اخبارجديد
پربیننده ترین

فرماندار شهرستان پلدختر گفت : افراد متمکن و بی نیاز می توانند در راستای کمک به دولت از دریافت یارانه انصراف دهند.

کد خبر: ۸۳۸۳
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۰

به گزارش بیان روز به نقل از ایرنا،فریدون رشیدیˈ شامگاه سه شنبه در جلسه توجیهی هدفمندسازی یارانه ها در شهرستان پلدختر افزود: با توجه به این که دولت در بودجه عمومی کشور با محدودیت هایی مواجه است وبرای رسیدگی بیشتر به اقشار کم درآمد در زمینه پرداخت یارانه نقدی با مشکلاتی روبرواست ،فراد متمکن و بی نباز از ثبت نام خودداری کنند.

وی با بیان این که مسوولان در این اقدام ایثارگرانه باید پیشتاز باشند گفت: این اقدام موجب افزایش مشارکت عمومی می شود و گروه های مرجع همچون اعضای هیات دولت، استانداران، فرمانداران، مدیران ارشد، جامعه پزشکان، بازاریان و روحانیت با انصراف از دریافت یارانه نقدی می توانند الگو سازی کرده و هدایت گر آحاد جامعه در این تصمیم مهم ملی باشند.

وی با بیان این که اجرای نامناسب مرحله اول هدفمندی یارانه ها مشکلاتی را برای بخش های مختلف اقتصادی و دولت ایجاد کرد گفت: اقتصادی که کاهش مصرف انرژی و رسیدن به قیمت های واقعی بود که اهداف اصلی این برنامه بود محقق نشد .

وی رویکرد اصلی دولت در اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها را حمایت از تولید دانست و افزود:اجرای درست مرحله دوم هدفمند سازی یارانه ها موجب تحرک بخش تولید و کاهش وابستگی اقتصاد کشور به درآمدهای نفتی می شود.

وی تصریح کرد: بخش تولید از منابع حاصله بهره چندانی نبرد و برنامه اقتصادی به عنوان یارانه نقدی در اختیار آحاد جامعه قرار گرفت و به همین دلیل دولت با شناسایی خانوارهای نیازمند و آسیب پذیر درصدد اصلاح روند اجرایی هدفمندی یارانه ها و اختصاص منابع حاصله به بخش های مولد و تامین اجتماعی است.

ˈرشیدیˈ با بیان این که شیوه اجرایی مرحله نخست هدفمندی یارانه ها انحرافاتی داشت که منابع حاصله از هدفمندی یارانه ها باید به بخش های اولویت دار همچون تولید و زیرساختهای عمرانی اختصاص یابد افزود: دولت دهم توزیع یارانه نقدی در مرحله نخست هدفمندی یارانه ها را به منظور جبران افزایش نرخ حامل های انرژی در دستور کار قرار داد.

وی توزیع یارانه نقدی به طبقاتی از جامعه که درآمدهای بالایی دارند را غیرمنطقی دانست و تصریح کرد: آحاد جامعه به خصوص طبقات مرفه با انصراف از دریافت یارانه نقدی می توانند گامی در راستای تحقق انتظار رونق تولید داخلی، بهبود وضعیت اقتصادی، ارتقای شاخص های سلامت و کاهش هزینه های درمان را بردارند.

فرماندار پلدختر با بیان این که پول نفت سرمایه ملی است و نباید از دولت انتظار داشت آن را صرف امور جاری کشور کند گفت: نخستین گام برای رشد اقتصادی در سال جدید انصراف خانواده های پر درآمد از دریافت یارانه است و مردم باید شرایط کشور را درک کرده و با انصراف از دریافت یارانه نقدی گامی در راستای تحقق برنامه های ملی بردارند.

ˈرشیدیˈ افزود: متقاضی نام نویسی دریافت یارانه بر مبنای نخستین شماره اول سمت راست کارت ملی خود می توانند ازساعت 24 امشب (سه شنبه شب) نسبت به ثبت نام خود از طریق آدرس اینترنتیwww.refahi.ir اقدام کنند

وی با اشاره به متقاضیانی که به اینترنت دسترسی ندارند گفت : این افراد می توانند از طریق دفاتر پیشخوان دولت، پلیس +10 و همچنین افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی به این اماکن مراجعه و ثبت نام کنند.

فرماندار پلدختراظهار امیدواری و از مردم ولایتمدار این شهرستان خواست که همانگونه که در صحنه های مختلف نظام و برنامه های دولت را همراهی کردند امروز نیز با درک شرایط اقتصادی کشور دولت را در اجرای درست مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها یاری کنند.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: