اخبارشهرستان
اخبارجديد
پربیننده ترین

روز مادر فرصتی است تا به دور از همه دغدغه ها به دیدار مادران مهربان و ودلسوز برویم که عمر و جوانی خود را به پای فرزندان ریختند.

کد خبر: ۲۲۱۹۲
تاریخ انتشار: سه شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۸

 به گزارش بیان روز،امروز هفتم اسفند ماه روز ولادت با سعادت حضرت فاطمه(س) به عنوان روز مادر و زن نامگذاری شده، روزی برای سپاسگزاری از مادران و تشکری از زحمات مهربانانی که بی دریغ محبت خود را به پای فرزندان می ریزند.

 

صبر را می توان از مادران آموخت، مادرانی که گام به گام برای پرورش فرزندان خود شبانه روز زحمت کشیده و با قد کشیدن فرزندان دلهایشان شاد می شود.

 

توصیف کردن مادر بسیار سخت است، واژه ها برای نوشتن مادر شرمنده می شوند، مادرانی که مهربانی و سخاوت و محبت تنها گوشه ای از هزاران زحمتی است که کشیده و انتظارشان از فرزندان تنها محبت و احترام است.

 

Image result for ‫مادران خانه سالمندان‬‎

 

امروز روز مادر است، شاید از هر مادری بپرسی بهترین هدیه این روز چیست قطعا می گوید احترام و محبت و دیدار با فرزندان اما در آن سوی شهر ما خانه ای به نام سرای سالمندان پذیرای مادران تنهایی است که بعد از سالها تلاش، امروز در گوشه ای از این سرا روزگار را سپری می کنند.

 

بغض گلو و چشمان اشکی کار هر روز مادران این خانه سالمندان است، چشم انتظاری برای دیدن فرزندانی که در جلوی چشمان مادر قد کشیده اند تنها آروزی این مادران است.

 

با خودم کمی فکر می کنم، مگر می شود مادری را که شبانه روز برای فرزند زحمت کشیده حالا به جای تشکر، در دنیایی از تنهایی و سکوت رها کنی؟ در حالی که در روایات، آیات و احادیث به احترام به پدر و مادر بسیار سفارش شده اما فرزندانی چشم خود را بسته و مادران خود را در آسایشگاه برده و تنها می گذارند.

 

چشمان خیره این مادران در سرای سالمندان شاید تصویری است که با یکبار دیدن هیچگاه از ذهن انسان خارج نمی شود، مادرانی که هر روز چشم به در خانه سالمندان دوخته تا شاید یک روز چهره فرزند خود را ببینند و آرام شوند.

 

سرای سالمندان حضرت فاطمه(س) بروجرد جایی است که 26 مادر تنها در آنجا زندگی می کنند،چشم انتظار و دلتنگ.

 

یکی از مادران این سرای سالمندان در گفت و گو با سفیرافلاک گفت: 3 سال است که در اینجا زندگی می کنم، 4 فرزند دارم که هر کدام مشغول به کار خود هستند و سه سال پیش من را اینجا آوردند.

 

Image result for ‫مادران خانه سالمندان‬‎

 

وی اضافه کرد: مدتهاست از فرزندانم خبری ندارم، هر روز پشت پنجره اتاق چشم به راهم و شبها با ناامیدی می خوابم و این کار هر روز من است.

 

این مادر تنها افزود: فرزندانم را خیلی دوست دارم و همیشه برایشان دعا می کنم که موفق و خوشبخت باشند اما فقط از آنها انتظار دارم چند وقت یکبار به من سری بزنند تا از نزدیک بغلشان کنم و دیداری تازه کنیم.

 

وی بیان کرد: امروز روز مادر است و امیدواریم تا عصر فرزندانم سری به من بزنند و فقط ببینم که حالشان خوب است.

 

کرم رضا پیردایه رئیس بهزیستی بروجرد در این راستا گفت: در بروجرد 2 سرای سالمندان برای بانوان و آقایان وجود دارد که در سرای سالمندان حضرت فاطمه(س) 26 نفر از مادران تنها زندگی می کنند.

 

Related image

 

وی اضافه کرد: به مناسبت روز مادر و ولادت حضرت فاطمه(س) بازدیدی از سرای سالمندان صورت می گیرد و با اهدای یک شاخه گل از مادران تقدیر می شود.

 

امروز روز مادر است، جنب و جوش در خیابانها، خرید گل و شیرینی، هدیه و ... نشان می دهد هر فرزندی دوست دارد امروز مادر خود را خوشحال کند و با هدیه ای هر چند ناقابل، بوسه ای بر دستان زحمت کش مادر زند و بگوید مادر دوستت دارد.

 

اما یادمان باشد مادران تنهای خانه سالمندان امروز بیشتر از هر زمانی چشم انتظار هستند، انتظار هدیه ندارند و تنها محبت نیاز دارند و دیدن فرزندان بیشتر از هر چیزی آنها را خوشحال می کند.

 

 منبع:سفیرافلاک

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: