اخبارشهرستان
پربیننده ترین
نوبخت:

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از بهره برداری 2هزار واحد مسکونی ویژه محرومین روستایی تا شهریورماه99در لرستان خبر داد.

کد خبر: ۲۲۴۸۲
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۶

به گزارش  بیان روز،محمدباقرنوبخت" رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور  درآیین کلنگ زنی ۲هزارواحدمسکن محرومین روستایی استان لرستان در روستای مورانی پلدختر با اشاره به اینکه در شش ماهه امسال موفق شدیم بالغ بر ۲۹ هزار میلیارد تومان برای طرح های مختلف عمرانی و زیرساختی کشور سرمایه گذاری کنیم افزود:ظرف شش ماهه گذشته حدود ۳ هزار میلیارد برای کاهش آلام ناشی از سیل در لرستان و بازسازی مناطقی که خسارت دیده اند پرداخت کرده ایم و این فرآیند ادامه دارد.


وی با بیان اینکه ۲۹هزار_میلیارد_برای طرح های مختلف عمرانی کشور هزینه شد گفت: با توجه به شرایط موجود کشور ، ۳ هزار میلیارد برای بازسازی مناطق سیل زده لرستان پرداخت شده.

وی عنوان کرد:همه شما می دانید جهان با اراده یک کشور زورگو تلاش داشت ملت ما را در سختی قرار دهد و به زعم خودش تنها محل درآمد ایران را که نفت است از آن بگیرد ولی ملت مقاوم ایران تاکنون معادلات آنها برهم زدند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود:دشمنان نظام تحریم نفتی سنگینی برای ملت ایران انجام دادند و تصورشان این بود که ما دیگر منابعی نداشته باشیم که بتوانیم به مطالبات مردم پاسخ دهیم.


نوبخت تصریح کرد: اما در این شرایط ۳ هزار میلیارد تومان فقط برای این استان پرداخت شده، چیزی حدود ۱۵ هزار میلیارد برای سایر استان ها اختصاص داده شد و همچنان ادامه پیدا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه در شش ماهه ۱۳ هزار میلیارد فقط برای خرید تضمینی گندم پرداخت کردیم افزود: بیش از ۸ هزار میلیارد تومان پاداش بازنشستگی کارکنان دولت را پرداخت کرده ایم. این در شرایطی است که دشمن نادان تصور می کرد که اگر صادرات نفت را ببندد این کارها قابل انجام نمی شود و حالا هم در امر بازسازی مناطق آسیب دیده از سیلاب پیشرفت های خوبی داریم که در آینده نسبت به رفع دغدغه های مردم برنامه ریزی مناسب انجام می دهیم.

 

وی با اشاره به سختی هاو مشکلات مردم افزود:با همه فشارهای اقتصادی که دارد وارد می شود اما آنچه در ذهن دشمنان بود محقق نشد و ما توانستیم حقوق بازنشستگان و بودجه خرید تضمینی گندم را تامین کنیم.

وی با بیان اینکه مکرون رئیس جمهور فرانسه پارسال می گفت ترامپ به من گفته زیاد نگران نباش دو سه ماه دیگر کار ملت ایران تمام است افزود:اراده ملت ایران که در ۸سال دفاع مقدس کارنامه درخشانی دارند بر مقاومت استوار شد و در این عرصه هم پیروز نهایی ایران هست.

نوبخت با تاکید بر اینکه دشمنان نظام واقعا متوجه شدند ملت بزرگ ایران را نشناخته اند گفت: تمام تلاش آن ها این است که اعلام کنند متوجه شده ایم اشتباه کرده ایم و ماهم گفتیم حالا که قبول کرده اید ما هم از شما می گذریم مشروط بر اینکه اشتباهات را جبران کنید و تحریم را بردارید.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خاطرنشان کرد: در مصاف اراده ها، اراده ملت ایران پیروز است، دشمنان در این زمینه هم کوتاه خواهند آمد و ما فرصت بهتری می یابیم تا به مردم خدمت کنیم.

▫️نوبخت با اشاره به شیطنت های آمریکایی در تحریم صدور نفت افزود:صادرات نفت کاسته شده و در مضایقی هستیم که بنده همیشه باید با دل خونین و لب خندان با مردم صحبت کنم ولی با تمام توان از حقوق و مطالبات مردم دفاع و پیگیری خواهیم کرد.

نوبخت گفت: رهاورد امروز سفر من به لرستان غیر از تعهداتی که در بحث سیل داشتیم، ساخت ۲ هزار واحد مسکونی طی ۱۱ ماه برای محرومین روستایی است.

وی بیان کرد: وعده دیدار ما با شما ان‌شاء‌الله برای شهریور ۹۹ به مناسبت هفته دولت و افتتاح این دو هزار واحد مسکونی خواهد بود.

وی عنوان کرد: امروز مردم نامه هایی را به من دادند که بررسی خواهم کرد، نماینده مردم پلدختر نیز فردا صبح به سازمان برنامه بودجه بیاید تا به نمایندگی از مردم مسائل را مطرح و پیگیری کند.

وی تصریح کرد: مثل پدری هستیم که اگر درآمدش کم شده باشد همسرش بیمار باشد، فرزند دانشجو و دانش آموز داشته باشد و خانه اش هم تخریبی پیش آمده باشد، چطور باید این وضع را اداره کند؛ دولت آن پدر است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: