اخبارشهرستان
اخبارجديد
پربیننده ترین
عضو مجمع نمایندگان لرستان:

نائب رئیس کمیسیون شوراها وامور داخلی مجلس گفت:مجلس شورای اسلامی در قالب دو طرح مهم،دست دلاری آمریکا در ایران را قطع و کشورهای همکار امریکا در تحریم ها نقره داغ می کند.

کد خبر: ۲۱۸۶۱
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۸

به گزارش بیان روز،سید حمید رضا کاظمی نماینده مردم پلدخترو معمولان در مجلس در گفتگو با خبرنگار بیان روز با اشاره به دو طرح طرح تنبیه کشورهای همکار آمریکا در اعمال تحریم علیه ایران وحذف دلار از معاملات بین المللی اظهار داشت:مجلس شورای اسلامی به عنوان مرجع قانون گذار در راستای حمایت از منافع کشور و برای تسهیل اقدامات پیشگیرانه دولت در جهت مقابله با تحریم های آمریکا طرح های مهمی در دستور کار دارد.

وی بیان کرد:پس از خروج آمریکا از برجام ،ایران به کشورهای اروپایی طرف برجام فرصت کافی داده شد تا بسته حمایتی بهمراه تضمین های لازم به ایران بدهند.

کاظمی با بیان اینکه وزارت امورخارجه در قبال کشورهای اروپایی نبایستی منتظر فقط وعده باشد گفت:مجلس شورای اسلامی برای مقابله با تحریم های آمریکا طرحی با عنوان تنبیه کشورهای همکار آمریکا در اعمال تحریم علیه ایران دارد که این اقدام انقلابی مجلس می تواند بسیاری از معادلات را به نفع نظام مقدس جمهوری اسلامی تمام کند.

عضو مجمع نمایندگان لرستان تاکید کرد:دوران" بزن در رو" تمام شده و آمریکا بایستی پاسخ حرکات بچه گانه خود را در قبال ملت ایران و اعمال تحریم های به اصطلاح فلج کننده،دریافت کند.

وی ادامه داد:براساس این طرح، کلیه کشورهایی که به تبعیت از ایالات متحده آمریکا از خرید و فروش نفت یا هر کالای دیگر از ایران خودداری یا با اعمال محدودیت می کنند، شامل تنبیه خواهند شد.

نائب رئیس کمیسیون شوراها وامور داخلی مجلس افزود:برای کم کردن فشار اقتصادی به کشور نباید تدافعی عمل کرد و با وضع این چنین قوانین مقابله ای می توان شاهد تغییر معادلات به نفع ایران اسلامی باشیم.

وی ادامه داد:بر اساس این طرح انقلابی مجلس ،دولت موظف است هر شش ماه یکبار فهرست کشورهای همکار آمریکا در اعمال تحریم علیه ایران را به گمرکات کشور و مناطق آزاد ابلاغ و از طریق رسانه ها منتشر کند تا مردم نسبت به اجرای این طرح وتاثیر آن آگاهی پیدا کنند.

کاظمی با اشاره به اینکه طرح تنبیهی کشورهای همکار آمریکا در اعمال تحریم ها مصداق حمایت از اقتصاد داخلی وتولید ملی است گفت: از تاریخ تصویب این قانون هرگونه واردات کالاهای مصرفی از آمریکا و کشورهای همکار آمریکا در اعمال تحریم علیه ایران از طریق گمرکات یا مناطق آزاد ممنوع است.

وی تصریح کرد:بر اساس این طرح، فروش نفت و گاز ایران به کشورهای موضوع این قانون بمدت ده سال از آخرین باری که هر کشور در فهرست کشورهای همکار آمریکا در اعمال تحریم علیه ایران قرار گیرد ممنوع می باشد  تبصره این طرح می باشد.

نماینده مردم پلدختر ومعمولان در مجلس با اشاره به اینکه نوسانات قیمت دلار در کشور باعث خساراتی به اقتصاد شد اضافه کرد:کارایی دلار در بسیاری از کشور از دست رفته و کارشناسان اقتصادی بر این مسئله معتقد هستند که باید ارز ملی کشور جایگزین دلار شود.

کاظمی با بیان اینکه دلار مورد اشاره در این قانون واحد پولی ایالات متحده آمریکاست تاکید کرد:آمریکا نباید در مسائل اقتصادی کشور به وسیله دلار بتواند باعث التهاب در بازار شود.

وی تاکید کرد: حذف دلار از معاملات بین‌المللی کشورمان ازجمله اقداماتی است که باید هرچه زودتر اجرایی شود.

کاظمی با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس با تصویب حداکثری این دوطرح ،توطئه های دشمنان نظام را خنثی می کنند افزود:مجلس شورای اسلامی با تصویب این دو طرح،وظیفه انقلابی خود را در قبال شیطنت های آمریکایی ها نشان می دهد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: