اخبارشهرستان
اخبارجديد
پربیننده ترین

مردم منطقه معمولان در روز انس با طبیعت با حضور در مناطق دیدنی ،این روز را بصورت خانوادگی در طبیعت گذراندند.

کد خبر: ۸۲۸۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۶

به گزارش بیان روز،سیزده بدر از مهمترین رسوم مشترک در میان اقوام ایرانی است که طی سالهای اخیر روز آشتی با طبیعت نیز تلقی می‌شود و مردم برای تکمیل شادیهای خود و دور کردن غم و غصه با حضور در طبیعت زیبا مراسم سیزده بدر را با نشاط و شادمانی اجرا می کنند و در این میان مردم معمولان هم این روز را در دامن طبیعت و در هوایی دلپذیر سپری می کنند.

مردم شهر معمولان ، با آغاز بهار و ورود به سال جدید و پس از چند روز دید و بازدید و تبریک سال نو ، گویا برای تکمیل شادی خود و دور کردن غم و غصه و خمودگی، در روز سیزدهم فروردین ماه، با بیرون آمدن از خانه و پناه گرفتن در طبیعت ، مراسم سیزده بدر را برگزار می‌کنند .

در شهر معمولان خانواده‌ها به صورت گروهی، گاه چند خانواده با هم غذای ظهر را آماده کرده و آجیل و خوردنی‌های سفره هفت سین را با خود برداشته و به دامان طبیعت می‌روند و سبزه هفت سین را با خود برده و به آب روان می‌سپارند .

دراین راستا شهرداری معمولان هم برای جلوگیری از آلودگی محیط زیست و حفظ پاکیزگی سطح شهر وحفظ زیبای سیمای شهری در روز سیزدهم فروردین ماه کیسه زبالهای به صورت رایگان درمیان شهرواندان ومسافران نوروزی توزیع کرد ..

 


 مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 0

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: