در برنامه است.چندی پیش جانشین معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور از امکان پذیر شدن استخدام پذیرفته شدگان آزمون استخدامی که در دولت قبل در استان ها برگزار شده بود خبر داد و گفت: استخدام ها براساس منابع مالی استخدامی استانی در هر استان انجام می شود.«نوبخت»، سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهوری نیز گفته بود هرچند آزمون  های استخدامی و مراحل آن در شرایطی انجام شد که هیچ تعهدی نسبت به تامین مالی آن وجود نداشت اما انصاف نبود وقتی عده ای به دولت اعتماد و در این آزمون ها شرکت کرده اند آن را لغو کنیم. از این رو برای احترام به این افراد به دستگاه  ها اعلام کردیم که در صورت تامین منابع از محل صرفه جویی بودجه خود برای استخدام آن  ها اقدام کنند.معاون استاندار محقق شدن استخدام آزمون استخدامی دولت قبل را منوط به ابلاغیه دانست وگفت: در این رابطه هنوز ابلاغیه ای به استان ها ارسال نشده است.به گفته وی، دریافت و تخصیص سهمیه های استخدامی از محل برنامه پنجم توسعه مطابق با سیاست های برنامه و همچنین مطابق قانون مدیریت خدمات کشوری در دستور کار امسال است.

خبر ۲۸ اردیبهشت ۹۳ – زمینه آغاز به کار قبول شدگان در استان ایلام فرام شد.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: زمینه های آغاز به کار افرادی که در آزمون های استخدامی ادارات ایلام موفق به کسب نمره قبولی شده اند به زودی فراهم می شود.
به گزارش عرش نیوز، عمران علی محمدی، اظهار کرد: افراد تحصیل کرده زیادی سال های گذشته در آزمون استخدامی دستگاه های استان شرکت کرده و موفق به قبولی دراین آزمون ها شده اند.
وی افزود: با وجود شرکت افراد در آزمون های استخدامی، ولی تا به حال روند بکارگیری و جذب آنان انجام نگرفته است که در این زمینه جا دارد دستگاه های مختلف استان روند جذب این افراد را پیگیری کنند.
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این افراد نمره قبولی را در آزمون ها کسب کرده اند و دستگاه های نظارتی نیز آن را تائید می کنند بنابراین تعلل در جذب این افراد به صلاح نیست.
وی گفت: البته اینجا

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: