اخبارشهرستان
اخبارجديد
پربیننده ترین

نائب رئیس کمیسیون شوراها وامور داخلی مجلس گفت:استانی شدن انتخابات مجلس به نفع شهرهای کوچک ومحروم نیست و مطمنا این طرح از طریق شورای نگهبان رد می شود 

کد خبر: ۲۲۰۵۰
تاریخ انتشار: شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۹

سید حمید رضا کاظمی نماینده مردم پلدختر ومعمولان در مجلس  در گفت‌وگو با خبرنگاربیان روز با بیان اینکه مخالف استانی شدن انتخابات هستم اظهار داشت:در انتخابات استانی شناخت نسبت به کاندیداها کمتر است و دقت در انتخاب کاندیداها به مانند انتخاب حوزه ای نیست.

وی با بیان اینکه برگزاری انتخابات استانی نیازمند زیر ساخت و الزاماتی است افزود:این زیرساخت والزامات در شهرستان ها وجود ندارد و ایجاد آن هم زمان بر و هزینه بر دار است.

وی تصریح کرد: افزایش هزینه در استانی شدن در انتخابات باعث ایجاد فساد مالی می‌شود واین خود باعث ورود وابستگان قدرت وثروت به بهارستان می شود.

نائب رئیس کمیسیون شوراها وامورداخلی مجلس افزود:این طرح یک بار دیگر از طریق شورای نگهبان رد شده و مطمنان هم در شورا رد می شود زیرا جلی حداکثری مشارکت عمومی در انتخابات یک اصل است.

کاظمی ادامه داد:  زمانی باید انتخابات استانی باشد که نمایندگان دغدغه عملیات کاری و اجرایی در حوزه شهرستان را نداشته باشند. 

وی گفت: مردم به ویژه در روستاها و شهرهای کوچک از نمایندگان‌شان انتظاراتی دارند و برای ما هم رأی آنها مهم است در صورتی که استانی شود این مسئله کم رنگ تر میشود.

وی ادامه داد: شاید استانی شدن انتخابات برای شهرهای بزرگی همچون تهران مشکلی را ایجاد نکند  ولی حقوق مردم شهرهای کوچک تر را ضایع می کند.

 انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: