پربیننده ترین
آقا میرزایی:

مدیر کل مدیریت بحران لرستان گفت:اعتباری بالغ بر 154میلیارد تومان از ماده 10پیشگیری ستاد حوادث برای انجام امورات زیرساختی نیازمند هستیم.

کد خبر: ۲۱۹۵۷
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۴

به گزارش  بیان روز،آقا میرزایی مدیر کل مدیریت بحران لرستان در جلسه مدیریت بحران پلدختر در فرمانداری این شهرستان تشکیل شد با بیان اینکه به مدت سه سال است اعتبارات ماده ۱۰پیشگیری  به لرستان پرداخت نمی شود اظهار داشت:تهداد ۱۴۰پروژه نیمه تمام ناشی حوادث در استان داریم تا الان با گذشت ۹ماه گذشته هنوز یک ریال به آنها  اعتباری پرداخت نشده است.

وی بیان کرد:درمدت کوتاهی که مسئولیت در این قسمت برعهده گرفته ام، چهار یا پنچ حوادث غیرمترقبه در استان رخ داده که مدیران با همدلی پای کار هستند به طوری که با کمترین امکانات بیشترین کارایی در موقع حوادث دارند.

وی با اشاره به سیلاب اخیر پلدختر وخسارات وارده به این شهرستان گفت:طی سه ساعت ۶۰میلی متر بارش درپلدختر داشتیم که این مسئله باعث وقوع سیلاب در برخی نقاط شهرستان شد.

مدیر کل مدیریت بحران لرستان گفت:نیروهای عضو ستاد مدیریت بحران با کمترین امکانات در وقت مناسب وارد عمل شدند و از بسیاری حوادث ناگوار احتمالی جلوگیری کردند.

وی تاکید کرد:انتظار داریم ستاد مدیریت بحران نسبت به اعتبارات ویژه ماده ۱۰ستاد جهت جلوگیری از خسارات احتمالی نگاه ویژه ای به این شهرستان داشته باشند.

وی با بیان اینکه 154میلیارد تومان در قالب ماده 10پیشگیری حوادث به تهران پیشنهاد کرده ایم افزود:مسئله پیشگیری مهمتر از خسارات است و شهرستان پلدختر با توجه به سیلاب خیز بودن نیاز است در خصوص احداث آبخیز داری و آبخوان ها در شهرستان مورد توجه ویژه قرار گیرد.

آقا میرزایی با بیان اینکه پلدختر در تابستان مورد تهدید خشکسالی و در پاییز وزمستان در معرض سیلاب است یادآور شد:با توجه به اینکه شهرستان پلدختر  در پایین دست یازده شهرستان استان  قرار دارد در تابستان خشکسالی و مابقی فصول گریبانگیر سیلاب است.

وی با اشاره به اینکه 100میلیارد تومان سیلاب به پلدختر خسارت زده است یادآورشد:بر اثر  سیلاب به بخش های مختلف کشاورزی،دامی،زیر بنایی،عمرانی خسارت هایی واقع شده است.

وی خاطر نشان کرد:به بخش کشاورزی، دامی و محیط زیستی ۶۲میلیارد تومان، تاسیسات زیربنایی از قبیل جاده،خطوط آب وپمپاژها ۴۴میلیارد تومان  و زیرساخت دستگاه های اجرایی ۹۸میلیاردتومان خسارت در شهرستان واقع شده است.

وی با بیان اینکه اعتبار 96ستاد حوادث استان 47میلیارد تومان بوده گفت:فقط 18میلیون تومان تخصیص پیدا کرده به اندازه 30میلیارد تومان پروژه نیمه کاره بر روی زمین مانده در استان داریم .

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: