اخبارشهرستان
اخبارجديد
پربیننده ترین
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پلدختر

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پلدخترگفت:با گذشت پنج روز از سیل اخیر،60هزار بسته غذایی و امدادی در بین سیل زدگان پلدختر ومعمولان توزیع شد.

کد خبر: ۲۲۲۸۲
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۳

سرهنگ محمد محمودوند فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پلدختر در گفتگو با خبرنگار بیان روز، اظهار داشت:شش گروه جهادی بسیج دانشجویی با 60 نفر از بسیج سپاه استان برای امدادرسانی در روستاهای سیلاب زده در حال فعالیت و کمک‌رسانی هستند‌.

وی بیان کرد:گردان‌های بیت‌المقدس و گردان نهم امام حسین(ع) را در قالب تیم‌های عملیاتی در سطح شهر مستقر و وارد عمل کردیم به‌طوری‌که در محدوده دیوار ساحلی مستقر شدند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پلدختر افزود:یک گردان سپاه ناحیه پلدختر را در خروجی شهرستان مستقر کردیم ،برای اینکه مسافران نوروزی اطلاع نداشتند که چه اتفاقی می‌خواهد.

وی بیان کرد: 500 مسافران نوروزی را سالن 9دی سپاه ناحیه اسکان دادیم و سالن صالحین را نیز برای اسکان آماده کرده ایم.

سرهنگ محمودوند عنوان کرد:در روز دوم سیلاب که بارندگی‌های مقداری فروکش کرده بود،کار ارزیابی مناطق سیلاب زده را آغاز کرده ایم.

وی ادامه داد:تعداد 50نفر از گروهای جهادی  پایگاه شهید مؤمنی وپایگاه علامه جزایری همراه با بیل، کلنگ، لجن کش و تی به روستای بابا زید اعزام کردیم و تخلیه اجناس ولای روبی منازل را با کمک مردم انجام دادیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پلدختر عنوان کرد:30 روستای سیلاب زده را که راه دسترسی آن‌ها قطع‌شده بود شناسایی کردیم و مکاتبات خود را با استان و تهران برای تأمین بالگرد انجام دادیم.

وی تصریح کرد:تعداد 60هزار بسته غذایی از ساعت هشت صبح تا سه بعدازظهر با بالگرد ارتش و از ساعت سه بعدازظهر تا شش بعدازظهر با هشت پرواز و پس از چهار روز از بارندگی به روستاهای سیلاب زده بسته‌های غذایی توزیع کرده ایم.

محمودوند افزود:جانشین سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان به همراه تیم مهندسی و تخریب روز گذشته در شهرستان مستقر شدند که ارزیابی و سرکشی‌های خود را انجام دادند و دستورات لازم را صادر کردند.

وی ادامه داد:دو دستگاه لودر، یک دستگاه گریدر، چهار دستگاه کمپرسی، لجن کش، بیل، کلنگ و چکمه در مناطق مختلف روستایی وشهر که آسیب دیده اند مشغول کار شدند.

وی تصریح کرد:پاک‌سازی روستای بابا زید و لایه روبی منازل مردم توسط گروهای جهادی انجام و یک گروه ارزیاب متخصص جهت ارزیابی خسارات وارده شهرستان حضور یافت و بازگشایی جاده روستاهای گل گل انجام شد.

محمودوند عنوان کرد: دیواره ساحلی در حال فرورفتن است که دو دستگاه کمپرسی در اختیار شهرداری قراردادیم تا کار استحکام‌بخشی این منطقه انجام شود.

وی تصریح کرد:دیوار ساحلی در محدوده ورزشگاه شهید سرمالیان آسیب‌دیده و در بارندگی‌ها احتمال دارد آب وارد شهر شود که با دو دستگاه کمپرسی به کمک شهرداری کار استحکام‌بخشی انجام گرفت.

محمودوند گفت:در ورودی شهر و محدوده پارک فدک دیواره ساحلی فرورفته که با همکاری سپاه،گونی هایی آماده شد و در نقاط آسیب دیده جایگزین شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پلدختر یادآور شد:سپاه ناحیه در پی سیلاب در این شهرستان به سبب اینکه حادثه شیراز اتفاق نیفتد یک اکیپ را در شهرهای پلدختر و معمولان مستقر کرد.

 

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: