پربیننده ترین
استاندار لرستان:

استاندار لرستان گفت:تهیه زیرساخت هایی از قبیل آب،برق،تلفن و گاز از خدمات اولیه به این روستاها است که مسئولان دولتی کم کاری کرده اند و مسئله گاز وآب شرب زیودار پیگیری می کنیم.

کد خبر: ۲۱۶۵۸
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۸

به گزارش بیان روز ،سید موسی خادمی استاندار لرستان در مراسم افتتاح پمپاژ آبرسانی به باغات سرنجه زیودار اظهار داشت:با توجه به وضعیت اقتصادی ونقش مهم روستاییان در تولیدانجیر سیاه  برای تکمیل مطالعات سد بن لار اعتبار لازم باشد در اختیار گذاشته می شود. 

وی با بیان اینکه در منطقه زیودار مردم ماندن در روستا را به رفتن در شهر ترجیح می دهند بیان کرد:روستاهای زیودار از روستاهای خوب لرستان وحتی کشور هستند که ماندن در روستا به شهرنشینی ترجیح می دهند.

استاندار لرستان گفت:روستاییان این منطقه به علت داشتن اقتصاد و زندگی خوب و توانمند می باشد که موجب خوشحالی است.

خادمی ادامه داد: مردم روستای زیودار با کشاورزی وباغداری توانستند با همت بالا بدون کمک از نهادهای حمایتی روی پای خود ایستاده اند.

وی تصریح کرد: بر اساس اطلاعات بدست آمده وضعیت مردم این منطقه خیلی خوب و مایه خوشحالی است که می تواند الگو باشد.

نماینده عالی دولت در لرستان افزود:در سایر نقاط استان هم اینچنین ظرفیت های آب وهوای مساعد،خاک حاصلخیز وجود دارد و مردم منطقه می توانند برای رهایی از فقر وبیکاری ورود جدی پیدا کنند.

وی گفت:با بهره برداری از این پمپاژ،کشاورزان زیوداری می توانند از امکانات بوجود آمده استفاده کنند و با توجه به روحیه بالای مشارکت مردم در نگهداری این مجموعه مشارکت و تلاش کنند ومنتظر دستگاه دولتی نباشند.

خادمی با بیان اینکه عملیات ظطرح آبیاری قطره ای در روستای زیودار کلنگ زنی شد گفت:از منابعی که می خواهند سریعتر در اختیار قرار گیرد تا هر چه سریعتر کار مطالعات آن انجام شود و تلاش می شود درنخستین فرصت نسبت به اجرا هم اقدام شود.

وی با اشاره به دیگر مسائل ومشکلات منطقه خاطر نشان کرد:راه دسترسی روستاهای زیودار و جاده بین مزارع به مدیران متولی دستورات لازم را می دهیم تا این مسائل ومشکلات رفع شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: