پربیننده ترین
کارشناس اقتصادی:

کارشناس اقتصادی گفت:لایحه FATF‌ لایحه‌ای کاملاً استعماری که دشمنان نظام سعی دارند در این خصوص با نفوذ و به بهانه مبارزه با تروریسم بین‌الملل درصدد ضربه زدن به جریان‌های مقاومت منطقه و برخی نهادهای انقلابی هستند.

کد خبر: ۲۱۷۴۱
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۴

محمد حسین اکبریان فرد کارشناس اقتصادی در گفتگو با بیان روز با اشاره به کنوانسیون استعماری FATF اظهار داشت:این چنین لوایح استعماری وسیله‌ای و ابزاری در دست دولتهای زورگو شده است که به کشورهای کوچکتر از خود زور بگویند و آنها را دست بگیرند.

 

وی افزود: قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم در سال 1394 تقدیم مجلس شورای اسلامی شد و در بهمن ماه همان سال مورد تصویب قرار گرفت و در اسفند نیز به دولت ابلاغ شد.

 

کارشناس اقتصادی با بیان اینکه موضوع پیوستن ایران به FATF به دولت یازدهم بر می گردد افزود: تفاوت دیدگاه درباره تروریسم، مشکل اساسی ما در این لایحه است.

 

وی ادامه داد: تعاریفی که آنها از تروریسم دارند با تعاریفی که ما از آن داریم کاملاً متفاوت است.

 

اکبریان فرد افزود:آن‌ها گروه‌هایی مانند داعش و امسال این‌ها را و یا گروه‌هایی که تحت نفوذ آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها در منطقه اقدامات مربوط به ترور انجام می‌دهند را تأیید یا حمایت می‌کنند .

 

وی گفت:بر اساس این لایحه استعماری و تعریف آنها از تروریسم ،در مقابل گروه‌هایی که برای دفاع از کشورشان و در مقابل دشمن می‌ایستند مثل حماس در فلسطین، حزب‌الله در لبنان، حشدالشعبی در عراق و امثال این‌ها را گروه تروریست می‌دانند.  

 

کارشناس اقتصادی تاکید کرد:این کنوانسیون با منافع ملی ما همخوانی ندارد و باید تصمیمات درستی در این زمینه اخذ شود.

 

وی با اشاره به فرصت دوماه مجلس به دولت برای بررسی بیشتر این موضوع خاطر نشان کرد:دولت نسبت به حفظ منافع ملی در این لایحه باید حساسیت بیشتری داشته باشد و نباید فریب ادبیات دروغین آنها در قالب دیبلماسی لبخند را بخورند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: