پربیننده ترین

رئیس دادگستری پلدختر گفت:به مناسبت هفته قوه قضائیه،سومین دفتر خدمات الکترونیکی قضایی در شهرستان پلدختر راه اندازی شد.

کد خبر: ۲۱۷۴۸
تاریخ انتشار: سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۴

بیژن سوری رئیس دادگستری پلدختر در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار  بیان روزاین مراسم اظهار داشت: شهرستان پلدختر بعد از خرم آباد و بروجرد سومین شهرستان لرستان است که دفتر خدمات الکترونیک قضایی با ظرفیت سرمایه گذاری بخش خصوصی در آن افتتاح و راه اندازی شد.

بیژن سوری توسعه دفاتر خدمات الکترونیک قضایی را یکی از سیاست های قوه قضاییه دانست و افزود: دسترسی آسان مردم به مراکز قضایی و دادگستری هدف افتتاح این دفتر در شهرستان پلدختر است.

وی خاطر نشان کرد: این دفتر در راستای کاهش مراجعات حضوری، اتلاف وقت، تسریع در روند اجرایی پرونده ها، ارتقا سلامت اداری، ایجاد بسترهای لازم برای دسترسی آسان تر مردم، استفاده از فناوری های نوین و بهره گیری از سیستم الکترونیک در پلدختر راه اندازی شد.

سوری خاطرنشان کرد: مراجعان به قوه قضاییه باید ابتدا با مراجعه به دفتر خدمات الکترونیک قضایی در سامانه «ثنا» ثبت نام و مشخصات خود را در آنجا ثبت کنند و پس از ثبت نام و احراز هویت حساب کاربری شناسه و رمز ورود به سامانه ابلاغ به وی تخصیص می یابد و بعد از آن می تواند از مزایای این طرح بهره مند شود.

وی افزود: ابلاغیه های دادگستری و رساندن آن به دست طرفین دعوی یکی از معضلات و مشکلات حوزه قضایی بود که گاهی اوقات منجر به گم شدن اوراق می شد.

وی افزود:راه اندازی دفتر خدمات الکترونیک قضایی را یکی از مهم ترین دستاوردهای قوه قضاییه به منظور تحقق اجرای عدالت آسان  است.

سوری از مردم خواست برای استفاده از مزایای این طرح به دفتر خدمات الکترونیک قضایی شهرستان و ثبت مشخصات خود در سامانه "ثنا"  مراجعه کنند.

رئیس دادگستری پلدختر گفت: دفتر خدمات الکترونیک قضایی در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری و سیاست های اقتصاد مقاومتی با توجه به کاهش هزینه ها و تکریم ارباب رجوع در این شهرستان راه اندازی شده است.

سوری  با بیان اینکه با اجرای ابلاغ های الکترونیکی دیگر از ارسال احضارنامه های فیزیکی جلوگیری می شود   گفت: و صاحبان ابلاغیه بدون حضور در دادگستری می توانند با دریافت یک پیامک از تلفن همراه خود در یک بستر امن الکترونیک از نحوه اجرای پرونده اطلاع حاصل کنند.

رئیس دادگستری پلدختر ادامه داد: کاهش اطاله دادرسی و تسریع در روند رسیدگی معطوف به پرونده ها و حذف بروکراسی و الکترونیکی شدن مکاتبات و ابلاغات از جمله مزایای این طرح است.

 گفتنی است در این مراسم ،نعمت الله دستیاری فرماندار، بیژن سوری رئیس دادگستری پلدختر، دادستان پلدختر، شیخی معاون دادستان، فرمانده سپاه ناحیه پلدختر و ...حضور داشتند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: