اخبارجديد
پربیننده ترین
مدیرکل حج وزیارت لرستان :
مدیرکل حج وزیارت لرستان از ثبت نام ۹ هزار و ۳۰۰ لرستانی برای شرکت در پیاده‌روی اربعین در سامانه «سماح» خبر داد.
کد خبر: ۲۲۴۵۹
تاریخ انتشار: شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۰۸

به گزارش بیان روز،محمد خسروی  اظهار داشت: ۴۰ دفتر و شرکت زیارتی برای نام‌نویسی‌متقاضیان حضور در اربعین حسینی در سراسر لرستان فعال است. 

وی با تاکید بر داشتن پاسپورتی که حداقل سه ماه اعتبار داشته باشد افزود: نام‌نویسی متقاضیان حتما باید از طریق سامانه سماح انجام شود و زائران می‌توانند با تلفن همراه و رایانه خانگی وارد این سامانه به نشانی اینترنتی http://www.samah.haj.ir  شده و اقدام به نام‌نویسی و دریافت کارت شناسایی‌کنند.

مدیرکل حج وزیارت لرستان با اشاره به اینکه ثبت نام در سامانه سماح رایگان است عنوان کرد: هزینه هایی که دریافت می شود صرفاً جهت خدمات درمانی و بیمه ای زائران است که مجموعاً ۲۲ تومان می شود و چنانچه زائران جهت ثبت نام به دفاتر زیارتی مراجعه کنند مبلغ سه هزار تومان به عنوان حق الزحمه بابت ثبت نام و ارائه رسید چاپی بر هزینه خدمات درمانی و بیمه ای اضافه و در مجموع مبلغ ۲۵ هزار تومان اخذ خواهد شد.

وی تصریح کرد: دریافت هرگونه وجهی به صورت نقدی و بیشتر از هزینه مصوب غیرقانونی است و شکایت آنها قابل پیگیری می باشد؛ دانشجویانی که قصد شرکت در پیاده روی اربعین دارند و می خواهند گذرنامه بگیرند، باید ابتدا در سامانهevazifeh.police.ir  ثبت نام کنند که پس از آن ناجا با استعلام از دانشگاه محل تحصیل دانشجو کد سخا را برای دانشجو ارسال می‌کند.

خسروی گفت: دانشجویان پس از دریافت کد سخا می‌توانند به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کرده و درخواست صدور گذرنامه را ثبت کنند که پس از آن ظرف دو یا سه روز گذرنامه صادر خواهد شد، دانشجویان بعد از دریافت گذرنامه می‌توانند به سایت سماح مراجعه کرده و پس از ثبت نام مجوز خروج از کشور را دریافت کنند؛ تقاضا می شود زائران اربعین برنامه ریزی داشته باشند و در زمان ازدحام مسافرت نکنند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: