پربیننده ترین
اختصاصی/

شهید مراد شاقلی پور به سال 1314 در روستایی به نام کره گاه از توابع استان لرستان و در یک خانواده ی مستضعف و محروم دیده به جهان گشود و در سن 26 ساالگی ازدواج نمود و پس از 5 سال پدرش را از دست داد.

کد خبر: ۷۹۰۰
تاریخ انتشار: سه شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۱

به گزارش بیان روز،شهید شاقلی پور به دلیل اینکه تک فرزند پسر خانواده بود و برادری هم نداشت که کمکش کند، زحمات بی دریغی کشید تا معاش خانواده و زندگی خویش را فراهم کند.

او جوانی صبور و بردبار و مهربان بود و چون در میان یک خانواده ی محروم بود بیشتر کشاورزی و گاهی اوقات دامداری می کرد . تا اینکه 20 سال از زندگی او گذشت .

او در راهپیمایی ها شرکت فعالی برای حمایت از نظام جمهوری اسلامی داشت و علیه دشمن غاصب شعار می داد و در سن 50 سالگی سال 1362 به فرمان امام امت جهت دفاع از ارزشهای اسلامی به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان دره شهر درآمد و به جبهه ی جنگ اعزام شد ، 2 سال بعد به مهران رفت و یک و نیم سال نیز آنجا بود که با حمله ی دشمن به کردستان به عنوان مأموریت به آنجا رفت و در چندین عملیات شرکت نمود .

 به گفته ی رفقا و همسنگرانش در یکی از عملیات ها به نزدیک نیروهای دشمن که در یک کمین بودند و هر لحظه نیروهای اسلام را به شهادت می رساندند رفت و با اسلحه ی آرپی جی 7 همه ی آنها را به هلاکت رساند و سرانجام در تاریخ 1366/4/1 در شهر ماووت عراق عملیات نصر 4 به شهادت رسید .

وصیت نامه شهید مراد شاقلیپور

و لا تحسبن قتلو فی سبیل الله امواتاً بل احیاء کم و عند ربهم یرزقون

یعنی کسانی که در راه خدا جهاد می کنند برای احیاء دین خدا کشته می شوند مرده نپندارید بلکه آنها زنده اند و نزد خدا روزی می خورند .

اینجانب افتخار می کنم که مانند حبیب ابن مظاهر به جبهه ی اسلام بر ضد کفر اعزام شده ام و من عشق دیگری دارم که خداوند مرا در اه اسلام که یک قربانی کوچک هستم بپذیرد .

 اما همسرم تو برای من ناراحت نباش چون در زمان پیامبر جوانی یک شب به نیروهای اسلام حمله به کفار م یکردند در همان شب تازه عروسش را جا کذاشت و بدون عشق به میدان نبرد رفت و شربت شهادت نوشید که پیامبر فرمود آن شهید ملائکه او را غسل داده اند .

اما پسرم تو ناراحت نباش که زین العابدین در بستر بیماری بود و پدرش حسین در میدان نبرد با دشمنان اسلام جنگید و خون خود را برای آبیاری درخت پرثمر اسلام قربانی کرد . اما دخترانم شما ناراحت نباشید که پدرتان در میدان مبارزه در برابر کفار صهیونیست به درجه ی رفیع شهادت نائل گردید . اما خواهرم می دانم که قلب تو برای برادرت می تپد و می دانم که حالتی پریشان داری اما به زینب نگاه کن که حسین (ع) را در برابر چشمانش زیر سم اسبان قرار دادند و او را تکه پاره کردند .

اما برادرم تو می دانی که با مردن برادرت کمر تو می شکند ، اما بنگر که دستان حصرت ابوالفضل را در جلوی دیدگان پر نور حضرت حسین قطع کردند او را از اسب پایین آوردند و آن حضرت را به وحشیانه ترین روش به درجه ی رفیع شهادت رساندند .

 اما مادرم می دانم که سرچشمه ی تمام وجود من تو هستی و با کشتن من دیدگانت کم نور می گردد

اما بنگر به مادر وهاب که سر پسرش وهاب را به او دادند اما سر را به طرف دشمن پرتاب کرد و گفت من وهاب را در راه خدا قربانی کردم و دیگر مستضعفان دنیا مانند علی اکبر ندا می دهیم که شهادت از عسل برایمان شیرین تر است و شهادت از بهترین مرگ ها است .

ما به ندای پر از عشق و محبت که همان ندای هل من ناصر حسینی است لبیک گفتیم و تا آخرین قطره های خون خود از دینت ، کتبت ، هدفت و تمام مقاصدت دفاع می کنم و اما ملت ایران به خدا سوگند که این رهبر یک هدیه ای بزرگ است که خداوند چراغ شما مسلمانان قرار داده است .

از امام پیروی کنید و از قرآن دفاع کنید و از دین خدا دفاع کنید و بر ضد این کافران دژخیمان زمان و تمامی ابر قدرتهای تو خالی به پا خیزید بکشید و در راه خدا شهید شوید که سعادت دنیا و آخرت در این است .

خداوند مرا که از آن خودش بودم و الآن هم به سوی پروردگار پرواز می کنم و به ملکوت الهی بپیوندم قبول بنماید و مرا به شهدای صدر اسلام مشهور گرداند .

خدایا ، خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار .

ای مسلمین بیدار گردید

به ایمانی راهی پیکار گردید

به حزب بعث را سرکوب گردید

از آنجا رهسپار قدس گردید.

مطالب مرتبط:
برچسب ها: شهید رهبر شاقلی یور 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 1
مراد
|
Germany
|
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۹
0
0
عکس شهیدمرادشاقلیپور

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: