اخبارشهرستان
اخبارجديد
پربیننده ترین

نائب رئیس اول کمیسیون امورداخلی مجلس وشوراهای مجلس گفت:کمیسیون امورداخلی مجلس برای اختصاص اعتبارات دستگاه های اجرایی برای سیلاب پلدختر مساعدت ویژه داشته باشد.

کد خبر: ۲۱۹۶۳
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۶

به گزارش بیان روز،پس از بارندگی ۱۲۱ میلی متری پلدختر در چهارم آذرماه بلافاصله مسئولان استانی و شهرستانی برای خدمات رسانی به سیل زدگان بسیج شدند.

در این میان کاظمی نماینده مردم پلدختر ومعمولان درمجلس به صورت تلفنی با مسئولان استانی واستاندار بر خدمات رسانی و مرتفع شدن مسائل ومشکلات سیل زدگان تاکید کردند.
در پی سفر نجار رییس سازمان مدیریت بحران کشور وکاظمی نماینده‌مردم پلدختر معمولان در مجلس به شهرستان وبازدید از مناطق سیل زده ،کاظمی در۱۱آذرماه با حضور در کمیسیون امورداخلی مجلس وشوراها درخصوص این سفر ونحوه خدمات رسانی به سیل زدگان گزارش کاملی را ارائه دادند و در ادامه کمیسیون باتوجه به شرایط خاص منطقه قول هر گونه همکاری را با کاظمی نماینده مردم پلدختر ومعمولان درمجلس دادند.

بر اساس ماموریتی که کمیسیون امور داخلی مجلس و شوراها به کاظمی داده شده بود ایشان پس از پیگیری و رایزنی های متعدد نجار رییس سازمان مدیریت بحران کشور به منطقه دعوت کرد تا نسبت به خدمات رسانی به سیل زدگان نظارت وتصمیمات لازم برای مناطق سیل زده گرفته شود.

 سید حمید رضا کاظمی نائب رئیس اول کمیسیون امورداخلی مجلس وشوراها در جلسه اخیر کمیسیون با اشاره به وضعیت جغرافیایی پلدختر اظهار داشت :پلدختر جنوبی ترین شهر لرستان وهم مرز با استان های کرمانشاه،خوزستان وایلام می باشد .

وی بیان کرد:در دوران هشت سال دفاع مقدس مردان وزنان ولایتمدار دیار پلدختر با دست خالی از کیان انقلاب اسلامی دفاع کردند و عنوان هویزه ثانی لقب گرفتند.

وی با تاکید بر اینکه علت اصلی سیلاب ویرانگر اخیر پلدختر روان آب ها بودند گفت:با توجه به اینکه پلدختر در میان کوه ها محصور شده که دارای دو رودخانه کشکان وسیمره هم نیز است ،دو سوم روان آب های لرستان از پلدختر عبور می کند و در بارندگی اخیر طی سه ساعت ۶۰میلی متر بارندگی داشته ایم.
نائب اول رئیس کمیسیون امور داخلی مجلس وشوراها ادامه داد:در صورتی که اگر این شدت بارندگی در بالا دست هم نیز داشته بودیم شاهد خسارات سنگین به خود شهر پلدختر بودیم.

کاظمی ادامه داد:بر اساس دعوتی که از نجار داشتیم این سفر به شهرستان انجام شد هرچند قرار بود بازدید از مناطق سیل زده در روز انجام گیرد ولی به دلیل سفر جهانگیری معاون اول رییس جمهور به کرمانشاه ولزوم حضور نجار در آن برنامه،بازدیدها از مناطق سیل زده معمولان وپلدختر از ساعت ۱۶عصر تا ساعت یک بامداد ادامه داشت و جلسه مدیریت بحران با حضور نجار در فرمانداری شهرستان تشکیل شد.

وی گفت:مقرر شد که دستگاه های اجرایی نسبت به برآورد کردن خسارات آنرا در کوتاه ترین زمان به وزارت کشور منعکس شود که دراینجا نیاز است کمیسیون نسبت به اعتبارات پیش بینی برای دستگاه های اجرایی عضو ستاد مدیریت بحران برای جبران خسارت سیا زدگان پلدختر مساعدت ویژه ای داشته باشند.

وی با قدردانی از تلاش اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان واستان افزود:متاسفانه بر اثر سیلاب راه ۶۰روستا قطع و آب،برق و گاز برخی نقاط شهرستان قطع شد که باتلاش مسئولین به رغم کمبود امکانات بیشتر این مشکلات مرتفع گردید.

وی با انتقاد بر عدم نظارت بر پروژه ها گفت:در احداث پروژها براساس پول تو جیب عمل میکنیم و به کیفیت وعمرانی بودن طرح توجهی نمی کنیم وگرنه پل روستایی که تازه ساخته شده نباید با ۵۰میلی متر بارندگی تخریب شود.
وی افزود: سیلاب ۱۹۶میلیارد تومان به بخش های زیربنایی،ابنیه،جاده،کشاورزی در روستا وشهر خسارت زده است.

کاظمی با اشاره به راهکارهای مقابله با سیلاب های پلدختر یادآور شد:اجرای طرح های آبخیزداری وآبخوان داری،لزوم احداث سدهای چولهول و زال و تکمیل احداث دیواره های ساحلی پلدختر ومعمولان از جمله این راهکارها هستند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: