اخبارشهرستان
اخبارجديد
پربیننده ترین
سرپرست سازمان نهضت سوادآموزی:

سرپرست سازمان نهضت سوادآموزی از باسوادی ۸۸.۸ درصد مردم ایران خبر داد و گفت: قبل از انقلاب جمعیت بالای ۶ سال در کشور ۲۷ میلیون نفر بود که ۵۲.۵ درصد افراد کشور بی‌سواد بودند.

کد خبر: ۲۲۱۰۲
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۷

به گزارش بیان روز،شاپور محمدزاده سرپرست سازمان نهضت سوادآموزی در سلسله نشست‌های ارائه دستاوردهای وزارت آموزش و پرورش که در باغ‌موزه دفاع مقدس برگزار شد، اظهار کرد: ۴۰ سال پیش انقلاب اسلامی ایران در ۲۲ بهمن به پیروزی رسید و حضرت امام(ره) از این انقلاب به عنوان انفجار نور نام می‌برد.

وی با بیان اینکه دهه‌ فجر فرصت مناسبی برای ارائه دستاوردهای انقلاب اسلامی است، ادامه داد: ایران قبل از انقلاب در مباحث علمی رتبه ۵۲ را داشت و اکنون رتبه ما ۱۶ جهان است و در تولید علم رتبه ۱۱ جهان را داریم.

محمدزاده با اشاره به اینکه ۷ دی ماه سال ۵۸ فرمان امام(ره) در خصوص نهضت سوادآموزی صادر شد، گفت:قبل از انقلاب جمعیت بالای ۶ سال در کشور ۲۷ میلیون نفر بود که ۵۲.۵ درصد افراد کشور بی‌سواد بودند که بالغ بر ۱۴ میلیون نفر را شامل می‌شد، همچنین ۷۰ درصد روستاییان و ۸۳ درصد زنان روستایی از حق سواد بی‌بهره بودند.

وی اضافه کرد: آمار باسوادی ۶ سال و بالاتر در سال ۸۵ به ۸۴.۶ درصد و در سال ۹۵ به ۸۷.۶ درصد رسیده است.

سرپرست سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب ۴۸ درصد به جمعیت باسواد کشور اضافه ‌شد، اظهار کرد: کاهش قدر مطلق بی‌سوادی که ۱۴ میلیون نفر در سال ۵۵ بود به ۸.۸ میلیون نفر در سال ۹۵ رسیده است.

منبع:فارس

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: