اخبارشهرستان
اخبارجديد
پربیننده ترین

استفساریه طرح قانونمند کردن شورای محله محور تهران در کمیسیون امور داخلی مجلس با حضور کواکبیان هم تصویب نشد.

کد خبر: ۲۱۹۶۶
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۱

به گزارش بیان روز،کواکبیان نماینده مردم تهران،ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی که در جلسه کمیسیون امور داخلی وشوراهای مجلس با لبخند وارد شد ولی در پایان کاظمی نائب رییس کمیسیون خطاب به کواکبیان که اظهارات شما شنیده شد و از جلسه خارج شوید تا نتیجه به شما اطلاع داده شود با خداحافظی تلخ ،جلسه را ترک کرد.

استفساریه قانون مند کردن ،ساز وکار شورای محله محور کلان شهرها به اصطلاح ولی در واقع با اهدافی غیر از این با چاشنی سیاست فقط برای تهران برنامه ریزی گردیده است.

کواکبیان نماینده اصلاح طلب مجلس در جلسه ای  با حضور کاظمی نائب رییس واعضای کمیسیون امور داخلی وشوراها به بیان اهمیت قانون مند کردن کار شورای محله محور درتهران تاکید کرد وگفت:در تهران ۲۲منطقه وجود دارد که به تمام مناطق سر زده ام که هر منطقه دارای ۱۰یا ۳۰محله هست.


وی با بیان اینکه کمترین نرم جمعیتی در هر محله بین ۲۵هزار تا ۹۰هزار نفر است افزود:یک منطقه تهران دارای ۹۰۰هزارنفر جمعیت که بیشتر از جمعیت استان سمنان است. 

وی با بیان اینکه دیوان عدالت به کار فعلی شورای محله محور ایراد گرفته است عنوان کرد:متولی فعلی شورای محله محور شهرداری ها هستند که نیاز است برای ساماندهی کار این شورایارها مجلس ورود پیدا کند.

وی با بیان اینکه طرح استفساریه قانون مند کردن کار شورای محله محور در قالب انجمن می شود ساماندهی شود گفت: دولت در قبال این شوراها پولی هزینه نمی کندو اعضای شوراها هم نیز پولی دریافت نمی کنند.


وی گفت:خوب نیست در صحن مجلس اعلام شود این طرح در کمیسیون تصویب نشد و برای این موضوع نیازمند توجه ویژه اعضای کمیسیون برای تصویب هستیم.


وی با انتقاد از اینکه به صورت مکتوب از اینجانب برای طرح وبررسی استفساریه از طریق کمیسیون دعوت نامه ای فرستاده نشده است.


 این ادعای کوکابیان بلافاصله با پاسخ قاطع نائب رییس اول کمیسیون مواجه شد و کاظمی افزود: به صورت سیستمی دعوت نامه شما ارسال شده و از طریق همکاران کمیسیون با شما تماس گرفته شده است و در همان جلسه بررسی وتصویب نشد .

وی ادامه داد:حالا کواکبیان علی رغم عدم تصویب این طرح در جلسه اخیر کمیسیون، پیشنهاد دوسوم برای بررسی مجدد طرح دارند.

نائب رئیس اول کمیسیون امور داخلی مجلس وشوراها حطاب به کواکبیان گفت:وقتی شما از جلسه بیرون رفتید، این موضوع را در کمیسیون به رای گذاشته میشود ،هرچند بررسی مجدد طرح در کمیسیون پس از گذشت مدت کمی از عدم تصویب آن در جلسه اخیر مورد ابهام می شود.

اعضای کمیسیون با شنیدن اظهارات کواکبیان تصمیم به رای مجدد دو سوم برای بررسی گرفتند و اعضای کمیسیون بر مخالفت خود با استفساریه قانون مند کردن شورایاری های محله محور اصرار کردند .

نمایندگان مخالف این طرح گفتند: این طرح بر اساس چه قانونی میخواهد شکل بگیرد و وجه قانونی ندارد بعد این طرح نقشه کامل برنامه ومستندات قوی ندارد .


در پایان این جلسه پس از رای گیری مخفی اعضای کمیسیون بحث بررسی مجدد طرح با دو سوم اعضا رای نیاورد و تصویب نشد تا دست کواکبیان وسیاسیون اصلاح طلب پشت پرده این طرح دست خالی از کمیسیون امور داخلی مجلس و شوراها بیرون بیایند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: