اخبارشهرستان
اخبارجديد
پربیننده ترین
به مناسبت روز دانشجو:

همزمان با16آذر روز دانشجو،مراسم شاد این روز با حضور دانشجویان،امام جمعه،معاون فرماندار وجمعی از مسئولان محلی در سالن فجر اداره فرهنگ وارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.

کد خبر: ۲۱۹۷۲
تاریخ انتشار: شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۲

به گزارش بیان روز، حجت‌الاسلام احمدعلی حسین‌زاده آملی امام جمعه پلدختر،  در مراسم گرامی‌داشت روز دانشجو که در سالن فجر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد، با بیان اینکه 16 آذر از روزهای مهم در تاریخ انقلاب اسلامی است اظهار داشت:ولایتمداری، بصیرت سیاسی و دینی و روحیه انقلابی از ویژگی های دانشجویان که این قشر بایستی در این راه گام بردارند.

وی افزود: علم آموزی و تهذیب اخلاق از دیگر ویژگی های دانشجویان است که در دانشگاه ها بایستی به دنبال محیط های انقلابی و ولایی باشیم.

وی اضافه کرد:محیط دانشجویی باید جوان، پاک، بی‌آلایش، سرشار از صداقت، صمیمیت و محل پاسخگویی به احساسات درست باشد.

حجت الاسلام حسین زاده آملی با تاکید براینکه دانشگاه باید پایگاه اصلی انقلاب باشد گفت:جنبش دانشجویی باید عاشق آرمان‌های انقلاب اسلامی باشد و برای رسیدن به این آرمان‌ها تلاش کند.

روز دانشجو پلدختر97

امام جمعه پلدختر افزود: اگر دانشجوی بی ‌بصیرت و بدون تحلیل سیاسی فریب بخورد درد بزرگی برای ملت ایران بوده و تحمل این درد سخت است.

وی ادامه داد:دانشجوی انقلابی و ولایتمدار که قدرت تحلیل سیاسی داشته باشد هیچ‌گاه فریب نمی‌خورد.

حسین زاده آملی،دانشجویان را مظهر شهامت و سرعت عمل ملت دانست و گفت:دانشجو باید آرمان‌گرا باشد و آرمان ‌گرایی همان انقلابی ماندن، ولایت‌مداری و اطاعت از ولی امر است.

وی تصریح کرد:محصول دانشگاه‌ها باید پرورش انسان انقلابی مثبت، فعال، مسؤول، متعهد و امیدوار به آینده باشد و محیطی بسیجی، علمی و ولایی باشد.

امام جمعه پلدختر ادامه داد: آسایش و آرامشی که امروز در محل‌های علمی برقرار است از برکات خون شهدا است و نباید فراموش شود.

وی گفت:دانشجو باید در فضای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جامعه حضوری فعال، زنده و با نشاط داشته باشد.

معاون فرماندار پلدختر در این مراسم با تبریک 16آذر روز دانشجو گفت:دانشجویان آینده سازان جامعه هستند و یک زمانی ما بازنشسته می شویم و دانشجویان سکان داران اداره کشور می شوند.

ملکشاهی افزود:جلسات هماهنگی برای برگزاری هرچه بهتر مراسم روز دانشجو در فرمانداری گرفته شد که امروز شاهد شور ونشاط دانشجویان در این مراسم هستیم.

شهردار پلدختر در این مراسم با اشاره به اینکه قاطبه دانشجویان در حال تحصیل بومی و قسمتی هم غیر بومی هستند گفت: حضور این تعداد دانشجو در منطقه که با پتانسیل ها وضعف های شهرستان آشنا هستند یک ظرفیت مهم برای برنامه ریزی در جهت توسعه وپیشرفت می باشد.

مهندس چراغی پور با تاکید براینکه از این ظرفیت برای توسعه شهرستان بایستی استفاده کرد یادآور شد:مهمترین رکن توسعه، نیروی انسانی که در دانشگاه ها وجود دارد ولی متاسفانه در شهرستان بین دانشگاه و صنعت فاصله وجود دارد که در واقع نیروی انسانی هم در این میان آن طور که بایستی دیده شود مورد توجه قرار نمی گیرد.

شهردار پلدختر با تاکید براینکه روحیه نقد و مطالبه گری  را از دانشجو بگیریم ،دانشگاه بایستی تعطیل شود یادآور شد: دانشجویی که نقاد نباشد به آینده امیدوار نیست هرچند نقد دارای چارچوبی  است که فرد نقاد باید اطلاعات و آمار راجع به موضوع و وطایف دستگاه را جمع آوری کند وسپس اقدام به نقد منصفانه کند.

رونمایی از کتاب"چشیات"به نویسندگی علی شفیعی از دانشجویان مرکز علمی کاربردی آریا گچ از دیگر برنامه های این مراسم بود.

اجرای موسیقی محلی،مسابقه و تجلیل از دانشجویان نمونه ونخبه دانشگاه های شهرستان از دیگر برنامه های این مراسم بود.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: