اخبارشهرستان
اخبارجديد
پربیننده ترین
رییس بنیاد مسکن انقلاب:

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت:در لرستان تعداد هفت هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی در مناطق سیل‌زده لرستان ساخته و ۱۴ هزار خانه نیز تعمیر می‌شود.

کد خبر: ۲۲۳۵۶
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۰

به گزارش بیان روز،علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران شهرستان پلدختر اظهار داشت: واحد احداثی حدود پنج هزار واحدمسکونی آواربرداری شده و سه هزار و ۶۰۰ واحد نیز پی کنی و بقیه مراحل آن انجام شده است و سیمان رایگان احداث این واحدها از سوی بنیاد مستضعفان تهیه و بنیاد مسکن آن را توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه احداث دیواره ساحلی از پروژه های عظیم هست افزود:مشاور و پیمانکار ذی صلاح پروژه انتخاب ومشاور دیگری که کل رودخانه را در گذشته بررسی و مطالعه کرده و در زمینه مسائل فنی پروژه تصمیم می‌گیرد برای آغاز کار مشخص شده است وتا چهار، پنج ماه آینده بخش‌هایی از دیواره ساحلی که شهر را در معرض خطر قرار می‌دهند تا جایی که آسیبی به شهر وارد نشود بازسازی و تکمیل و مابقی کار تاپایان سال انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مردم برای احداث واحدهای سیل زده با بنیاد مسکن همکاری کنندگفت:مردم خود به صحنه بیایند تا با مشارکت یکدیگر و با تلاش این واحدها تکمیل شود.


رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد:خوشبختانه تاکنون با پیگیری‌های انجام شده وضعیتی که بانک‌ها پیدا کردند کار به خوبی پیش می‌رود.

تابش با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی ۱۲ هزار و۷۰۰ واحد مسکونی تعمیری آغاز شده است تصریح کرد:کار ۶ هزار واحد از این تعداد انجام شده و این نشان دهنده سرعت پیشرفت کاراست و برای اسکلت بندی واحدهای احداثی، میله گرد وفولاد در منطقه موجود است و بر اساس پیشرفت کار این واحدها بین آنها توزیع می‌شود.


این مسئول با اشاره به اینکه کمک‌های بلاعوض و تسهیلات بانکی به ۱۸ هزار واحد معیشتی به سیل زدگان پرداخت می‌شود گفت:این تسهیلات بابت اسباب و اثاثیه و جدا از تسهیلات احداثی و تعمیراتی است و در اکثر روستاهای سیل زده تعیین تکلیف شدند یکی، دو، سه مورد از این روستاها که با رودخانه تلاقی دارند نیاز به دقت نظر بیشتری برای تعیین تکلیف و تصمیم گیری دارند.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تاکید بر جابجایی واحدهای مسکونی تخریبی در حریم رودخانه کشکان افزود:برای احداث این واحدها و جابجایی آنها زمین‌های معوض به سیل زدگان واگذا، آماده سازی و طراحی شده و جابجایی صورت می‌گیرد و تکلیف برخی از این واحدها مشخص نشده که با رفع تکلیف زمین به صاحبان آنها واگذار می‌شود.

تابش با تلکید براینکه واحدهایی که باید در جاسازی شوند پروانه ساخت می‌گیرند عنوان کرد: واحدهایی که نیاز به جابجایی دارند طبق روال زمین معوض در اختیار آنان قرار می‌گیرد وپس از انجام کارهای مربوط به رودخانه توسط وزارت نیرو بازسازی و ساماندهی دیواره‌های ساحلی پلدختررا بنیاد مسکن به سرعت انجام می‌دهد تا پلدختر در برابر سیل‌های آینده مصون بماند.


انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: