پربیننده ترین
فرماندارپلدختر:

فرماندار پلدختر گفت:افتتاح پمپاژهای کشاورزی تا پایان امسال واوایل سال آینده در اولویت برنامه های استاندار قرار دارد.

 

کد خبر: ۲۱۸۱۵
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۵

 به گزارش بیان روزنعمت الله دستیاری فرماندار پلدختر در جلسه بررسی مسائل و مشکلات شهرستان پلدختربا تاکید براینکه حذف لرستان از برنامه استمهال وام های کشاورزی صحیح نیست اظهار داشت: در سال ۹۵ بالغ بر ۳۰ هزار تن تولید گندم در شهرستان داشتیم و این میزان در سال۹۶ به ۲۴ هزار تن رسید و امسال تولید گندم پلدختر زیر ١٢هزار تن بوده که این مصداق بارز وقوع خشکسالی در این شهرستان است.

وی بیان کرد:۹۰ درصد مردم شهرستان در حوزه کشاورزی مشغول به کار هستند و با مشکل خشکسالی دست به گریبان هستند،

دستیاری عنوان کرد: ایستگاه پمپاژ آب رنگین بان که سال گذشته افتتاح شد مردم یک روز از آن استفاده نکردند،ظرفیت آبی کردن ۷۵۰ هکتار اراضی کشاورزی را دارد.

فرماندار پلدختر با بیان اینکه  استاندار لرستان بر اجرایی شدن پمپاژ های پلدختر تاکید دارند گفت:این موضوع یکی از اولویت های شهرستان است و جزو پروژه های اولویت دار استان است؛ انتظار داریم ویژه به این موضوع نگاه شود.

دستیاری گفت: ایستگاه پمپاژ آب "ملیون" که بالای ۷۰ درصد پیشرفت داشته به لحاظ زمانی بنا است امسال افتتاح شود،

وی ادامه داد: ایستگاه "جلگه خلج"بالای ٩٠درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ایستگاه «آمیران کوشکی» نیز بالای ۷۰ درصد پیشرفت دارد.

وی خاطرنشان کرد: ایستگاه "سرنجه زیودار" که افتتاح شده ولی خط ۳ و ۴ این ایستگاه که باغات را آبرسانی می کند و بنا شد به بهره برداری برسد ولی هنوز محقق نشده است.

فرماندار پلدخترتصریح کرد: پروژه آبرسانی به دشت  "بن بازه"  نیمه تمام مانده و بعد از ۱۷ سال بخش عمده‌ای از امکانات آن فرسوده شده است،

دستیاری یادآور شد: آبرسانی به دشت واشیان نیز ۵ سال تعطیل بود که با پیگیری استاندار و نماینده مردم پلدختر، دستگاه هایی که در گمرک معطل مانده بود وارد شهرستان شد.

وی خاطر نشان کرد: اجرای این پروژه یکی از مطالبات جدی روستای "چم مهر" به عنوان یکی از روستاهای کلیدی شهرستان است.

 انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: