اخبارجديد
پربیننده ترین
بیان روزگزارش می دهد:

پایگاه اطلاع رسانی بیان روز:باحضور معاون امور صنایع و اقتصادی وزارت صنعت معدن و تجارت مسائل ومشکلات صنایع پلدخترواستان بررسی شد.

کد خبر: ۴۴۷
تاریخ انتشار: جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۸:۴۵

حجت‌ الاسلام علی محمد لروند با ابراز نارضایتی خود از سهم اعتبار مهر ماندگار به لرستان و پلدختر اظهار داشت: اختصاص دو درصد اعتبار از کل اعتبارات مهر ماندگار کشور به لرستان باعث گلایه مردم ولایت مدار استان از دولت مردان است.

لروند گفت: پلدختر با تولید 13 درصد انجیر کشور و منابع عظیم نفت و گاز و وجود ده‌ها رودخانه پر آب هنوز از نبود صنایع تبدیلی رنج می‌برد.

وی با اشاره به ساخت آزاد راه خرم‌آباد – پل‌زال گفت: ساخت این آزاد راه باعث خسارات فراوانی به شهرستان پلدختر شده است که بیکاری و خشک شدن چشمه‌ها از جمله آن ها است.

امام جمعه پلدختر در ادامه صحبت‌های خود با تاکید بر توجه جدی دولت به پلدختر خواستار حل مشکلات صنایع و احداث صنایع تبدیلی در پلدختر شد.

محسن صالحی‌نیا در جلسه بررسی مشکلات صنایع کوچک و بزرگ پلدختر با حضور جمعی از مدیران استانی در سالن اجتماعات فرمانداری پلدختر، گفت: رفع مشکل زیست محیطی پالایشگاه پلدختر شرط لازم برای شروع ساخت آن است.

وی با تشکیل چند کار‌گروه به بررسی مشکلات و موانع صنایع کوچک و بزرگ پلدختر پرداخت که در این خصوص با تصویب چندین مصوبه برخی از مشکلات صنایع پلدختر حل و فصل شد.

صالحی‌نیا در پاسخ به سئوال خبرنگار بیان روزدر خصوص  پالایشگاه پلدختر گفت: احداث پالایشگاه نفت پلدختر نیازمند حل و فصل مشکل زیست محیطی آن است که انشاء الله مسئولین محیط زیست وشهرستان بادقت بیشترموانع این پروژه مهم راحل خواهندکرد.

در ادامه فرماندار پلدختر با تشریح وضعیت صنایع پلدختر گفت: پلدختر با وجود معادن مختلف و پتانسیل‌های فراوان کشاورزی و دامپروری هنوز از لحاظ صنعتی و ایجاد صنایع تبدیلی پیشرفت خوبی نداشته است.

فریدون رشیدی گفت: کارخانه‌‌های کچ، آجر ماسه آهکی، سیمان پلدختر دارای مشکلات اقتصادی هستند که در صورت حل مشکلات آن ها بیکاری در شهرستان پلدختر کاهش می‌یابد.

رشیدی به پالایشگاه پلدختر اشاره کرد و افزود: پالایشگاه پلدختر یکی از مصوبات خوب دولت بود که متاسفانه به دلیل ایراد سازمان محیط زیست کشور هنوز مجوز اصلی آن صادر نشده است.

وی افزود:کارهای مطعالعاتی طرح درسه جلدبه اتمام رسیده وباتعهدمسئولین پالایشگاه مبنی برعدم ایجادآلودگی مقدمات فراهم شده فقط منتظررفع مشکل زیست محیطی هستیم.

فرماندار پلدختر با بیان اینکه کارخانه فولاد پلدختر که از مصوبات دور سوم دولت است به دلایلی بلاتکلیف رها شده اظهار داشت: سه گزینه برای جایگزین طرح فولاد پلدختر مطرح است که پس از بررسی بیشتر یک طرح به جای آن معرفی می‌شود.

مهندس بازگیردراین جلسه بااشاره به اهمیت احداث پالایشگاه درپلدخترگفت:ما باکلیات واهمیت کارمشکلی نداریم ولی این پروژه درنزدیکی رودخانه کشکان مشکلات عدیده زیستی برای آب وخاک بوجودمی آورد.

مدیرکل محیط زیست استان افزود:درشهرستان پلدخترمکان های متعددی برای احداث پالایشگاه وصنایع کوچک وبزرگ هست می شودبرروی آنها مطالعات کرد.

فرماندارپلدختردرجواب صحبتهای مدیرکل محیط زست گفت:جابجایی طرح امکان نداردواین مسئله موضوع راصلامنتفی می کندپس لازم است که موانع زودتربرطرف شودتامراحل اجرایی پروژه آغازشود.

درادامه مسئولین صنایع وکارخانجات شهرستان پلدخترواستان به بیان مشکلات حوزه کاری خوددرزمینه تولییدپرداختندکه معاون وزیر صنایع صنعت معدن تجارت برای رفع آنها قول مساعدداد.

 

 

منبع خبر:

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: