اخبارجديد
پربیننده ترین

هواشناسی لرستان نسبت به وقوع سیلاب و آب‌گرفتگی معابر در سطح استان هشدار داد.

کد خبر: ۲۲۴۹۲
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۶

به گزارش بیان روز،هواشناسی لرستان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: از اواسط روز جمعه لغایت پایان روز دوشنبه جو منطقه تحت تأثیر سامانه بارشی قرار می‌گیرد.

ابرناکی، بارش باران با احتمال رعدوبرق، بارش برف و نیز گاهی وزش باد شدید لحظه‌ای، احتمال تگرگ در مناطق گرمسیر، کاهش قابل‌توجه دماهای روزانه پیش‌بینی می‌شود.

 طی ساعاتی از روزهای پنجشنبه و جمعه بارش‌هایی به‌صورت رگباری و پراکنده پیش‌بینی می‌شود و در روز شنبه رگبار باران برای نقاط مختلف استان و رگبار برف برای مناطق سردسیر قدری تقویت‌شده تا اینکه از یکشنبه بعدازظهر تا دوشنبه‌شب با توجه به فعالیت هسته اصلی این سامانه بارش‌های قابل‌توجهی را برای نقاط مختلف استان به‌ویژه( نواحی از پلدختر، خرم‌آباد، سپیددشت، نواحی از دورود و ازنا، شول‌آباد و الیگودرز) به همراه خواهد داشت.

با توجه به همراهی هوای سرد برای ارتفاعات، گردنه‌ها و جاده‌های کوهستانی و نیز شهرهای (الشتر، نورآباد و به‌ویژه ازنا، الیگودرز و شول‌آباد) بارش برف را به دنبال دارد.

آب‌گرفتگی معابر عمومی و جاری شدن روان آب سطحی، سیلابی شدن مسیل‌ها، احتمال تگرگ، مه‌آلود شدن جاده‌های کوهستانی به همراه کاهش میدان دید افقی با توجه به بارش باران، برف و وزش تندبادهای لحظه‌ای وجود دارد.

به ارگان‌های مربوطه توصیه می‌شود، تمهیدات لازم را جهت کاهش خسارات احتمالی ناشی از رگبار و رعدوبرق و نیز بارش برف، وزش باد شدید به‌خصوص شکستن سرشاخه‌های درختان، سقوط اجسام و نیز عدم توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها را بکار گیرند؛ همچنین به رانندگان توصیه می‌شود با توجه به لغزندگی سطح جاده‌ها احتیاط لازم را در رانندگی داشته باشند.

منبع:سفیرافلاک

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: