اخبارشهرستان
پربیننده ترین

همراه با افزایش تعداد مسلمانان در جهان؛ روز به روز به دشمنی علیه آنان نیز افزوده می شود؛ به طوری که وزارت خارجه آمریکا تاکید نمود که « در سال 2013 عملیات و رفتارهای ضد اسلامی به شکل وسیعی  در سراسر جهان از جمله اروپا و آسیا افزایش یافت».

کد خبر: ۷۷۹۹
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۳۷

به گزارش بیان روز به نقل ازشفقا؛پایگاه الحیات نوشت؛ انتشار کاریکاتورهای موهن به اسلام و اعتقادات مسلمانان مانند کاریکاتورهای دانمارکی در سال 2005، « فیلم فتنه» در هلند در سال 2008 که توسط  خیرت ویلدرز  و فیلم « بی گناهی مسلمانان» که توسط یک آمریکایی مصری الاصل تهیه شد نمونه از فعالیت های بارز ضد اسلامی در طول سال های اخیر هستند.
تمام فعالیت های ذکر شده از سوی مسلمانان و غیرمسلمانان مورد محکومیت قرار گرفتند اما فیلم اخیر شاهد بیشترین و گسترده ترین محکومیت ها بود که دامنه آن به  تمام جهان کشیده شد ؛ در اثر اکران فیلم مذکور؛ هجوم سختی علیه سفارت آمریکا در لیبی انجام گرفت که باعث کشته شدن سفیر آمریکا و سه تن از همراهان وی شد .
اعتراضات مسلمانان در جوامع غربی اثر کرد، و واتیکان خطاب به گروه های مختلف خواهان پایان دادن به اهانت علیه مسلمانان شدند.
« هیلاری کلینتون» وزیر خارجه سابق آمریکا فیلم اخیر را بسیار « زشت» معرفی کرد؛ و « باراک اوباما» آن را اهانتی بزرگ علیه مسلمانان و آمریکا دانست؛ در همین حال مسلمانان آمریکا فرصت را غنیمت شمرده با برگزاری فعالیت های چندی اسلام را به جامعه آمریکا معرفی نمودند؛ آنان کتاب های مختلف توزیع کرده و اقدام به انتشار اعلامیه هایی برای تحریم استفاده از یوتیوب و گوگل کردند که باعث شکست مالی دو روزه شرکت گوگل شد.
در همین راستا کاخ سفید از گوگل خواست فیلم را از یوتیوب حذف نماید؛ عربستان به فیلتر نمودن یوتیوب تهدید کرد به طوری که مدتی بعد، فیلم مذکور در عربستان فیلتر شد؛ علاوه بر این ها، کشورهایی همچون پاکستان و بنگلادش خواهان حذف آن شدند.
وجود اعتراضات مسلمانان به چنین فعالیت هایی در سرتا سر جهان و شکایت های متعدد علیه آنان؛ دادگاه آمریکایی را بر آن داشت تا در پایان حکم به حذف فیلم موهن از مرورگر گوگل نماید؛ فیلم آمریکایی بعد از اهانتی بزرگ به اسلام و مسلمانان از مرورگر گوگل حذف گردید .

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: