پربیننده ترین
بیان خاطرات شهداء/

پنجشنبه نظری پسر عموی شهید کرم خان نظری در مورد خاطرات زمان جنگ و مقابله با ضد انقلابیون در شهرستان پلدختر صحبت می کند.

کد خبر: ۸۵۹۳
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۸

به گزارش بیان روز،خاطره از شهيد كمرخان نظري به نقل از پنجشنبه نظري(پسرعمو)

پس از پيروزي انقلاب اسلامي و بعد از تشكيل كميته هاي انقلاب اسلامي به فرمان رهبر كبير انقلاب اسلامي براي جايگزيني كميته هاي انقلاب به فرمان حضرت امام (ره) ،سپاه پاسداران در استانها و شهرستانها شكل گرفت اما در آن زمان شهرستان پلدختر بنام بخش ملاوي پلدختر فعلي بود كه در پشت بخشداري ساختماني براي سرايداري بخشداري احداث شده بود چند نفر از بچه هاي انقلابي تعدادي ميز و صندلي در آن گذاشته بودن و اعلام می کردند كه سپاه پاسداران در اين ساختمان تاسيس خواهد شد.

بعد از مدتي تعدادي از جوانان به فرماندهي برادر حاج رمضان ساكي كه  در  سپاه پاسداران مشغول بود مسئوليت آن را به عهده داشت و دو نفر از شهدا را آن زمان بنام كمرخان نظري و عليپور و يك نفر ديگر بعنوان راننده كه در شب براي پاسداري از انقلاب در حال گشت زني بودند به يك اتومبيل مشكوك مي شوند و با دادن ايست اتومبيل مشكوك متواري مي شود.

فرزندان انقلاب آنرا تعقيب مي نمايند و در شمال بخش در حومه روستاي موراني آنها را دستگير مي كنند.

 بعد از حركت بسمت پايگاه يكي از ضد انقلابيون يك قبضه اسلحه كلت كمري را در دست دارد وكمرخان نظري و عليپور را از ناحيه پشت سر مورد اصابت گلوله قرار مي دهد و هر دو را شهيد مي نمايد.

راننده اتومبيل متواري مي شود،آنگاه ضد انقلابيون با اتومبيل ديگري بطرف خرم آباد متواري و در يك نقطه اي از مسير حركت خود در جاده كه يكطرف آن كوه و طرف ديگر رودخانه و پرتگاه مي باشد يك دستگاه تريلر را كه در حال عبور است آنرا متوقف و با اسلحه آنرا پنجر مي كند و راه را براي تعقيب كنندگان مسدود مي كند.

مردم كه مطلع مي شوند هر كس با وسيله ي نقليه ايي كه دارد از آن طرف جاده مسدود شده سوار اتومبيل مي شوند و آنها را تعقيب مي نمايند اما متاسفانه بعد از طي 50 كيلومتر بعلت اين كه در شب حادثه، برف فراواني در نقاط سرد مسير معمولان و ويسيان در مسيرد تردد ضد انقلابيون باريده بود ، مهاجمان با تهديد سرنشينان وسائط نقليه كمك دار عبوري به هر طريق ممكن متواري مي شوند.

اندكي از تعقيب كنندگان هم بدنبال آنها سرانجام يكي از مهاجمان  نرسيده به خرم آباد خود را در يك چاه به عمق 10 متر مخفي كرد با هوشياري مردم پيدا و دستگير مي شود.

بقيه متواري  كه با محاكمه فرد دستگير شده يك نفر ديگر از آنها دستگير و پس از چند جلسه محاكمه ضدانقلابيون به اعدام محكوم و حكم شرع قانون اسلام براي آنان در حضور خانواده معظم شهدا جاري مي شود.

گردآورنده:سجادقمبری

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: