اخبارشهرستان
اخبارجديد
پربیننده ترین
مدیرجهادکشاورزی پلدختر:

مدیر جهادکشاورزی پلدختر گفت:انجیرمنطقه زیودار پلدختر نوبرانه ترین انجیر سیاه درجهان است که سالانه 20هزارتن انجیر سیاه در پلدختر تولید می شود.

کد خبر: ۲۱۷۷۴
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۱

مرادی مدیر جهادکشاورزی پلدختر در گفتگو با خبرنگاربیان روز با بیان اینکه سطح زیر کشت انجیر استان لرستان یک هزار و 600هکتار است اظهار داشت:لرستان با تولید ۲۵ هزار و 350 تن انجیرجایگاه نخست را درکشور دارد.

وی با اشاره به میانگین برداشت انجیر سیاه در لرستان 18 تن و در کشور 14 تن در هکتار است گفت: به طوریکه از هر درخت انجیر به طوز میانگین 200 تا 250 کیلو گرم برداشت می شود

مدیر جهادکشاورزی پلدختر تصریح کرد:1200 بهره ‌بردار به‌طور مستقیم و 6 هزار نفر به‌صورت غیرمستقیم در باغات انجیر لرستان مشغول  به کار هستند.

برداشت انجیر پلدختر

وی با بیان اینکه بیش از 85 درصد باغات انجیر لرستان در منطقه زیودار  قرار دارد ادامه داد: سطح زیر کشت باغات انجیر سیاه در این شهرستان هزار و 350 هکتار است که یک‌هزار هکتار آن باروراست.

این مسئول باتاکید براینکه انجیرمنطقه زیودار پلدختر نوبرانه ترین انجیر سیاه درجهان است اذعان داشت: سالانه 20 هزار تن انجیر سیاه در شهرستان پلدختر تولید که علاوه برمصرف داخلی به کشورهای اروپایی ، ترکیه، اتریش و مجارستان صادر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برداشت انجیر سیاه از اوایل مرداد ماه آغاز و تا پایان شهریور ادامه دارد افزود: نبود صنایع تبدیلی و تکمیلی، کمبود آب رودخانه های مادیان رود و کشکان ،استفاده از موتور تلمبه‌های غیر مجاز در بالا دست، ، سردخانه و بسته بندی از عمده مشکلات باغداران انجیر است. 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: