پربیننده ترین
کاظمی:

نماینده مردم پلدختر ومعمولان در مجلس گفت:دولت در کوتاه ترین زمان به آسیب دیدگان سیلاب پلدختر کمک بلاعوض کند.

کد خبر: ۲۱۹۵۸
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۰

به گزارش بیان روز، سید حمید رضا کاظمی نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس در جلسه مدیریت بحران شهرستان با اشاره به سیلاب اخیر پلدختر ومعمولان اظهار داشت:با حضور نجار رییس سازمان مدیریت بحران کشور پس از بازدید از دیواره ساحلی،منطقه دردیا،مسکن مهر و رو.ستای چالهاز نزدیک با مسائل ومشکلات سیل زدگان آشنا شدند ولی چون این بازدید در درشب رخ داد امکان بازدید خوب نبود.

وی علت تغییر برنامه سفر نجار در شهرستان را حضور نجار در کرمانشاه عنوان کرد وگفت: به خاطر برنامه سفر جهانگیری در روز پنج شنبه به کرمانشاه،سفر نجار از روز به شب تغییر پیدا کرد.

کاظمی با قدردانی از مدیریت بحران استان افزود:مردم نجیب وصبور پلدختر علی رغم مسائل ومشکلات با لحن ولایتمداری از مسئولان قدردانی می کردند که در هر منطقه ای که آسیب دیده باشد معمولا این نین رفتاری از آسیب دیدگان نمی بینیم.

نماینده مردم پلدختر ومعمولان در مجلس با قدردانی از دستگاه های اجرایی شهرستان و استان در خصوص سیلاب اخیر شهرستان پلدختر گفت:رودخانه کشکان و دیواره ساحلی پلدختر ومعمولان که روستاهایی اطراف آن هست واقعا مشکل دارند.

وی ادامه داد:بیشترین روان آب های استان از پلدختر می گذرد و به سمت شهر و روستا هدایت می شود که  ایجاد سد ،بندهای خاکی و آبخوان از راهکارهای مهم مقابله با سیلاب است.

وی گفت:بر اثر سیلاب راه ارتباطی 60روستا بر اثر سیلاب قطع ،راه های دسترسی عشایر صد در صد قطع و قطعی برق،آب و گاز در برخی از نقاط سیل ازده از مسائل ومشکلاتی بود که در ساعات اولیه وقوع سیلاب مردم با آنها دست وپنجه نرم کردند.

نائب رئیس کمیسیون شوراها وامور داخلی مجلس با تاکید بر پرداخت کمک بلاعوض به مردم آسیب دیده از سیلاب افزود:مسئولان در حوزه های مختلف بر اساس وظایفی که برعهده دارند در کمترین زمان کمک های بلاعوض به آسیب دیدگان انجام گیرد .

نماینده مردم پلدختر ومعمولان درمجلس یادآور شد:وقوع این سیلاب ها تلنگر جدی به مسئولان هست که نسبت به احداث سد بن لار،زیودار و زال در دراز مدت به عنوان پروژه های مهم شهرستان جهت کاهش آسیب های سیلاب توجه جدی داشته باشند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: