اخبارشهرستان
پربیننده ترین
رییس اداره صنعت معدن تجارت پلدختر:

رئیس اداره صنعت معدن تجارت پلدختر گفت:رونق کسب وکار در پلدختر می تواند امید به زندگی کردن را در بین شهروندان پلدختر زنده کند.

کد خبر: ۲۲۳۷۴
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۵

به گزارش بیان روزجهانگیر اکبری عصر امروز در جلسه شورای اداری این شهر با تاکید براینکه کلید برگشت پلدختر به قبل از سیلاب،رونق گرفتن کسب وکار در این شهرستان هست اظهار داشت: هزار و250واحد صنفی شهرستان پلدختر در جریان سیلاب دچار خسارت جدی شدند که نیازمند توجه دولت به قشر بازاری واصناف است.

وی بیان کرد: تاکنون در سه مرحله در قالب فرم‌های مختلف تعداد واحدهای آسیب‌دیده را به بنیاد مسکن ارسال کرده‌ایم ولی تاکنون اقدام خاصی برای رفع دغدغه این قشر صورت نگرفته است.

اکبری افزود: تعداد 550مورد مشاغل خانگی هم در سیلاب آسیب دیدند که بنیاد مسکن اصفهان زیر بار جبران خسارت مشاغل خانگی نمی‌رود و می‌گوید وام به آنها تعلق نمی‌گیرد که لیست این مشاغل از قبیل خیاطی،آرایشگری وقالی بافی هستند تهیه و به استان ارسال شد

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت پلدختر با تاکید براینکه کسبه پلدختر در جریان سیلاب سرمایه، شغل و محل درآمد خود را از دست دادند ادامه داد:به برخی واحدهای تجاری سیل زده پلدختر  بیش از5میلیارد تومان خسارت وارد شده و این مبلغ45میلیون تومان جبران حداقلی خسارت آنها را نمی کند که نیاز هست دولت تسهیلات آنها را افزایش دهد.

 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: