پربیننده ترین
مدیر کل آموزش و پرورش لرستان :

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در اولین روز کاری سال جدید با تبریک سال اقتصاد و فرهنگ گفت : تقارن سال 93 با ایام شهادت بزرگ بانوی اسلام عطر محبت و ارادت به ساحت نورانی ائمه اطهار علیهم السلام را در مشام جانها آکنده می کند و پیوند ناگسستنی ایرانیان را با ائمه اطهار به منصه ظهور می رساند .

کد خبر: ۸۱۶۹
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۴

به گزارش بیان روز به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش لرستان،دکتر گودرز کریمی فر ابراز امیدواری کرد سال جدید برای خانواده بزرگ فرهنگیان و دانش آموزان توام با موفقیت های روزافزون علمی و فرهنگی در عرصه های داخلی و خارجی باشد .وی مقوله آموزش و فرهنگ را زیر بنای توسعه کشور خواند و گفت : در پرتو پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، و استقرار نظامی براساس ارزش‌های فرهنگی ومعنوی ، بار دیگر تفکر دینی به عنوان اندیشه‌ای امیدزا، حیات‌بخش ومترقی، در عرصه حیات انسان معاصر ظاهر شد.

 کریمی فر خاطر نشان کرد : ضرورت دارد با تحقیقات دقیق، جامع و منسجم، پیرامون زیرساخت‌های فرهنگی و ضرورت پرداخت علمی و روزآمد به این مسائل،فرهنگ را در کشور ارتقا دهیم.

وی ادامه داد : باید آسیب‌شناسی دقیقی در حوزۀ فرهنگ و اندیشه ، به منظور تبیین ارائه  صحیح فرهنگ و زدودن پیرایه‌های موهوم و موهون از ساحت آن، وصیانت از هویت فرهنگی و سلامت فکری اقشار تحصیل کرده و نسل نوجوان وجوان کشورصورت گیرد .

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان اضافه کرد : در سالی که به تدبیر مقام معظم رهبری تحت عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی معرفی شده است ،ضرورت دارد با تدبیر ،عقلانیت و برنامه محوری به ترویج فرهنگ در کلیه سطوح جامعه به ویژه آموزش و پرورش پرداخته شود .

کریمی فر تصریح کرد : همه باید نسبت به ارزش های فرهنگی احساس مسئولیت داشته باشند.

وی تاکید کرد : با روحیه همدلی و عزم ملی و مدیریت جهادی نسبت به تدوین شاخص های فرهنگی و راهکارهای عملیاتی برای دستیابی به این شاخص ها اقدام خواهیم کرد .

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در قسمت دیگری از سخنان خود اظهارداشت: آنچه که در پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب وجود داشت ،ضرورت عبرت از گذشته و نگاه به آینده ، تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی و نگاه ویژه به مقوله های اقتصاد و فرهنگ بود که تلاش می کنیم زیرساخت های مناسب را برای تحقق منویات معظم له در آموزش و پرورش فراهم کنیم .

وی با اشاره سخنان ریاست محترم جمهوری گفت : آموزش و پرورش نهاد فرهنگی است که فصل مشترک میان حاکمیت و ملت است و باید نگاه مبتنی بر اعتدال در آن وجود داشته باشد.

کریمی فر  در ادامه با اشاره به سخنی از پیام نوروزی وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد:آموزش و پرورش لرستان با رویکرد تدبیر و امید به سمت حاکمیت مدیریت اخلاقی ،برنامه محوری و عقلانیت پیش می رود .

وی اشاره کرد : با آرامش و همدلی فضای نشاط و پویایی را در آموزش و پرورش ایجاد می کنیم وی با اشاره به استمرار فعالیت اتاق فکرو ایده پردازی و جلسات خلاقیت ،نوآوری و شکوفایی گفت : کیفیت محتوای برنامه های آموزش و پرورش ملاک اصلی مدیران است کریمی فر در پایان با اشاره به سیاست های چهارگانه مقام عالی وزارت جناب آقای دکتر فانی گفت : تلاش در جهت حرکت بر مدار این برنامه ها و ارتقاء جایگاه استان مهمترین راهبرد آموزش و پرورش لرستان خواهد بود.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: