اخبارجديد
پربیننده ترین
كارشناس و فعال رسانه‌ای :

كارشناس و فعال رسانه‌ای با اشاره به‌ضرورت ورود مجلس برای پيگيری موضوع صفر شدن بودجه صداوسیما و ممانعت از اجرای اين عمل غيرقانونی گفت: اعتداليون به بهانه تحریم‌های خارجی بسياری از رسانه‌های داخلی را تحريم كردند.

کد خبر: ۲۲۳۹۶
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۰

به گزارش بیان روز،محمود كوماس جودكی با انتقاد از اقدام دولت در صفر کردن بودجه صداوسیما در پی روی آنتن رفتن سريال گاندو اظهار داشت: برخورد خفقان آلود دولت در فضای رسانه‌ای كشور از مدت‌ها پيش شروع‌شده و با جريانات قبل و بعد از پخش گاندو به اوج خود رسيد.

 

وی فشار وارده به یک‌نهاد حکومتی را اقدامی غيرقانونی و انتقامی بچه‌گانه دانست و افزود: مشاوران و برنامه ريزان در عملياتی كردن اين طرح موفقيتی كسب نمی‌کنند اما به‌هرحال مأموریتی است از طرف همان کسانی که سوژه گاندو بودند و هنوز در دولت منتخب مردم قدرت تصمیم‌گیری دارند.

 

كارشناس و فعال رسانه‌ای با اشاره به‌ضرورت ورود مجلس برای پيگيری موضوع  و ممانعت از اجرای اين عمل غيرقانونی تصريح كرد: این فشارها نباید موجب ممنوعيت بازپخش این سریال در دیگر شبکه‌ها شود چراکه بسیاری از مخاطبان خواستار بازپخش آن هستند و صداوسیما در بازپخش آن تعلل نکند.

 

وی خاطرنشان كرد: اعتداليون به بهانه تحریم‌های خارجی بسياری از رسانه‌های داخلی را تحريم كردند؛ شايد با چنين برخوردهايی و از طرفی بحران‌هایی همچون نبود كاغذ بتوان راحت‌تر ترمز رسانه‌ها را كشيد و فضای آزاد رسانه‌ای را به‌طور كامل نابود كرد.

 

کوماس جودکی گفت: با نگاهی به سوابق كاری و امنیتی مشاوران و مدیران رسانه‌ای دولت، اقدام اخير دور از ذهن نبوده و قطعاً به دنبال کنترل رسانه‌ها هستند.

 

وی خاطرنشان کرد: تعطیلی نمایشگاه سالانه مطبوعات و جشنواره‌ها، نابود کردن رسالت تشکل‌های رسانه‌ای و به کلیشه رساندن خانه مطبوعات، تعطیل کردن دوره‌های آموزشی برای اهالی رسانه، تعلل در تصویب قانون نظام جامع رسانه، از دستور خارج کردن تسهیلات مسکن خبرنگاران که در دولت دهم کلید خورد ازجمله برخوردهای قهری دولت در حوزه رسانه بوده است.

 

دبير هيئت منصفه دادگاه مطبوعات لرستان برخورد دولت با صداوسیما را نوعی عمل پيشگيرانه عنوان كرد و گفت: امروز بازپخش مستند مناظره‌ها و وعده‌های انتخاباتی سال‌های 92 و 96 در آرشيو صداوسیما بیان‌کننده انحراف دولت از آن وعده‌ها و بی‌مهری‌ها در حق مردم فهيم كشور است كه مشاوران رسانه‌ای دولت از آن هراس دارند.

 منبع:سفیرافلاک

 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: