اخبارشهرستان
اخبارجديد
پربیننده ترین

جایگزین کردن گوشت سفید به جای گوشت قرمز، عدم مصرف نمک در غذا و حداقل ۳۰ دقیقه پیاده روی در روز راهکارهای مهم کاهش و کنترل فشار خون است.

کد خبر: ۷۸۶۴
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۷

به گزارش بیان روز به نقل از باشگاه خبرنگاران، احمد مشیری کار‌شناس پزشکی ورزش در خصوص فشارخون اذعان داشت: افرادی که فشار خون بالا دارند بسته به اینکه اولیه باشد یا ثانویه متفاوت است. 

 
وی ادامه داد: شیوه زندگی نادرست، ورزش نکردن، استرس و اضطراب از دلایل عمده فشار خون است.
 
مشیری با بیان اینکه برخی افراد به دلیل سازگاری بدنشان ممکن است با فشارخون بالایی داشته باشند ولی علائمی نداشته باشند و بلعکس با فشارخون پایین‌تر علائم فشار خون بالا را داشته باشند، افزود: معمولا میزان فشارخون فرد به سن افراد بستگی دارد، زیر ۴۰ سال بالای ۱۴۰ روی، ۹۰ میلی متر جیوه یا ۱۴ روی ۹ میلی‌متر جیوه و ۴۰ ساله به بعد بالای ۱۶۰ روی ۹۵ میلی متر جیوه و یا ۱۶ روی 9.5 باشد که غیر این میزان را فشار خون بالا می‌نامیم. 
 
کار‌شناس پزشکی ورزشی تصریح کرد: اساسا ورزش آن چیزی که سازمان جهانی بهداشت توصیه کرده، ۱۵۰ دقیقه در هفته است، شدت ورزش متناسب با سن، جنسیت، موقعیت فیزیکی فرد متفاوت است یعنی باید طبق اصول علمی رعایت شود تا موجب تشدید بیماری نشود. 
 
مشیری گفت: ورزش در پیشگیری و درمان دیابت اختلالات روانی، بیماری‌های مفصلی و عضلانی نقش مثبتی را ایفا می‌کند. 
 
وی در پایان توصیه کرد: رعایت رژیم غذایی به خصوص رعایت نمک در غذای بیماران با فشار خون بالا، جایگزین کردن گوشت سفید به جای گوشت قرمز، مصرف سبزیجات و میوه‌ها و ۳۰ تا ۴۵دقیقه پیاده روی در روز از عواملی هستند که در کنترل فشار خون موثر است.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: