اخبارجديد
پربیننده ترین
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پلدختر:

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پلدختر گفت:بسیج با محوریت مساجد برنامه ها و ماموریت های خود را انجام می دهد.

کد خبر: ۲۲۵۱۵
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۶

به گزارش بیان روز،سرهنگ منصور کریمی در جلسه تبیین و گفتمان مسجدمحوری که در مسجد جامع با تاکید اینکه بیشتر برنامه های بسیج با محوریت مساجد برگزار می شود  اظهار داشت:امروز سپاه با استفاده از ظرفیت بسیج در جنگ نرم و در فضای مجازی با تشکیل گردان های سایبری و برگزاری کارگاه های آموزشی در مساجد برنامه های خوبی در حوزه های عقیدتی و دینی انجام می دهند.

وی افزود:صندوق های قرض الحسنه در زمینه اشتغال‌زایی، ازدواج و کارگاه‌های زودبازده با محوریت مساجد تشکیل شده است.

گفتمان تبیین مسجد

فرمانده سپاه ناحیه پلدختر با بیان اینکه در طرح شهید بهنام محمدی ارتباط بین منازل، مدارس و مساجد برقرار شده، عنوان کرد: در این طرح دانش‌آموزان حضور فعال دارند که نشان از موفقیت و تأثیرگذار بودن این طرح دارد.

وی بیان کرد: سپاه ناحیه پلدختر برای تبیین گفتمان، مسجدمحوری، مهارت‌افزایی و آموزش جلسات متعددی از جمله اعتکاف، یادواره‌های شهدا، نشست‌های بصیرتی، برگزاری کلاس‌های صالحین، نمایشگاه‌ها و میز خدمت را در مساجد برگزار می‌کند.

گفتمان تبیین مسجد

کریمی با بیان اینکه باید از ظرفیت مساجد برای تقویت بنیه معنوی بسیجیان استفاده کرد، گفت: باید مسجد را در فضای اجتماعی فعال کرد تا محل رجوع مردم در زمینه‌های عبادی، حقوقی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی باشد و مردم آن را به‌عنوان پایگاه مردمی بدانند.

گفتمان تبیین مسجد

فرمانده سپاه ناحیه پلدختر خاطرنشان کرد: یکی از هدف‌های اصلی ما این بود که پایگاه‌هایی که خارج از مساجد هستند را به داخل این اماکن انتقال دهیم تا بتوانیم ارتباط مردم را با مساجد برقرار کنیم و به این طریق ناهنجاری‌های اجتماعی برطرف شود.

گفتمان تبیین مسجد

وی با بیان اینکه معرفی فرماندهان پایگاه های مقاومت در مساجد انجام می گیرد عنوان کرد: راه اندازی قرارگاه  مسجدمحوری در سپاه ،ساماندهی گروه های جهادی در مساجد  به‌طوری‌که در سیلاب فروردین بسیجیان سازماندهی‌ شده در مساجد خدماتی زیادی به مردم ارائه دادند.

 فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پلدختر تصریح کرد:ارتباط بسیج با مسجد راهکار مهمی در تبیین فرهنگ اسلامی ایرانی دارد .

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: