اخبارجديد
پربیننده ترین
امام جمعه پلدختر:
امام جمعه پلدختر گفت: احتمال نفوذ سیلاب بر اثر بارندگی شدید در پلدختر وجود دارد بنابراین رودخانه کشکان باید هر چه سریع تر لایروبی شود.
کد خبر: ۲۲۴۵۳
تاریخ انتشار: جمعه ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۴
 

به گزارش بیان روز،حجت الاسلام موسوی امام جمعه پلدختر ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان پلدختر اظهار داشت: عزاداری سید الشهدا مرزها در نوردید و در سایر کشورهای اروپایی، آفریقایی و آسیایی روضه امام حسین(ع) برگزار شد، در دولت هندوستان برای اولین بار مراسم عزاداری امام حسین(ع) به صورت رسمی برپا شد.


وی با قدر دانی از عزاداران حسینی و هیئات عزاداری شهرستان پلدختر افزود: امسال علی رغم سختی ها و خسارت سیلاب به هئیت های عزاداری ولی مراسم روضه امام حسین(ع) با شورخاصی در شهرستان پلدختر برگزار شد.

امام جمعه پلدختر با بیان اینکه غربی ها در امر کاهش تعهدات برجامی توسط ایران جدی هستند عنوان کرد: سایت فوردو از حالت تحقیقاتی بیرون آمد و به غنی سازی می پردازد و این امر باعث اختلاف بین کشورهای اروپایی شده و فرانسه که نقش پلیس بد بود امروز ناجی شده وبا آمریکا وارد مذاکره شده است.

وی بیان کرد: بسته پیشنهادی فرانسه و تصویب آمریکا برای ایجاد کانال مالی برای تامین مواد مورد نیاز تحریمی ایران مطرح شده که به ازای آن ایران فعالیت هسته ای وموشکی کاهش دهد.

موسوی گفت: این اقدام یک گام نشینی عقب اروپا وآمریکاست و در این راستا دشمن با طرح ریزی مذاکرات مجدد به دنبال شکسته شدن محور مقاومت است و کمک رسانی به محور مقاومت کمتر شود.

وی تصریح کرد: ستاد بحران پسا سیلاب در شهرستان برگزار شد که نیاز مصوبات این جلسه عملیاتی شود و فرماندار به خوبی واقعیت ها را بیان کرده است.


امام جمعه پلدختر خاطرنشان کرد: مردم بهترین ناظر پروژه های در دست ساخت شهرستان هستند، توان این را نداریم با شروع بارندگی وسیلاب بحران مدیریت کنیم؛ احتمال نفوذ سیلاب بر اثر بارندگی شدید در پلدختر وجود دارد؛ رودخانه کشکان باید لایروبی شود، بر اساس یک کار مطالعاتی و کارشناسی این اقدام انجام گیرد و ورودی شهر پلدختر و پیچ سازمانی ها که رسوبات تله انبار شده باید لایروبی صورت گیرد.

وی گفت: انتظار مردم این است بنیاد مسکن با همکاری شرکت پیمانکار دیواره ساحلی را لایروبی کند و اگر نمی توانند از طریق وزارت نیرو و پیمانکاران دیگر این کار صورت بگیرد که با توجه به نزدیکی فصل بارش لزوم انجام این کار ضروری است هرچند شهرداری هم در خصوص لایروبی رودخانه و کانال ها کارهایی انجام می دهند که نیازمند به تقویت است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: