اخبارشهرستان
پربیننده ترین
معاون عمرانی استاندار لرستان:

معاون عمرانی استاندار لرستان گفت:وزارت نیرو در تخصیص آب به مناطق لر نشین کم لطفی دارد و برخی ها با لابی گری به دنبال تضییع حق لرستان هستند.

کد خبر: ۲۱۸۱۴
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۴۷

به گزارش  بیان روز،در نشستی با حضور سید حمید کاظمی نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی، نعمت الله دستیاری فرماندار، غلامرضا آقا میرزایی سرپرست مدیریت بحران استانداری لرستان، جمعی از مدیران کل استانی و شهرستانی،مسائل ومشکلات عمرانی وکشاورزی این شهرستان بررسی شد.

احمد مرادپور معاون عمرانی استاندار لرستان در نشست بررسی مشکلات پلدختر در فرمانداری این شهرستان با انتقاد از عملکرد وزارت نیرو در تخصیص آب به مناطق لر نشین اظهار داشت:در وزارت نیرو لابی شکل گرفته که با اختلاف افکنی در بین نمایندگان مجلس اولا حق لرستان در تخصیص آب ندهند و دوما به مناطق لر نشین تخصیص آب داده نشود.

وی با اشاره به اینکه 32 درصد از اعتبارات شهرستان پلدختر به میزان 180 میلیارد ریال جذب شده است گفت: امسال برای اجرای یک هزار و 928 طرح در استان چهار هزار و 450 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان با بیان اینکه این میزان طرح اجرایی در پلدختر معادل 9.5 درصد کل طرح های استان و اعتبار آن 9 درصد اعتبارات است افزود:در نشستی با حضور استاندار لرستان، نماینده مردم شهرستان در مجلس و مدیران کل برگزار و مقرر شد تکمیل طرح های نیمه تمام در دستور کار دستگاه ها قرار بگیرد.

وی با تاکید براینکه رفع موانع ومشکلات کشاورزی در پلدختر به توسعه واشتغالزایی در منطقه کمک می کند ادامه داد:  آب منطقه ای استان با همکاری مهندسین مشاور ابزارها و تجهیزات لازم ایستگاه های پمپاژ شهرستان را از تولیدات داخل کشور تهیه و تغییرات قابل خرید را در دستور کار قرار دهد.

مراد پور ادامه داد:چنانچه تجهیزات لازم خریداری شود ایستگاه های پمپاژ شهرستان پلدختر در هفته دولت راه اندازی و 6 هزار و690 هکتار از زمین های دیم این شهرستان به آبی تبدیل می شود.


وی افزود:تبدیل شدن زمین های دیم به آبی دارای مزایای بسیاری است که در همه فصول کشاورزان می توانند محصولات متنوعی را کشت کنند ونه فقط   جو، گندم و غلات که ارزش افزوده خاصی ایجاد نمی کند را فقط در زمین دیم کاشت کنند.


انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: