اخبارشهرستان
اخبارجديد
پربیننده ترین
رییس اداره محیط زیست پلدختر:

رئیس اداره محیط زیست پلدختر گفت:علت مرگ ماهیان رودخانه "چول هول"وجود پساب سمی شستشوی دام در رودخانه است.

کد خبر: ۲۱۷۹۵
تاریخ انتشار: جمعه ۱۶ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۲

رئیس اداره حفاظت محیط زیست پلدختر نیز در گفت و گو با خبرنگار بیان روز با اشاره به علت مرگ  ماهیان رودخانه "چول هول"اظهار داشت:پس از اطلاع از تلف شدن ماهیان رودخانه "چول هول"ماموران محیط زیست در منطقه حاضر شدند.

وی بیان کرد:با پیگیری و بررسی میدانی از مسیر آبی "افرینه"،قلعه نصیر که از سرچشمه های "چول هول"و "افرینه "می باشد مشخص شد،پساب سمی واحدهای شستشوی دام دلیل این موضوع بوده است.

الشتری نژاد افزود:طی سالیان گذشته برخی مراکز و تاسیسات برای شستشوی دام در مجاورت رودخانه ها، چشمه ها و آبراهه ها احداث شده که جانمایی مناسبی ندارند.

محیط زیست وسم

 وی با بیان اینکه این مراکز فاقد سیستم جمع آوری و تصفیه پساب سمی هستند  گفت:پساب این مراکز با تمام آلودگی های موجود در آن وارد آب های سطحی شده و باعث آلودگی رودخانه و تلف شدن آبزیان می شود.

الشتری نژاد با ابراز تاسف از این اقدام دامداران عنوان کرد:بر اثر ورود این مواد آلوده به رودخانه  تعدادی از آبزیان منطقه قلعه نصیر تلف شدند.

وی با تاکید براینکه دستگاه های متولی در خصوص ساماندهی مراکز شسشتوی دام در کنار رودخانه اقدام کنند خاطرنشان کرد: متاسفانه ورود سم موجود در پساب واحدهای شستشو دام موجب به خطر افتادن اکوسیستم حساس و سرشاخه های رودخانه می شود.

رییس اداره محیط زیست پلدختر با توصیه به دامداران وکشاورزان  گفت:دامداران وکشاورزان به برچسب سموم مصرفی توجه بیشتر کنند و از رها سازی آن در محیط زیست و رودخانه ها جدا خودداری کنند.

وی تصریح کرد:اداره محیط زیست با همکاری مراجع قضایی وانتظامی نسبت به شناسایی افراد متخلف در این طور مسائل زیست محیطی اهتمام جدی دارد تا برخورد قاطعانه با آنها صورت گیرد.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: