اخبارشهرستان
اخبارجديد
پربیننده ترین
تازیانه سیل بر محرومیت پلدختر:

پس از فروکش کردن طغیان کشکان و آرامش جویی با ورود سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان به دستگاه های خدمات رسان،آرامش به مناطق سیل زده پلدختر ومعمولان برگشت.

کد خبر: ۲۲۲۷۶
تاریخ انتشار: سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۴

به گزارش  بیان روز،موضوع سیل و خسارت به زیرساخت های پلدختر به عنوان جنوبی ترسین شهرستان استان لرستان به موضوعی تبدیل شده که مردم قربانی سوء تدبیر مسئولان می شوند.

نبرد کوه ،رودخانه و جاده شاه بیت بحران های سیل در شهرستان پلدختر هست که در این میان مردم بیشترین خسارت را متحمل می شوند.

سیل پلدختر98

با توجه به اینکه وضعیت مالی مردم در این نقطه از لرستان ضعیف می باشد و به دلیل خشکسالی های گذشته منبع مالی آنها در کشاورزی ،باغداری و دامداری به سختی تامین می شد.

ولی دولت به گفته نجار رییس سازمان مدیریت بحران کشور زیر بار خسارت های کشاورزی نمی رود و سر قشر زحمتکش کشاورزی از خسارت سیلاب چیزی جز غم و ناراحتی نیست.

سیل پلدختر98

در سیلاب های اخیر که حدود 100میلیارد تومان خسارت به پلدختر ومعمولان وارد شد هنوز اعتباری از ستاد حوادث کشور به پلدختر اختصاص پیدا نکرده است که سیل امروز 5فروردین 98 علاوه بر توسعه خسارت ها ولی تا کنون به مردم کمکی از طرف دولت و این ستاد صورت نگرفته است.

این در حالی که مردم نسبت به مصوبات واعتبارات کاغذی مسئولان امیدی ندارند و فقط با نوشتن نامه دل خودشان را خوش به پاسخی مثبت از طرف مسئولان برای کمک مالی می کنند.

سیل پلدختر98

نادیا امرایی معاون عمرانی فرماندار پلدختر در گفتگو با خبرنگار  بیان روزبا اشاره به بارندگی ها ووقوع سیل در پلدختر ومعمولان اظهار داشت:بر اثر شدت بارندگی ها و طغیان کشکان پل دمرود افرینه،پل چم شهران، پل کلهر و پل زورانتل  به زیر آب  رفت.

  وی با بیان اینکه به علت طغیان رودخانه کشکان و سیل87 روستا آب آنها قطع شد افزود:با تلاش شرکت آب وفاضلاب روستایی استان وشهرستان تاظهر امروز فروردین ماه به گفته  مسئول شرکت آبفار روستایی شهرستان تمام این روستاها آب آنها وصل می شود

 

 

وی ادامه داد:با کمک مردم و  بسیج بیش از  100واحد مسکونی که نیاز به لای روبی وپاکسازی داشتند کار انجام شده است.

وی گفت:در زمان سیل بیش از 40روستا پلدختر ومعمولان برق آنها قطع شده بود که با زحمات اکیپ های شرکت توزیع برق کلیه مناطق برق دار شدند.

معاون عمرانی فرماندار پلدختر با بیان اینکه وضعیت در بخش معمولان بحرانی هست ادامه داد:راه ارتباطی دمرود افرینه، علیا و سفلی و همچنین منطقه طایی قطع ،دستگاه های امدادی به چادر، پتو و بسته غذایی نیاز دارند.

سیل پلدختر98

امرایی با اشاره به اینکه خیابان‌های رسالت منطقه ولاب دچار آب‌گرفتگی شده گفت: دیوار ساحلی شهر پلدختر به علت بالا آمدن سطح آب رودخانه کشکان در معرض تخریب است که در صورت تخریب آب وارد شهر پلدختر می‌شود.

معاون عمرانی فرماندار پلدختر عنوان کرد: تعداد منازلی که در داخل شهر پلدختر دچار آب‌گرفتگی شده مشخص نیست.

وی تصریح کرد افزود:جاده خرم آباد-پلدختر در چندین نقطه به علت تخریب پل و آبگرفتگی قطع و مسدود است و همچنین ۱۵ واحد مسکونی روستای چم شهران زیر آب رفته است.

وی یادآور شد:صبح امروز قطع شده بود در حال حاضر خطوط برق و لوله های آب توسط نیروهای امدادی این شهرستان تعمیر و هم اکنون وصل شده اند.

وی با اشاره به اینکه پل روستای گل گل به‌طور کامل تخریب‌شده و امکان تردد بر روی آن وجود ندارد عنوان کرد:با همت سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان این پل به صورت موقت باسازی شد و هم اکنون تردد برای اهالی 7روستا فراهم شد.

امرایی اضافه کرد: عنوان کرد: سه روستای پلدختر دچار آب‌گرفتگی شده است و راه ارتباطی برخی از روستاهای این شهرستان مسدود شد که در این میان فقط روستای چم شهران به دلیل نداشتن پل ارتباطی از طریق بالگرد خدمات رسانی می شود که تلاش داریم راه های فرعی منتهی به این روستا را برای تردد باسازی کنیم.

سپاه و بسیج میدان دار کمک به سیل زدگان پلدختر ومعمولان

سرهنگ محمد محمودوند فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پلدختر در گفتگو با خبرنگار بیان روز با اشاره به اینکه پس از اذان صبح امروز با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته، نیروهای بسیجی و پاسدار درمیدان حضور داشتند اظهار داشت:از زمانی که بر اثر طغیان رودخانه برخی از نقاط شهر آسیب پذیر شد بلافاصله نیروهای بسیجی در محل ها مستقر شدند و مردم را هدایت می کردند.

سیلاب98وبسیج

وی بیان کرد:تجهیزات مکانیکی مورد نیاز از طریق تیپ 57 و سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان به شهرستان هدایت شده اند که کار باسازی پل گل گل،ایجاد موانع برای دیواره ساحلی بابازید،لای روبی منازل و داخل روستای بابازید،استفاده از توان گروه های جهادی،ایجاد موانع برای عدم ورود سیل به کوچه های رسالت شهر پلدختر،استحکام بخشی دیواره ساحلی شهر پلدختر در حال انجام هستند.

با توجه به ریزش کوه و تخریب جاده،محور پلدختر-خرم آباد مسدود شد که در پل تاریخی با همکاری پلیس نسبت به تردد مسافرین ممانعت کردیم.

وی ادامه داد:با توجه به بارندگی و لزوم اسکان مسافرین نوروزی،بلافاصله سالن های 9دی وصالحین را برای اسکان فراهم کردیم وتعداد زیادی از مسافرین را در سالن ها اسکان دادیم.

محمودوند افزود:برای بازگشایی برخی کوچه ها و مسیل ها از توان نیروهای بسیجی استفاده کردیم.

وی ادامه داد:از طریق فرماندهان پایگاه ها وحوزه های مقاومت سطح شهرستان ،امکانات مورد نیاز را برای اسکان مسافرین نوروزی و گرفتار در سیل فراهم کردیم.

 

 برای نجات 4بیمار گرفتار در سیل معمولان راه دسترسی وجود ندارد

دکتر ناصر بابایی رییس شبکه بهداشت ودرمان پلدختر در گفتگو با خبرنگار  بیان روزبا بیان اینکه سلامت مادران باردار برای وزارت بهداشت یک امر اولویت دار می باشد اظهار داشت:بر اثر بارندگی و قطع راه های ارتباطی به معمولان ارائه خدمات رسانی بهداشتی ودرمانی به افراد غیر ممکن شد.

وی بیان کرد:دو مادر باردار اهل معمولان و روستای دمرود افرینه نیاز به درمان و مراقبت دارند که به دلیل نبود راه دسترسی بر اثر سیل امکان خدمات دهی واعزام ماما به منطقه وجود ندارد.

سیل پلدختر98

رئیس شبکه بهداشت ودرمان پلدختر عنوان کرد:دو بیمار دیگر که مبتلا به سکته قلبی و شکستگی لگن هم نیز هستند از جمله بیماران اورژانسی هستند که نیازمند مراقبت ودرمان هستند.

وی ادامه داد:با معاون درمان،ریاست دانشگاه علوم پزشکی لرستان هماهنگی های لازم صورت گرفت این بیماران هم به مراکز درمانی برای درمان منتقل شدند.

انتهای پیام/

 

انتهای پیام/

 

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: