پربیننده ترین

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت:بر اساس اطلاعی که از ذی حساب گرفته ام اعتباری بالغ بر 10میلیارد ریال به صورت ویژه در قالب تملیکی و هزینه ای به پلدختر پرداخت می شود.

کد خبر: ۲۱۹۵۶
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۷

به گزارش بیان روز،اسماعیل نجار رییس سازمان مدیریت بحران کشور در جلسه ستاد و مدیریت بحران شهرستان پلدختر با اشاره به اینکه اعتبارات این ستاد محدود است اظهار داشت:تعیین میزان خسارات معقول باید باشد تا امکان پرداخت داشته و بتوان آن را مطالبه کرد و معمولا در برآورد وپرداخت خسارت ها فرایند طولانی وجود دارد.

وی بیان کرد:برآورد خسارت های وارد شده به شهرستان پلدختر بر اثر سیل اخیر با بررسی های دقیق به وزارت کشور منعکس شود تا با توجه به دستورالعمل های دولت بررسی شود.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور عنوان کرد: هرچه بررسی ها در رابطه با تعیین میزان خسارت ناشی از سیل سریعتر و دقیق تر اعلام شود.

وی با بیان اینکه راحت تر می توان تصمیم گرفت و تلاش می شود آخرین مبلغ به دولت پیشنهاد می شود گفت:متاسفانه برخی ساخت و سازهایی که در این سیل تخریب شده در خط القعر رودخانه بوده هنگام ساخت و ساز مسایل کمی و کیفی به دلیل خشکسالی های گذشته بدون توجه به احتمال سیل و سیلاب و بازگشت بارندگی ها در آنها رعایت نشده است.

نجار با توجه به این که دولت براساس معیارهای تعیین شده و رویه خاص و مبلغ پیشنهادی در شهر و روستا در چگونگی پرداخت خسارات عمل و برنامه ریزی می کند. 

وی با اشاره به دیواره ساحلی شهر پلدختر اشاره کرد و گفت: با توجه به بازدیدی که از دیواره ساحلی شهر پلدختر صورت گرفت اگر تمام اعتبارات کشور ظرف 10 سال به این پروژه تعلق پیدا کند تکمیل نمی شود .

وی ادامه داد:بنابراین مطالعه نقاطی از دیواره ساحلی که بازسازی آن ضرورت بیشتری دارد به ستاد بحران تحویل داده شود تا بر اساس آن اعتبار اختصاص داده شود. 


رییس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه دولت سالانه مبلغ 1000 میلیارد تومان به صندوق بیمه کشاورزی کمک می کند افزود:دولت در خصوص پرداخت خسارت و تسهیلات به کشاورزان صدمه دیده از حوادث از قبیل سیلاب برنامه ای ندارد و فقط از طریق صندوق بیمه کشاورزی و استمهال وام های کشاورزی اقدامات لازم انجام می دهد.

 

وی تصریح کرد: کشاورزانی که بیمه صندوق کشاورزی هستند خسارت دریافت می کنند اما کسانی که بیمه نیستند چنانچه وامی دریافت کرده باشند دولت آن را استهمال و سود آن را پرداخت می کند.


نجار خاطرنشان کرد: مسوولان و مدیران اجرایی ماموریت و مسوولیتی که در حالت عادی دارند در زمان بحران نیز بر عهده آنهاست بنابر این نباید منتظر پول باشند به طور مثال ساختن پل نیاز به اعتبار دارد اما جاده دسترسی را باید اداره راه و شهرسازی ایجاد کند.


وی با بیان اینکه شهرداری ها،وزارت نیرو وامور آب وظایفی در قبال لاری روبی کانال ها دارند یادآور شد:با توجه به بازدیدهایی که در سطح شهر پلدختر انجام شد عدم لایروبی در این شهر به وضوح مشاهده می شد که به طور قطع اعتباراتی در این زمینه وجود دارد و استان باید این موضوع را پیگیری کند .

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور خطاب به معاون عمرانی استاندار لرستان گفت:نسبت به پرداخت کمک 200میلیون ریالی خانواده دامداری که بر اثر سیلاب در منطقه دردیا دچار خسارت بیشتری شدند مساعدت کنند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: